Дніпропетровський історик розповів про виховання патріотизму під час війни

09.06.2015 13:17

Дніпропетровський письменник, історик та ініціатор створення громадського Музею Хреста на Дніпропетровщині Віктор Векленко розповів про проблеми розвитку культури та виховання патріотизму під час війни.

Про це повідомляє видання «ДНЕПР. ГЛАВНОЕ».

«В нашому медіа-просторі є 2 хвилі: «ми перемогли, все чудово» і «нас зливають, ми пропадемо». Зараз в нас реально йде війна. Що відбувається в ідеологічному просторі? Наприклад, російські фільми розповідають, що в них усе добре. А що в нас? Вийшло декілька серій про Дніпро і фільм про формування Нацгвардії. Усе.

Коли до нас в облгосадміністрацію прийшла нова команда, спочатку їм було складно, на першому місці було — вистояти. Але вже восени громадськість почала ставити питання: що відбувається в сфері освіти, культури. А нічого не відбувається. Історики звернулися до влади з питанням щодо ідеології та патріотичного виховання, була створена робоча група при ОДА, ми розробили програму. А далі ми побачили, що нічого не змінюється. Навіть увіковічення пам’яті загиблих не було нікому з чиновників потрібне.

Читайте також: Филатов: "Зрители из русского мира пусть не надеются, что мы все в Украине переругаемся"

Ми домовилися з директором департаменту освіти та науки Дніпропетровської ОДА та відправилася на хутір Галушківка, щоб показати, які місця є на Дніпропетровщині. Йому дуже сподобалася, і він сказав писати листа про реальну необхідність популяризації таких речей. Нас підтримали ряд громадських організацій. Потім ми розробили програму патріотичного виховання та розвитку культурного потенціалу регіону. Але це виявилося нікому не потрібним. Чиновники брали наш лист, прикріпляли до нього лист сумнівної громадської організації та розсилали з грифом «До відома». І ми припинили битися за цю програму. Я ж продовжив особисто працювати зі своєю програмою щодо Музею Хреста. У травні я зустрівся з Демчиком, який зв’язався з керівником управління освіти міськради Сафроновою. Наразі Музей Хреста рекомендовано управлінням освіти для відвідування учнями закладів міста. Це моя особиста перемога», - повідомив Віктор Векленко.

Нагадаємо, Музей Хреста знаходиться в с. Гречане, «Галушківський козацький хутір», Петриківського району.

Читайте також: Днепропетровск отстает в рейтинге украинских городов

За матріалами: Днепр Пост

Комментарии
Последние записи в блогах

Питання збереження давніх слов'янських православних сакральних місць нині, у період активних перетворень та будівництв, постає особливо актуально. Стосується воно і найдавніших слов'янських територій, які розміщуються в Волино-Карпатському регіоні, найперше на історичній Волині (нині північно-західний регіон України та окремі землі Польщі та Білорусі), власне, на Погоринні, більша частина якої припадає на Рівненську область.

Саме тут знаходяться ті місця, які були серцем першої слов'янської держави нової ери в Європі - Дулібської (Дулібського Союзу 1-9 ст.н.е.).

Саме тому місцеві інтузіасти наполегливо прагнуть зберегти давні святі місця, серед яких унікальні, такі як Хотинське джерело (Першоджерело) поблизу Рівного.

Про історію рятування джерела ентузіастами "Українського товариства охорони пам'яток історії та культури Рівненської області" та місцевою владою від занепаду та захаращення читайте у статті, що нижче...

Подробнее

Платники податків мають право зареєструвати другий примірник акцизної накладної на розподіл пального

 

Лівобережне управління ГУ ДПС у Дніпропетровській області інформує, що ДПС України на офіційному вебпорталі за посиланням https://tax.gov.ua/nove-pro-podatki--novini-/396944.html повідомила, що з 28.10.2019 розпочато реєстрацію другого примірника акцизної накладної, складеної у порядку, передбаченому   п. 23 Перехідних положень Податкового кодексу України (далі – ПКУ), за умови, що перший примірник такої акцизної накладної зареєстрований в Єдиному реєстрі акцизних накладних (далі – ЄРАН) згідно з п. 23 підрозділу 5 розділу ХХ «Перехідних положень» ПКУ.

Подробнее

Податкова знижка для фізичних осіб

Лівобережне управління ГУ ДПС у Дніпропетровській області повідомляє, щоб повернути частину податку на доходи фізичних осіб, сплаченого громадянами із заробітної плати, можна, зокрема, у разі реалізації права на податкову знижку. Згідно з положеннями ст. 166 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) платники податку на доходи фізичних осіб мають право на податкову знижку за наслідками звітного податкового року.  Для реалізації права на податкову знижку платнику податку необхідно заповнити та подати податкову декларацію про майновий стан і доходи декларацію до 31 грудня року наступного за звітним.

Податкова знижка для фізичних осіб, які не є суб'єктами господарювання, - це документально підтверджена сума (вартість) витрат платника податку - резидента у зв'язку з придбанням товарів (робіт, послуг) у резидентів - фізичних або юридичних осіб протягом звітного року, на яку дозволяється зменшення його загального річного оподатковуваного доходу, одержаного за наслідками такого звітного року у вигляді заробітної плати, у випадках, визначених Кодексом.

Подробнее

Право на податкову знижку за 2018 можна використати по 31 грудня (включно) 2019

Лівобережне управління ГУ ДПС у Дніпропетровській області доводить до відома громадян, що використати права на податкову знижку за підсумками 2018 року  громадяни можуть  по 31 грудня (включно) 2019 року, подавши Декларацію про майновий стан і доходи до податкового органу за місцем реєстрації фізичної особи.

Подробнее
Голосование
Поддерживаете ли вы досрочные выборы в Днепре?
Да
Нет
Не знаю