Експерт розповів, як громадські організації впливають на дніпрян та владу

16.04.2018 17:15

На сьогодні влада та громадські організації погано взаємодіють через певну недовіру до активістів та небажання представників місцевої влади співпрацювати із ними.

Таку думку висловив Голова Українського Центру Соціального Партнерства Віталій Жеганський в спеціальному коментарі Інтернет-виданню «ДНІПРО. ГОЛОВНЕ».

Серед позитивних моментів в роботі ГО у Дніпрі експерт виділив:

  • - підвищення громадянської активності;
  • - налагодження діалогу між громадянами та місцевою владою;
  • - відкриття для мешканців міста інструментів участі у прийнятті рішень місцевою владою (громадський бюджет, електронні петиції тощо.);
  • - згуртування громади навколо вирішення найбільш важливих проблем міста.

Негативні моменти, за словами Віталія Жеганського:

  • - створення «кишенькових» ГО для співпраці із місцевою владою, які можуть виконувати доручення від влади;
  • - зловживання деякими ГО у своїй діяльності можливими важелями впливу на різні владні та приватні структури, з метою отримання власної вигоди;
  • - недостатня згуртованість ГО у місті навколо важливих проблем.

Серед перспектив які можна виділити:

  • - ефективна робота та співпраця Коаліції громадських організацій «Дніпровські Реформи» (КДР) у Дніпрі;
  • - підтримка та розвиток громадського сектору із боку влади, бізнесу, міжнародних догорів;
  • - популяризація та підвищення громадянської активності шляхом розповсюдження інформації про можливості для громади брати участь у житті міста.

«Співпраця ГО із місцевою владою може відбуватись різними шляхами, в тому числі делегування повноважень від місцевих органів влади громадським організаціям на виконання певних завдань для покращення взаємодії між ними. Також формою взаємодії можуть бути публічні консультації, громадські слухання та круглі столи із обговоренням важливих для міста питань перед тим як приймати відповідні рішення місцевою владою. На сьогодні цей процес нажаль відбувається дуже рідко, через певну недовіру до громадських активістів та небажання представників місцевої влади співпрацювати із ними. Водночас можна сказати, що цей процес рухається вперед і є невід’ємною частиною інтеграції нашого громадянського суспільства в європейську модель співпраці між органами місцевого самоврядування та громадськими організаціями», - сказав Віталій Жеганський.

Комментарии
Последние записи в блогах

Народний депутат України від фракції Радикальної партії Олега Ляшка Сергій Рибалка під час свого виступу в парламенті запросив в.о. Міністра охорони здоров’я Уляну Супрун відвідати Павлоградську міську лікарню №4 (Дніпропетровської області) і скоштувати їжу для пацієнтів, на яку виділяється лише 5 гривень на добу. Він зазначив, що особисто переконався в неефективності медичної реформи, відвідавши Павлоградську міську лікарню №4, на його рідній Дніпропетровщині.

Подробнее

«За дев’ять місяців 2018 року до місцевих скарбниць Дніпропетровщини надійшло 17,61 млрд грн податків і зборів. Це на 2,85 млрд грн більше порівняно з минулорічним періодом», -  повідомила в.о. начальника ГУ ДФС у Дніпропетровській області Оксана Томчук.

За її словами більше половини надходжень в місцеві бюджети регіону забезпечує податок на доходи фізичних осіб, його сума складає 10,22 млрд гривень.

Також, суттєво наповнила бюджетні кошики місцевих громад Дніпропетровської області і плата за землю - 2,78 млрд гривень.

Крім цього, впродовж трьох кварталів поточного року спрощенці області перерахували до бюджетів місцевих громад майже 1,6 млрд грн єдиного податку, а надходження податку на прибуток від юридичних осіб Дніпропетровщини перевищили 1,38 млрд гривень.

 

Подробнее

Співробітники податкової міліції ГУ ДФС у Дніпропетровській області припинили діяльність центру мінімізації митних платежів, через який протягом 2015-2018 років було проведено зовнішньоекономічних операцій на суму понад 70 млн. грн.

У рамках розслідування кримінального провадження за ст. 212 КК України було встановлено групу осіб, які, використовуючи підконтрольні транзитно-конвертаційні підприємства, у т.ч. компанії – нерезиденти, розробили та використовували для своїх клієнтів схему мінімізації сплати митних платежів та податків, штучного заниження митної вартості імпортованих товарів (труби безшовні круглого поперечного перерізу зі сталі та полімери етилену в первинних формах) та їх подальшої легалізації.

Для митного оформлення металопродукції фігуранти створили низку підприємств-імпортерів, використовуючи реквізити яких уклали зовнішньоекономічні контракти з підприємствами-нерезидентами, зареєстрованими в Китаї, РФ та Азербайджані на постачання вказаних товарів. У подальшому було організовано ввезення на митну територію України ТМЦ з підміною документів (імпортні контракти, інвойси, сертифікати якості та інші), до яких вносили недостовірні відомості щодо вартості, ваги та хімічного складу імпортованої продукції.

Надалі на власних та орендованих виробничих потужностях на труби наносили ізоляційне покриття та виконували інші технологічні процеси. Виготовлену таким чином продукцію легалізовували, відвантажуючи від імені фіктивних СГД підприємствам газо- та нафтовидобувної промисловості.

При оформленні вантажів на експорт організатори ЦММП використовували печатки підприємств-нерезидентів, зареєстрованих в країнах з пільговим оподаткування, занижуючи вартість продукції та залишаючи фактичні прибутки на підконтрольних підприємствах нерезидентах.

Загальний обсяг зовнішньоекономічних операцій підприємств вказаної групи у 2015-2018 роках склав понад 70 млн. грн.

За результатами обшуків, проведених в офісних, виробничих та складських приміщеннях, які використовувалися фігурантами, вилучено 8 печаток підконтрольних компаній (у т.ч. нерезидентів), 49,9 тис. грн. готівкою, первинні фінансово-господарські документи, документи бухгалтерського, податкового обліку та документи зовнішньо - економічної діяльності, що підтверджують злочинну діяльність, а також документацію щодо відвантаження товарів, руху автотранспортних засобів, використання виробничих потужностей та ін.

Триває слідство.

 

Подробнее
Голосование
Насколько изменилось экономическое состояние вашей семьи за год?
Ухудшилось
Улучшилось
Не изменилось