Ярема відмовився від допомоги Гаагського трибуналу в «справах Майдану», - нардеп

09.12.2014 15:13

Народний депутат України віталій Купрій заявив, що Генпрокуратура відмовилась від перевірок прокурорів Міжнародного кримінального суду (Гаагський трибунал) у «справах Майдану».

Про це повідомляє видання «ДНЕПР. ГЛАВНОЕ».

Про такі дії ГПУ стало відомо під час роботи нардепу у комітеті з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності

«В рамках підготовки до завтрашнього засідання Комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності мені в руки потрапив цікавий документ.

Ще 25 лютого цього року Верховною Радою України була направлена заява до Міжнародного кримінального суду (Гаагський трибунал) про визнання Україною юрисдикції цього суду щодо скоєння злочинів проти людяності під час мирних акцій протесту з 30 листопада 2013 по 22 лютого 2014 року.

Родичі загинувших на Майдані активістів, потерпілі, правозахисники з нетерпінням очікували приїзду в Україну міжнародних прокурорів для встановлення справедливості та притягнення винних осіб до відповідальності. Проте Генеральний прокурор Віталій Ярема приховав від громадськості конкретний час та місце цієї зустрічі з представниками Гаагського трибуналу. На цю зустріч навіть не запросили ініціаторів заяви, представників Верховної Ради, зокрема з профільного Комітету, в якому я працюю.

Тільки випадково декілька представників громадськості встигли поспілкуватись з міжнародними прокурорами, але вже на шляху до аеропорту під час їх повернення в Гаагу. З їх свідчень мені стало відомо, що відомство Яреми фактично відмовилось від допомоги міжнародного слідства, посилаючись на те, що Генпрокуратура України працює в цьому напрямку ефективно.

Такої цинічної брехні з боку наших правоохоронців мало хто очікував. Інформація зі звернення нашого Комітету на ім’я Президента Петра Порошенка така:  1. Станом на сьогоднішній день жодного кримінального провадження по «справам Майдану» до суду не направлено.  2. Лише чотирьох із двадцяти колишніх високо посадовців України, підозрюваних у вчиненні злочинів проти людяності, Інтерпол оголосив у міжнародний розшук. 3. Правоохоронці свідомо не використовують можливість заочного засудження вищевказаних осіб. 4. Окремі правоохоронці отримують «фінансову підтримку» від злочинців, які переховуються зараз на території Російської Федерації.

Завтра ці та інші питання будуть поставлені пану Яремі. Ми ставимо йому ультиматум: або він починає працювати, або йде у відставку», - заявив нардеп.

Как это повлияет на рейтинг:
Народный депутат Украины 8 созыва
Подробнее
Комментарии
Последние записи в блогах

До уваги платників екологічного податку!

 

Лівобережне управління ГУ ДПС у Дніпропетровській областіінформує, що у разі якщо платник екологічного податку (далі – екоподаток) перебуває на податковому обліку у місті з районним поділом, то такий платник може подавати одну податкову декларацію екологічного податку за викиди, скиди усіма своїми джерелами забруднення та/або розміщення відходів, якщо ці джерела та/або спеціально відведені місця для розміщення відходів розташовані на території такого міста (зазначається код згідно з Класифікатором об’єктів адміністративно-територіального устрою України (КОАТУУ)), за місцем перебування платника податку на податковому обліку (міської ради).

Подробнее

Застосування штрафних санкцій за донарахування своєчасно не нарахованого єдиного внеску

 

Лівобережне управління ГУ ДПС у Дніпропетровській області звертає увагу, що за донарахування контролюючим органом або платником своєчасно не нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – єдиний внесок) накладається штраф у розмірі 10 відсотків зазначеної суми за кожний повний або неповний звітний період, за який донараховано таку суму, але не більш як 50 відсотків суми донарахованого єдиного внеску.

Подробнее

Про оголошення конкурсу!

 

Головне управління ДПС у Дніпропетровській області оголошує конкурс з визначення суб’єктів господарювання, які у 2020 році можуть здійснювати реалізацію безхазяйного майна та майна, що переходить у власність держави.

Подробнее

Питання збереження давніх слов'янських православних сакральних місць нині, у період активних перетворень та будівництв, постає особливо актуально. Стосується воно і найдавніших слов'янських територій, які розміщуються в Волино-Карпатському регіоні, найперше на історичній Волині (нині північно-західний регіон України та окремі землі Польщі та Білорусі), власне, на Погоринні, більша частина якої припадає на Рівненську область.

Саме тут знаходяться ті місця, які були серцем першої слов'янської держави нової ери в Європі - Дулібської (Дулібського Союзу 1-9 ст.н.е.).

Саме тому місцеві інтузіасти наполегливо прагнуть зберегти давні святі місця, серед яких унікальні, такі як Хотинське джерело (Першоджерело) поблизу Рівного.

Про історію рятування джерела ентузіастами "Українського товариства охорони пам'яток історії та культури Рівненської області" та місцевою владою від занепаду та захаращення читайте у статті, що нижче...

Подробнее
Голосование
Поддерживаете ли вы досрочные выборы в Днепре?
Да
Нет
Не знаю