Дніпро – у лідерах із впровадження Бюджету участі

17.10.2018 10:30
Партиципаторне бюджетування, або просто бюджет участі – демократичний процес, який надає можливість кожному громадянину долучатися до розподілу коштів місцевого бюджету через створення та голосування за проекти для покращення міста.
 
Про це повідомляє інтернет-видання "ДНІПРО. ГОЛОВНЕ" з посиланням на прес-службу Дніпровської міськради.
 
В Україні впровадження моделей громадських бюджетів розпочалося у 2015 році. У Дніпрі цей процес запустили у 2017-му. Станом на жовтень 2018 р. у Дніпрі триває голосування за проекти вже третього циклу громадського бюджетування. Перші два провели торік. 
 
За кількістю проектів, які були подані у рамках трьох хвиль Бюджету участі, Дніпро посідає 2-ге місце серед усіх міст України. У нас зареєстровано 803 проекти, у Києві – 1946, у Львові – 713. За результатами четвертого всеукраїнського муніципального опитування, проведеного у 2018 році, Дніпро посідає 5-те місце серед обласних центрів за можливістю включатися у процес формування рішень у місті. Харків, наприклад, – на 15-му місці, Одеса – на 16-му, Київ – на 18-му.
 
За даними рейтингу Transparency International 2018 року, щодо бюджетування міських ініціатив Дніпро входить до десятки лідерів – посідає 9-те місце серед 100 міст України. Наше місто випередило Київ, Львів, Харків, Запоріжжя, Одесу. Це свідчення того, що Дніпро ефективно й успішно розвиває платформу «Бюджет участі».
 
Завдяки «Бюджету участі» будь-який мешканець Дніпра має можливість втілити свої ідеї для покращення життя у місті. 
 
Щоб проект був реалізований, він повинен не просто перемогти у голосуванні. Автори пропозицій мають контролювати весь процес – від подачі документів до завершення робіт.
 
На реалізацію перших двох етапів програми з місцевого бюджету було виділено по 16 мільйонів гривень. Цього року запит подаватимуть на суму 20-25 млн гривень. 
 
Зараз на голосування виставлено 191 проект. За них загалом віддано вже понад 22 тисячі голосів. Це означає, що Бюджет участі подобається дніпрянам, їм цікаво голосувати та обирати проекти, які можуть змінити не тільки зовнішній вигляд міста, а й територію біля конкретного будинку, школи, дитячого садка.
 
Про зацікавленість містян свідчить і статистика. Торік Дніпро став лідером за кількістю тих, хто проголосував за ініціативи у рамках партиципаторного бюджетування. У Дніпрі участь у голосуванні взяли 4% мешканців, водночас у Львові – 2,5%, а в Києві – 1%.
 
16 жовтня у Дніпрі показали, як реалізуються проекти мешканців міста у рамках Бюджету участі. Так, на житловому масиві Західний реконструювали тротуар, який веде до шкіл № 91 та № 93 на вулиці Данила Галицького. На відновлення доріжки витратили майже 200 тисяч гривень.
 
Завдяки ще одному проекту мешканців Західного були встановлені металопластикові вікна у школі № 91 та в дитячому садку № 241. Крім цього, для шкіл і садочків придбали необхідну інтерактивну техніку.
Комментарии
Последние записи в блогах

До уваги платників екологічного податку!

 

Лівобережне управління ГУ ДПС у Дніпропетровській областіінформує, що у разі якщо платник екологічного податку (далі – екоподаток) перебуває на податковому обліку у місті з районним поділом, то такий платник може подавати одну податкову декларацію екологічного податку за викиди, скиди усіма своїми джерелами забруднення та/або розміщення відходів, якщо ці джерела та/або спеціально відведені місця для розміщення відходів розташовані на території такого міста (зазначається код згідно з Класифікатором об’єктів адміністративно-територіального устрою України (КОАТУУ)), за місцем перебування платника податку на податковому обліку (міської ради).

Подробнее

Застосування штрафних санкцій за донарахування своєчасно не нарахованого єдиного внеску

 

Лівобережне управління ГУ ДПС у Дніпропетровській області звертає увагу, що за донарахування контролюючим органом або платником своєчасно не нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – єдиний внесок) накладається штраф у розмірі 10 відсотків зазначеної суми за кожний повний або неповний звітний період, за який донараховано таку суму, але не більш як 50 відсотків суми донарахованого єдиного внеску.

Подробнее

Про оголошення конкурсу!

 

Головне управління ДПС у Дніпропетровській області оголошує конкурс з визначення суб’єктів господарювання, які у 2020 році можуть здійснювати реалізацію безхазяйного майна та майна, що переходить у власність держави.

Подробнее

Питання збереження давніх слов'янських православних сакральних місць нині, у період активних перетворень та будівництв, постає особливо актуально. Стосується воно і найдавніших слов'янських територій, які розміщуються в Волино-Карпатському регіоні, найперше на історичній Волині (нині північно-західний регіон України та окремі землі Польщі та Білорусі), власне, на Погоринні, більша частина якої припадає на Рівненську область.

Саме тут знаходяться ті місця, які були серцем першої слов'янської держави нової ери в Європі - Дулібської (Дулібського Союзу 1-9 ст.н.е.).

Саме тому місцеві інтузіасти наполегливо прагнуть зберегти давні святі місця, серед яких унікальні, такі як Хотинське джерело (Першоджерело) поблизу Рівного.

Про історію рятування джерела ентузіастами "Українського товариства охорони пам'яток історії та культури Рівненської області" та місцевою владою від занепаду та захаращення читайте у статті, що нижче...

Подробнее
Голосование
Поддерживаете ли вы досрочные выборы в Днепре?
Да
Нет
Не знаю