Чому в Дніпрі почався «ларьочний» заколот?

07.12.2016 13:09

Увечері 6 грудня не всі дніпряни змогли нормально дістатися з роботи додому. І справа не в рясному снігопаді: шляхи комунальні служби вже навчилися розчищати швидко і якісно. А через те, що півтори сотні людей близько 17:00 перекрили просп. Богдана Хмельницького (колишню вул. Героїв Сталінграда) та прилеглі до нього вулиці.

Про це повідомляє Інтернет-видання  «ДНЕПР. ГЛАВНОЕ»  з посиланням на Днепропетровскую панораму.

Що ж змусило людей піти на цей відчайдушний крок? За їх словами, побоювання, що цієї ночі знесуть кіоски на вул. Інженерній. Приписи підприємці вже отримали. Саме тому вони взяли теплий одяг, принесли до «Терри» шини (з якими, щоправда, не знали, що робити) і заблокували дорогу.

Після зміни робітники заводу Пресів, які хотіли потрапити додому, офісні працівники, в тому числі з маленькими дітьми, що поверталися з центру, мерзли на зупинках або набивалися в переповнені маршрутки, які обхідними шляхами, через двори пробиралися до дому. Кілька екіпажів поліції приїхали на місце масових заворушень, але не намагалися розблокувати дорогу, а тільки стежили, щоб пішоходи, яких, за їх словами, «Дістали бариги з їх будками і бунтами!» не натовкли пики учасникам акції протесту. Незважаючи на те, що в кіосках ми найчастіше бачимо літніх дам, захищати їх права вийшли, головним чином, молодики спортивної статури. Хто вони? Деякі ЗМІ називали їх «членами сім'ї підприємців».

Давайте розберемося, чому всі ці «внучата» вийшли на вулицю саме сьогодні? За словами начальника управління реклами та торгівлі Дніпровської міськради Руслана Мороза, на 7 грудня запланована друга серія демонтажу кіосків по вул. Інженерній на виконання рішення міськради №366 від 01.09.2016. Цим рішенням передбачалося звільнити цю вулицю від будок, працівники яких перетворювали прилеглі двори на смітник, а під'їзди - на громадські вбиральні, та відкрити її для проїзду транспорту. Більшість мешканців 12 кварталу до цих планів поставилася позитивно. Адже в цьому районі багато стаціонарних (великих і маленьких) магазинів, в яких завжди можна купити все необхідне.

Перший етап розчищення вулиці від кіосків пройшов 12 вересня. Знесли тоді не все, тому що деякі підприємці запевняли, що їх документи ось-ось будуть готові. А деякі буквально захищали будки своїми тілами.

«Не можу зрозуміти, чому за цей час там з'явилася купа нових кіосків, - каже Руслан Мороз. - Хто дав в тому місці «зелене світло» підприємцям на виготовлення та установлення нових кіосків? І тепер вони вийшли і перекрили проспект Богдана Хмельницького, тому, що знову ж таки, хтось їх переконав, що влада чинить несправедливо. Рішення міськради про відновлення руху по вул. Інженерній ніхто не відміняв! Ще у вересні я оголосив, що це був перший етап демонтажу, за яким послідує другий. І в часі ми їх рознесли, щоб люди встигли знайти собі нову оренду. Але навіщо слухати міську владу? Краще послухати місцевих царьків, які наплели підприємцям, що все порішали і здерли за півроку вперед оренду, прекрасно розуміючи чим все це скінчиться».

Емоційні тітоньки на засніженій вулиці кричали в телекамери, що вони заплатили великі гроші й тому їх не можна зносити. Питання, кому заплатили. Підприємці на камеру не називали ім'я «благодійника». Але «не для преси» повідомляли, що депутат міськради Михайло Гороховський пообіцяв їм залагодити всі проблеми з місцевою владою. Порівняно недорого - всього за 200 доларів в місяць. І гроші довелося сплатити вперед за 6 місяців. Не дивно, що дрібні бізнесмени обурилися, коли дізналися, що пошилися в дурні. Але замість того, щоб піти до прокуратури та написати на шахраїв заяву, чомусь заходились блокувати вулиці.

Ми б, можливо, і не повірили в такий наклеп на народного обранця. Але за кілька днів до цих подій в мережі з'явилося відео, як брат депутата, Вадим Гороховський, влаштував лежачий страйк під кабінетом міського голови Дніпра. А коли журналісти запитали чоловіка, що спричинило таку дивну його поведінку, Вадим Гороховський категорично відмовився відповідати.

Чому підприємці повірили братам більше, ніж офіційним заявам чиновників мерії? Тому що ця сімейка багато років кришувала незаконну торгівлю і відносила до міськради частину зібраних з «ларьочників» грошей. Але влада змінилася. І підтвердження слів мера Дніпра Бориса Філатова про нульову толерантність до корупції ми змогли побачити своїми очима. Шкода, що підприємці не дослухалися до них одразу. Тепер вони втратили свої гроші і зіпсували вечір тисячам містян - своїм колишнім покупцям.

Как это повлияет на рейтинг:
Мэр Днепра
Подробнее
Депутат Днепровского городского совета 7 созыва
Подробнее
Комментарии
зяма золзайнович
08.12.2016
дали команду братьев горохов из блока вальцмана сливать а дурные укропы платите деньги дальше
Последние записи в блогах

Станом на перше квітня 2019 року на території області діє 13531 ліцензія на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами, з яких: 7273 ліцензії на алкоголь та 6258 - на тютюн, отриманих 5819 суб’єктами господарювання. Про це повідомив начальник управління контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів ГУ ДФС у Дніпропетровській області Денис Дегтярьов.

