Чому в Дніпрі почався «ларьочний» заколот?

07.12.2016 13:09

Увечері 6 грудня не всі дніпряни змогли нормально дістатися з роботи додому. І справа не в рясному снігопаді: шляхи комунальні служби вже навчилися розчищати швидко і якісно. А через те, що півтори сотні людей близько 17:00 перекрили просп. Богдана Хмельницького (колишню вул. Героїв Сталінграда) та прилеглі до нього вулиці.

Про це повідомляє Інтернет-видання  «ДНЕПР. ГЛАВНОЕ»  з посиланням на Днепропетровскую панораму.

Що ж змусило людей піти на цей відчайдушний крок? За їх словами, побоювання, що цієї ночі знесуть кіоски на вул. Інженерній. Приписи підприємці вже отримали. Саме тому вони взяли теплий одяг, принесли до «Терри» шини (з якими, щоправда, не знали, що робити) і заблокували дорогу.

Після зміни робітники заводу Пресів, які хотіли потрапити додому, офісні працівники, в тому числі з маленькими дітьми, що поверталися з центру, мерзли на зупинках або набивалися в переповнені маршрутки, які обхідними шляхами, через двори пробиралися до дому. Кілька екіпажів поліції приїхали на місце масових заворушень, але не намагалися розблокувати дорогу, а тільки стежили, щоб пішоходи, яких, за їх словами, «Дістали бариги з їх будками і бунтами!» не натовкли пики учасникам акції протесту. Незважаючи на те, що в кіосках ми найчастіше бачимо літніх дам, захищати їх права вийшли, головним чином, молодики спортивної статури. Хто вони? Деякі ЗМІ називали їх «членами сім'ї підприємців».

Давайте розберемося, чому всі ці «внучата» вийшли на вулицю саме сьогодні? За словами начальника управління реклами та торгівлі Дніпровської міськради Руслана Мороза, на 7 грудня запланована друга серія демонтажу кіосків по вул. Інженерній на виконання рішення міськради №366 від 01.09.2016. Цим рішенням передбачалося звільнити цю вулицю від будок, працівники яких перетворювали прилеглі двори на смітник, а під'їзди - на громадські вбиральні, та відкрити її для проїзду транспорту. Більшість мешканців 12 кварталу до цих планів поставилася позитивно. Адже в цьому районі багато стаціонарних (великих і маленьких) магазинів, в яких завжди можна купити все необхідне.

Перший етап розчищення вулиці від кіосків пройшов 12 вересня. Знесли тоді не все, тому що деякі підприємці запевняли, що їх документи ось-ось будуть готові. А деякі буквально захищали будки своїми тілами.

«Не можу зрозуміти, чому за цей час там з'явилася купа нових кіосків, - каже Руслан Мороз. - Хто дав в тому місці «зелене світло» підприємцям на виготовлення та установлення нових кіосків? І тепер вони вийшли і перекрили проспект Богдана Хмельницького, тому, що знову ж таки, хтось їх переконав, що влада чинить несправедливо. Рішення міськради про відновлення руху по вул. Інженерній ніхто не відміняв! Ще у вересні я оголосив, що це був перший етап демонтажу, за яким послідує другий. І в часі ми їх рознесли, щоб люди встигли знайти собі нову оренду. Але навіщо слухати міську владу? Краще послухати місцевих царьків, які наплели підприємцям, що все порішали і здерли за півроку вперед оренду, прекрасно розуміючи чим все це скінчиться».

Емоційні тітоньки на засніженій вулиці кричали в телекамери, що вони заплатили великі гроші й тому їх не можна зносити. Питання, кому заплатили. Підприємці на камеру не називали ім'я «благодійника». Але «не для преси» повідомляли, що депутат міськради Михайло Гороховський пообіцяв їм залагодити всі проблеми з місцевою владою. Порівняно недорого - всього за 200 доларів в місяць. І гроші довелося сплатити вперед за 6 місяців. Не дивно, що дрібні бізнесмени обурилися, коли дізналися, що пошилися в дурні. Але замість того, щоб піти до прокуратури та написати на шахраїв заяву, чомусь заходились блокувати вулиці.

Ми б, можливо, і не повірили в такий наклеп на народного обранця. Але за кілька днів до цих подій в мережі з'явилося відео, як брат депутата, Вадим Гороховський, влаштував лежачий страйк під кабінетом міського голови Дніпра. А коли журналісти запитали чоловіка, що спричинило таку дивну його поведінку, Вадим Гороховський категорично відмовився відповідати.

Чому підприємці повірили братам більше, ніж офіційним заявам чиновників мерії? Тому що ця сімейка багато років кришувала незаконну торгівлю і відносила до міськради частину зібраних з «ларьочників» грошей. Але влада змінилася. І підтвердження слів мера Дніпра Бориса Філатова про нульову толерантність до корупції ми змогли побачити своїми очима. Шкода, що підприємці не дослухалися до них одразу. Тепер вони втратили свої гроші і зіпсували вечір тисячам містян - своїм колишнім покупцям.

