Експерт розповів, як громадські організації впливають на дніпрян та владу

16.04.2018 17:15

На сьогодні влада та громадські організації погано взаємодіють через певну недовіру до активістів та небажання представників місцевої влади співпрацювати із ними.

Таку думку висловив Голова Українського Центру Соціального Партнерства Віталій Жеганський в спеціальному коментарі Інтернет-виданню «ДНІПРО. ГОЛОВНЕ».

Серед позитивних моментів в роботі ГО у Дніпрі експерт виділив:

  • - підвищення громадянської активності;
  • - налагодження діалогу між громадянами та місцевою владою;
  • - відкриття для мешканців міста інструментів участі у прийнятті рішень місцевою владою (громадський бюджет, електронні петиції тощо.);
  • - згуртування громади навколо вирішення найбільш важливих проблем міста.

Негативні моменти, за словами Віталія Жеганського:

  • - створення «кишенькових» ГО для співпраці із місцевою владою, які можуть виконувати доручення від влади;
  • - зловживання деякими ГО у своїй діяльності можливими важелями впливу на різні владні та приватні структури, з метою отримання власної вигоди;
  • - недостатня згуртованість ГО у місті навколо важливих проблем.

Серед перспектив які можна виділити:

  • - ефективна робота та співпраця Коаліції громадських організацій «Дніпровські Реформи» (КДР) у Дніпрі;
  • - підтримка та розвиток громадського сектору із боку влади, бізнесу, міжнародних догорів;
  • - популяризація та підвищення громадянської активності шляхом розповсюдження інформації про можливості для громади брати участь у житті міста.

«Співпраця ГО із місцевою владою може відбуватись різними шляхами, в тому числі делегування повноважень від місцевих органів влади громадським організаціям на виконання певних завдань для покращення взаємодії між ними. Також формою взаємодії можуть бути публічні консультації, громадські слухання та круглі столи із обговоренням важливих для міста питань перед тим як приймати відповідні рішення місцевою владою. На сьогодні цей процес нажаль відбувається дуже рідко, через певну недовіру до громадських активістів та небажання представників місцевої влади співпрацювати із ними. Водночас можна сказати, що цей процес рухається вперед і є невід’ємною частиною інтеграції нашого громадянського суспільства в європейську модель співпраці між органами місцевого самоврядування та громадськими організаціями», - сказав Віталій Жеганський.

Комментарии
Последние записи в блогах

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області інформує, що найбільш запитуваною серед відвідувачів Центрів обслуговування платників залишається послуга з видачі картки платника податків, внесення до паспорта громадянина України даних про реєстраційний номер облікової картки платника податків з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків. Зокрема, у січні – червні поточного року ЦОП Дніпропетровщини надано більше 86,2 тисячі таких послуг.

Також не втрачає актуальності послуга з видачі відомостей з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків про суми/джерела виплачених доходів та утриманих податків. Протягом зазначеного періоду платникам надано понад           37 тисяч цих послуг. Крім того, платників продовжує цікавити послуга з надання витягу з реєстру платників єдиного податку. З початку року видано більше 15 тисяч таких витягів.

На сьогодні обслуговування платників здійснюється 36 Центрами обслуговування платників, що діють при податкових інспекціях Дніпропетровської області, які надають 30 видів адміністративних послуг. Протягом шести місяців поточного року 247 працівниками, задіяних у роботі ЦОП, надано понад 200 тисяч адміністративних послуг. Окрім отримання консультативних та інформаційних послуг, відвідувачі Центрів обслуговування платників мають можливість подати податкову звітність та отримати ключі електронного цифрового підпису.

Подробнее

Західно-Донбаська ОДПІ Головного управління ДФС у Дніпропетровській області інформує, що ДФС України у зв’язку з набранням чинності наказом Міністерства фінансів України від 15.05.2018 № 511, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України від 11.06.2018     № 692/32144 (далі – наказ Мінфіну № 511), яким затверджено зміни, внесені до Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Мінфіну від 14.04.2015 № 435 (далі – наказ Мінфіну № 435), повідомила наступне.

Частиною четвертою ст. 8 Закону України від 08.07.2010 № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» зі змінами і доповненнями визначено, що порядок нарахування, обчислення і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – ЄСВ) визначається цим Законом, у частині адміністрування – Податковим кодексом України від 02.12.2010 № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) та прийнятими відповідно до них нормативно-правовими актами центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову та митну політику.

Відповідно до п. 46.6 ст. 46 ПКУ у разі якщо в результаті запровадження нового податку або зміни правил оподаткування змінюються форми податкової звітності, центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, який затвердив такі форми, зобов’язаний оприлюднити нові форми звітності.

До визначення нових форм декларацій (розрахунків), які набирають чинності для складання звітності за податковий період, що настає за податковим періодом, у якому відбулося їх оприлюднення, є чинними форми декларацій (розрахунків), чинні до такого визначення.

З огляду на зазначене, звітність за липень 2018 року подається у серпні         2018 року за формами, затвердженими наказом Мінфіну № 435.

Таким чином, звітність за новими формами, затвердженими наказом Мінфіну   № 435 у редакції наказу Мінфіну № 511, подаватиметься платниками ЄСВ, починаючи з 01.09.2018.

 

 

 

Подробнее

Коли на пункті ГВК немає 220V, або Internet, це зрозуміло і потрібно виправляти недоліки,а от коли у УТБ області немає бажання працювати... 

Подробнее
Голосование
Насколько изменилось экономическое состояние вашей семьи за год?
Ухудшилось
Улучшилось
Не изменилось