У першому кварталі поточного року місцева казна Дніпропетровської області поповнилася на 21 млн. 178,7 тис. грн.. від плати за ліцензії на право торгівлі алкогольними напоями і тютюновими виробами, з яких 15 млн. 128,7 тис. грн. - від ліцензування роздрібної торгівлі.

В той же час, впродовж січня – березня 2019 року призупинено дію  657 ліцензій за несвоєчасну сплату чергового платежу, анульовано 593 ліцензії, з яких 18 - за порушення законодавства у частині продажу неповнолітнім особам алкогольних напоїв (7 ліцензій) та тютюнових виробів (11 ліцензій).

 

Подробнее

«Сьогодні головним принципом контрольно - перевірочної роботи фіскальних органів є вибірковість контролю на основі оцінки та опрацювання ризиків в діяльності платника, що цілком відповідає міжнародній практиці та дає змогу значно зменшити тиск на сумлінних платників, а також зосередити увагу фіскальних органів на ризикових платниках», - зазначив заступник начальника ГУ ДФС у Дніпропетровській області Дмитро Мельник.

Так, протягом І кварталу 2019 року підрозділами аудиту ГУ ДФС у Дніпропетровській області проведено 444 документальні перевірки юридичних осіб, за результатами яких до бюджету надійшло 97,2 млн грн грошових зобов’язань, Це на 88 млн грн більше ніж у січні - березні минулого року.

Також, при зниженні у І кварталі поточного року кількості проведених фактичних перевірок суб’єктів господарювання, які використовують РРО, у порівнянні з відповідним періодом минулого року (101 проти 112), до бюджету надійшло фінансових санкцій в 1,8 разів більше (236 тис.грн проти 128 тис.грн).

 

Подробнее

За оперативними даними у поточному році фізичним особам – власникам об'єктів нерухомості сформовано близько 377 тис. податкових повідомлень-рішень з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, що на 23 тис. більше аналогічного періоду минулого року.

До сплати визначено податку на загальну суму понад 397 млн грн, що більше аналогічного періоду минулого року на 134 млн грн.

Про це повідомив начальник відділу адміністрування податку на нерухоме майно фізичних осіб, відмінне від земельної ділянки, Департаменту податків і зборів з фізичних осіб ДФС Володимир Гуцуляк.

За його словами, найбільші суми нарахувань податку обліковуються по ГУ ДФС у Дніпропетровській – 56 млн грн, Київській – 52 млн грн, Львівській – 28 млн грн, Донецькій – 25 млн грн областях та м. Києві – 32 млн гривень.

Станом на 10 квітня  поточного року громадянами вже сплачено до місцевих бюджетів 107 млн грн. податку на нерухомість, що більше аналогічного періоду минулого року на 45 млн гривень.

«Нагадаю, що фізичними особами податок сплачується протягом 60 днів з моменту вручення податкового повідомлення-рішення», – зазначив Володимир Гуцуляк.

Посадовець також нагадав, що цього року податок на нерухомість платники сплачують за 2018 рік за ставками, які були законодавчо визначені у цей період.

Так, податок нараховується на загальну площу об'єкта житлової та нежитлової нерухомості, в тому числі їх часток. Ставки податку встановлювалися рішеннями місцевих рад.

При цьому пільгові розміри майна, на які не застосовується ставка податку, складають:

для квартири/квартир незалежно від їх кількості - 60 кв. метрів;

для житлового будинку/будинків незалежно від їх кількості - 120 кв. метрів;

для різних типів об'єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток (у разі одночасного перебування у власності платника податку квартири/квартир та житлового будинку/будинків, у тому числі їх часток), - 180 кв. метрів.

 

Подробнее

Протягом січня-березня 2019 року митницями ДФС виявлено 9,3 тис. порушень митних правил із вартістю предметів правопорушень на суму 611 млн гривень. Порівняно з відповідним періодом минулого року вартість предметів правопорушення збільшилася на 30,2%.

У  1,4 тис. справ про порушення митних правил тимчасово вилучено предмети правопорушень на суму 162,8 млн гривень. Середня вартість предметів правопорушення склала 117,5 тис. грн..

Найпоширенішими є випадки незаконного переміщення через митний кордон продовольчих товарів. За вказаний період за скоєння таких порушень було вилучено товарів на суму 102,2 млн гривень. Промислових товарів вилучено на суму 32,9 млн грн, транспортних засобів – на 11,3 млн грн., валюти – 16,7 млн грн.

Безпосередньо митницями ДФС розглянуто майже 8 тис. справ про порушення митних правил. Застосовано адміністративне стягнення у вигляді штрафу на суму 276,4 млн грн. До Держбюджету стягнуто 31,8 млн грн., що на 22,3% більше, ніж за січень-березень 2018 року.

На розгляд до суду митницями передано 1,6 тис. справ про порушення митних правил на суму 965,5 млн грн.

За результатами розгляду справ про порушення митних правил судом прийнято рішення про накладення стягнень у вигляді штрафу на суму 127,3 млн грн, що у 2,7 раза більше аналогічного періоду торік, та конфіскації на суму 136,7 млн грн, що у 2,4 раза більше, ніж у січні-березні 2018 року.

Одним із ефективних методів протидії митним правопорушенням на сьогодні є співпраця та обмін інформацією з компетентними органами іноземних держав у рамках взаємної адміністративної допомоги, яка забезпечує попередження і виявлення незаконних експортно-імпортних операцій та факти несплати до бюджету обов’язкових митних платежів.

За результатами міжнародної взаємодії за 3 місяці 2019  року порушено понад 305 справ про порушення митних правил на суму 307,5 млн грн. Крім того, у ході міжнародної співпраці встановлено несплату 16,1 млн грн обов’язкових митних платежів.

 

Подробнее
Голосование
Сможет ли Владимир Зеленский быть самостоятельным президентом?
Нет, не сможет
Да, сможет