«ДТЭК» выставил днепрянам фиктивный штраф на несколько сотен тысяч гривен

15.11.2018 16:00

«ДТЭК Днепропетровские электросети» обвинил жилищный кооператив в неправильном подключении электроприборов и насчитал им крупный штраф без проведения соответствующей экспертизы.

Об этом пишет «Верховенство права», сообщает Интернет-издание «ДНЕПР. ГЛАВНОЕ».

Сотрудники «ДТЭК Днепропетровские электросети», которые пришли с текущим осмотром в дом, обслуживаемый жилищным кооперативом в г. Днепре, «выявили» нарушения подключения электроприборов мимо электросчетчика, даже не удосужившись проверить так ли это на самом деле. То есть они даже не попробовали отключить хотя бы один прибор, чтобы подтвердить или опровергнуть эту теорию. Обвинив кооператив в нарушениях, электросети выставили счет за якобы безучетно потребленную энергию на общую сумму 222 454,87 грн.

Не соглашаясь с указанным решением комиссии, кооператив обратился с иском в хозяйственный суд Днепропетровской области о признании этого решения недействительным. Суд, рассмотрев дело, это подтвердил, и дело закрыли из-за отсутствия предмета спора.

Спустя время комиссия Днепровских электросетей провела повторное рассмотрение акта нарушения и снова выставила кооперативу счет, но уже на 38 225,04 грн. Но кооператив снова возразил, что расчет был проведен некорректно и сумма не верна.

Пришлось снова обращаться в суд. В ходе судебных разбирательств был произведен перерасчет недоучтенной энергии. Сумма составила всего 754,42 грн.

В результате ранее начисленная «ДТЭК Днепропетровские электросети» сумма стоимости недоучтенной электрической энергии в размере 222 454,87 грн. уменьшилась до 754,42 грн.

Комментарии
Последние записи в блогах

Про це на другому засіданні робочої групи з доопрацювання до другого читання проєкту Закону України «Про повну загальну середню освіту» сказала аналітик Асоціації міст України Людмила Мозгова. У нараді взяли участь представники секретаріату Комітету ВР, профільних міністерств, профспілки, батьківської спільноти, експерти та керівники закладів освіти.

Подробнее

Асоціація міст України категорично проти ініціативи щодо податкових пільг для земель залізниці. У зв’язку з цим надіслала до Комітету Верховної Ради України з питань податкової та митної політики свої зауваження до законопроєкту «Про внесення зміни до Податкового кодексу України щодо оподаткування земельних ділянок залізничного транспорту», яким пропонується встановлення податкових пільг для земель залізниці.

Подробнее

Впродовж січня – травня 2019 року органи фіскальної служби Дніпропетровщини забезпечили надходження єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на суму  6 млрд 285,9 млн гривень. Якщо цей показник порівняти з січнем – травнем  минулого року, то цьогорічна сплата єдиного внеску збільшилась на 1 млрд 58,2 млн гривень.

При цьому, лише у травні поточного року платники єдиного внеску Дніпропетровської області перерахували на рахунки Держказначейства 1 млрд 261,1 млн грн, що на 171,2 млн грн більше травневих надходжень 2018 року.

Нагадуємо, що єдиний внесок засобами програмного забезпечення автоматично розподіляється Державною казначейською службою України за видами загальнообов’язкового державного соціального страхування відповідно до визначених пропорцій та перераховується за призначенням – на рахунки, відкриті в Державній казначейській службі на ім’я фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування і пенсійного страхування.

 

Подробнее

За січень – травень 2019 року за оперативними даними до зведеного бюджету зібрано 507,2 млрд грн. Це на 13,3%, або на 59,5 млрд грн більше відповідного періоду минулого року. Так, за січень-травень 2018 року до зведеного бюджету надійшло 447,6 млрд грн.

За словами в.о. Голови ДФС Олександра Власова, до державного бюджету зібрано 400,1 млрд грн. Цей показник перевищує відповідний період минулого року на 11,5%, або на 41,1 млрд гривень.

«Позитивна динаміка спостерігається по всіх податкових і митних платежах. Позитив маємо за рахунок ефективного адміністрування та контролю за правильністю декларування, а також акцентування на боротьбі з правопорушеннями. Крім того, маємо понад 90% сплати податків у добровільному порядку», - зазначив Олександр Власов.

Так, податкових платежів до загального фонду держбюджету у січні-травні 2019 року зібрано у розмірі 242,5 млрд грн. Це на 10,6% або на 23,1 млрд грн перевищує минулорічний показник.

Митних платежів надійшло 128,4 млрд грн, що на 2,8 млрд грн, або на 2,2% більше, ніж за січень-травень 2018 року.

У травні поточного року до зведеного бюджету зібрано 117,1 млрд грн. Це на 11,9%, або на 12,4 млрд грн перевищує показник травня минулого року. До державного бюджету зібрано майже 93,2 млрд грн. Це на 10,8%, або на 9,1 млрд грн перевищує збір травня 2018 року.

До загального фонду держбюджету у травні зібрано 60,1 млрд грн податкових платежів, що на 11%, або майже на 6 млрд грн більше, ніж у травні милого року.  Митних платежів надійшло 27,4 млрд грн, що на 3,3%, або на 0,9 млрд грн перевищує минулорічний показник.

Подробнее
Голосование
Сможет ли Владимир Зеленский быть самостоятельным президентом?
Нет, не сможет
Да, сможет