Днепряне жалуются инспекции на работодателей из-за неофициального трудоустройства

16.04.2018 16:00

Днепряне стали жаловаться в городскую инспекцию по труду на работодателей из-за неофициального трудоустройства или проблем с оплатой труда.

Об этом начальник инспекции по вопросам труда и занятости населения Днепровского городского совета Татьяна Янушкевич рассказала в эфире передачи «Васильевский остров» на 11 канале, сообщает Интернет-издание «ДНЕПР. ГЛАВНОЕ».

«Самое большое количество жалоб на сегодняшний день от людей, которые были официально не трудоустроены. Самая большая жалоба - они проработали месяц, два, три, им обещали выплатить заработную плату, но так и не выплатили. До момента создания нашей трудовой инспекции все эти жалобы шли в фискальную службу, на гоструда. Но там были определенные ограничения по возможности проведения проверок в прошлом году. Сейчас мы эту всю информацию обработали, и там, где есть нарушения, мы будем выходить на проверки. Если будет подтверждение фактов, что есть и на сегодняшний день неоформленные работники, естественно будем акты составлять и привлекать к ответственности», - рассказала Татьяна Янушкевич.

Также она рассказала, как инспекция проводит проверки.

«Если мы идем проверять наличие или отсутствие трудоустроенных лиц, у нас есть право осуществлять фото- видео фиксацию. Мы приходим к субъекту хозяйствования. Как правило не трудоустройством лиц злоупотребляют в сфере торговли, строительства и оказания услуг. Естественно, есть право прийти на данный объект там, где осуществляется хозяйственная деятельность предприятия, и есть право осуществлять фото и видео фиксацию. И только после этого, мы можем предъявить направления на проведение проверки, и показать, что мы пришли проверять неоформленных лиц. И соответственно, выписываем документы, предоставляем субъекту хозяйствования. То есть по вопросу неоформленных мы имеем право делать это скрытно. И если это происходит по другим вопросам, то естественно мы приходим и предъявляем направление по проведению проверки. При этом, при постановлении Кабинета Министров, мы не имеем право разглашать заявителя», - сказала она.

Для работодателей-нарушителей предусмотрены серьезные штрафы. Если будет установлен факт того, что человек не оформлен, это грозит штрафом 111 тыс. 790 грн. за каждого выявленного такого сотрудника. Если работодатель будет физически препятствовать проверке, предусмотрен штраф в 371 тыс. грн.

Комментарии
Последние записи в блогах

Народний депутат України від фракції Радикальної партії Олега Ляшка Сергій Рибалка під час свого виступу в парламенті запросив в.о. Міністра охорони здоров’я Уляну Супрун відвідати Павлоградську міську лікарню №4 (Дніпропетровської області) і скоштувати їжу для пацієнтів, на яку виділяється лише 5 гривень на добу. Він зазначив, що особисто переконався в неефективності медичної реформи, відвідавши Павлоградську міську лікарню №4, на його рідній Дніпропетровщині.

Подробнее

«За дев’ять місяців 2018 року до місцевих скарбниць Дніпропетровщини надійшло 17,61 млрд грн податків і зборів. Це на 2,85 млрд грн більше порівняно з минулорічним періодом», -  повідомила в.о. начальника ГУ ДФС у Дніпропетровській області Оксана Томчук.

За її словами більше половини надходжень в місцеві бюджети регіону забезпечує податок на доходи фізичних осіб, його сума складає 10,22 млрд гривень.

Також, суттєво наповнила бюджетні кошики місцевих громад Дніпропетровської області і плата за землю - 2,78 млрд гривень.

Крім цього, впродовж трьох кварталів поточного року спрощенці області перерахували до бюджетів місцевих громад майже 1,6 млрд грн єдиного податку, а надходження податку на прибуток від юридичних осіб Дніпропетровщини перевищили 1,38 млрд гривень.

 

Подробнее

Співробітники податкової міліції ГУ ДФС у Дніпропетровській області припинили діяльність центру мінімізації митних платежів, через який протягом 2015-2018 років було проведено зовнішньоекономічних операцій на суму понад 70 млн. грн.

У рамках розслідування кримінального провадження за ст. 212 КК України було встановлено групу осіб, які, використовуючи підконтрольні транзитно-конвертаційні підприємства, у т.ч. компанії – нерезиденти, розробили та використовували для своїх клієнтів схему мінімізації сплати митних платежів та податків, штучного заниження митної вартості імпортованих товарів (труби безшовні круглого поперечного перерізу зі сталі та полімери етилену в первинних формах) та їх подальшої легалізації.

Для митного оформлення металопродукції фігуранти створили низку підприємств-імпортерів, використовуючи реквізити яких уклали зовнішньоекономічні контракти з підприємствами-нерезидентами, зареєстрованими в Китаї, РФ та Азербайджані на постачання вказаних товарів. У подальшому було організовано ввезення на митну територію України ТМЦ з підміною документів (імпортні контракти, інвойси, сертифікати якості та інші), до яких вносили недостовірні відомості щодо вартості, ваги та хімічного складу імпортованої продукції.

Надалі на власних та орендованих виробничих потужностях на труби наносили ізоляційне покриття та виконували інші технологічні процеси. Виготовлену таким чином продукцію легалізовували, відвантажуючи від імені фіктивних СГД підприємствам газо- та нафтовидобувної промисловості.

При оформленні вантажів на експорт організатори ЦММП використовували печатки підприємств-нерезидентів, зареєстрованих в країнах з пільговим оподаткування, занижуючи вартість продукції та залишаючи фактичні прибутки на підконтрольних підприємствах нерезидентах.

Загальний обсяг зовнішньоекономічних операцій підприємств вказаної групи у 2015-2018 роках склав понад 70 млн. грн.

За результатами обшуків, проведених в офісних, виробничих та складських приміщеннях, які використовувалися фігурантами, вилучено 8 печаток підконтрольних компаній (у т.ч. нерезидентів), 49,9 тис. грн. готівкою, первинні фінансово-господарські документи, документи бухгалтерського, податкового обліку та документи зовнішньо - економічної діяльності, що підтверджують злочинну діяльність, а також документацію щодо відвантаження товарів, руху автотранспортних засобів, використання виробничих потужностей та ін.

Триває слідство.

 

Подробнее
Голосование
Насколько изменилось экономическое состояние вашей семьи за год?
Ухудшилось
Улучшилось
Не изменилось