Как это повлияет на рейтинг:
Мэр Днепра
Подробнее
Депутат Днепровского городского совета 7 созыва
Подробнее
Комментарии
зяма золзайнович
08.12.2016
дали команду братьев горохов из блока вальцмана сливать а дурные укропы платите деньги дальше
Последние записи в блогах

Протягом січня 2019 року слідчими ГУ ДФС у Дніпропетровській області розслідувалось 187 кримінальних проваджень, з яких 34 – прийнято до провадження у поточному році.

Із загальної кількості кримінальних проваджень, які розслідувались працівниками слідчого управління фінансових розслідувань ГУ ДФС області, закінчено 20 кримінальних проваджень, із яких до суду скеровано 10, у тому числі: 9 – з обвинувальними актами, а 1 – з клопотанням про звільнення від кримінальної відповідальності.

Крім того, за перший місяць поточного року за підслідністю направлено 3 кримінальних провадження, 11 – приєднано до інших проваджень.

Завдяки розслідуваним справам слідчими ДФС Дніпропетровської області впродовж січня 2019 року відшкодована сума нанесених державі збитків у розмірі 34 млн 636 тис. гривень.

 

Подробнее

Не встигла заборона Уряду рзміщувати тимчасово вільні кошти місцевих бюджетів набрати чинності, як територіальні громади почали підраховувати збитки. На Дніпропетровщині недорахуються фінансового ресурсу у вигляді відсотків від коштів на депозитах у Марганецькій, Зеленодольській,  Синельниківській, Дніпровській та Першотравенській. В цілому біля 19 млн грн.

Подробнее

Протягом січня поточного року громадяни подали більше ніж 22 тис. декларацій про майновий стан і доходи, отримані у 2018 році. Це на 13 відсотків, або на 2,5 тис. більше, ніж за аналогічний період минулого року.

За даними податкових декларацій задекларовано загальний дохід у сумі – 3,6 млрд грн. Громадянами самостійно визначено до сплати в бюджет 79,7 млн грн податку на доходи фізичних осіб, що на 26,5 млн грн, або на 50 відс. більше ніж у січні 2018 року. Сума військового збору до сплати становить – 13,1 млн грн, що на 3,1 млн грн, або на 31 відсоток більше, ніж за відповідний період минулого року.

На сьогодні вже 335 громадян задекларували доходи у сумі понад 1 млн грн. Податкові зобов’язання з ПДФО визначено такими громадянами у розмірі – 27,5 млн грн, військового збору – 3,2 млн грн.

Найбільшу суму доходу у січні 2019 задекларовано мешканцем м. Києва у сумі понад 200,0 млн грн.

Найбільші суми до сплати в бюджет по доходам, отриманим з джерел за межами території України, на сьогодні задекларовано 2 громадянами Сумської області (кожний у сумі понад 2,5 млн грн).

За структурою доходів найбільші суми мільйонери декларують при отриманні:

 інших оподатковуваних доходів (проценти банку, дивіденти тощо) – 628,9 млн грн, з яких податковими агентами утримано 53,3 млн грн ПДФО та 9,3 млн грн військового збору;

інших неоподатковуваних доходів – 409,6 млн грн;

доходів від операцій з продажу (обміну) об’єктів рухомого та нерухомого майна – 181,9 млн. грн., з яких вже сплачено (утримано) 6,1 млн грн ПДФО та 1,7 млн грн військового збору;

іноземних доходів – 98,9 млн грн;

доходів від успадкування (отримання у дарунок) майна – 78,1 млн грн.

Право на податкову знижку за результатами 2018 року задекларовано 6 тис. особами. Сума податку на доходи фізичних осіб, що підлягає поверненню, визначена платниками податків у розмірі – 17,2 млн грн, що на 41,1 млн грн, або на 32 відс. більше, ніж за аналогічний період попереднього року.

 

Подробнее

У січні 2019 року Державна фіскальна служба України відшкодувала платникам рекордну суму податку на додану вартість – 19,7 млрд грн.

Порівняно з відповідним періодом минулого року сума відшкодування зросла на 64%, або на 7,7 млрд грн. У січні 2018 року платникам було відшкодовано 12 млрд грн. Загалом за 2018 рік платникам відшкодовано 131,7 млрд грн.

Сума відшкодованого ПДВ на рахунки платників у січні 2019 року на 8,7 млрд грн, або у 1,8 раза більше середньомісячного відшкодування у 2018 році. Сума середньомісячного відшкодування ПДВ у минулому році становила 11 млрд грн.

Також суттєво зросли задекларовані суми ПДВ до сплати. Так, у січні 2019 року (декларації за грудень 2018 року) задекларовано 22,9 млрд грн ПДВ до сплати. Це на 1,6 млрд грн, або на 7,5% більше відповідного показника січня 2018 року.

 

Подробнее
Голосование
Кто победит на выборах президента Украины?
Юлия Тимошенко
Петр Порошенко
Анатолий Гриценко
Владимир Зеленский
Юрий Бойко
Олег Ляшко
Александр Вилкул
Другой кандидат