Експерт розповів, як громадські організації впливають на дніпрян та владу

16.04.2018 17:15

На сьогодні влада та громадські організації погано взаємодіють через певну недовіру до активістів та небажання представників місцевої влади співпрацювати із ними.

Таку думку висловив Голова Українського Центру Соціального Партнерства Віталій Жеганський в спеціальному коментарі Інтернет-виданню «ДНІПРО. ГОЛОВНЕ».

Серед позитивних моментів в роботі ГО у Дніпрі експерт виділив:

  • - підвищення громадянської активності;
  • - налагодження діалогу між громадянами та місцевою владою;
  • - відкриття для мешканців міста інструментів участі у прийнятті рішень місцевою владою (громадський бюджет, електронні петиції тощо.);
  • - згуртування громади навколо вирішення найбільш важливих проблем міста.

Негативні моменти, за словами Віталія Жеганського:

  • - створення «кишенькових» ГО для співпраці із місцевою владою, які можуть виконувати доручення від влади;
  • - зловживання деякими ГО у своїй діяльності можливими важелями впливу на різні владні та приватні структури, з метою отримання власної вигоди;
  • - недостатня згуртованість ГО у місті навколо важливих проблем.

Серед перспектив які можна виділити:

  • - ефективна робота та співпраця Коаліції громадських організацій «Дніпровські Реформи» (КДР) у Дніпрі;
  • - підтримка та розвиток громадського сектору із боку влади, бізнесу, міжнародних догорів;
  • - популяризація та підвищення громадянської активності шляхом розповсюдження інформації про можливості для громади брати участь у житті міста.

«Співпраця ГО із місцевою владою може відбуватись різними шляхами, в тому числі делегування повноважень від місцевих органів влади громадським організаціям на виконання певних завдань для покращення взаємодії між ними. Також формою взаємодії можуть бути публічні консультації, громадські слухання та круглі столи із обговоренням важливих для міста питань перед тим як приймати відповідні рішення місцевою владою. На сьогодні цей процес нажаль відбувається дуже рідко, через певну недовіру до громадських активістів та небажання представників місцевої влади співпрацювати із ними. Водночас можна сказати, що цей процес рухається вперед і є невід’ємною частиною інтеграції нашого громадянського суспільства в європейську модель співпраці між органами місцевого самоврядування та громадськими організаціями», - сказав Віталій Жеганський.

Комментарии
Последние записи в блогах

Один з найцікавіших цьогорічних заходів «Дніпровського центру професійно - технічної освіти туристичного сервісу» - участь ублагодійному проекті "Генічеськ - територія добра".

Подробнее

У січні – березні 2018 року за фактами вчинення посадовими особами органів фіскальної служби корупційних та інших злочинів у сфері службової діяльності, правоохоронними органами розпочато 110 кримінальних проваджень, з них 102 – за матеріалами підрозділів Головного управління внутрішньої безпеки ДФС.

У ході розслідування кримінальних проваджень, розпочатих за матеріалами підрозділів  ГУВБ, працівникам органів ДФС оголошено 29 повідомлень про підозру у вчиненні злочинів.

До суду направлено 11 обвинувальних актів та 7 осіб судом вже визнано винними у скоєнні злочинів.

За вказаний період за матеріалами підрозділів ГУВБ спеціально уповноваженими суб’єктами у сфері протидії корупції складено та направлено до суду 45 адміністративних протоколів про скоєння правопорушень, пов’язаних з корупцією, за якими 5 осіб визнано винними у вчиненні адміністративних правопорушень.

Протягом трьох місяців поточного року підрозділами Головного управління внутрішньої безпеки ДФС проведено 569 службових розслідувань та перевірок, у тому числі:

- за зверненнями фізичних та юридичних осіб – 196;

- за повідомленнями про можливі неправомірні дії працівників служби, що надійшли на сервіс «Пульс» – 42.

За результатами зазначених перевірочних заходів 149 працівникам ДФС винесено офіційні застереження про недопущення протиправної поведінки. До дисциплінарної відповідальності притягнуто 82 працівники.

 

Подробнее

Юні кам'янчани ділилися з присутніми своїми відкриттями і досягненнями, освідчувалися у любові до рідного краю.

Подробнее

Порядок отримання електронного цифрового підпису

Подробнее
Голосование
Нужны ли досрочные выборы Верховной Рады?
Не знаю
Нет, не нужны
Да, нужны