Чому в Дніпрі почався «ларьочний» заколот?

07.12.2016 13:09

Увечері 6 грудня не всі дніпряни змогли нормально дістатися з роботи додому. І справа не в рясному снігопаді: шляхи комунальні служби вже навчилися розчищати швидко і якісно. А через те, що півтори сотні людей близько 17:00 перекрили просп. Богдана Хмельницького (колишню вул. Героїв Сталінграда) та прилеглі до нього вулиці.

Про це повідомляє Інтернет-видання  «ДНЕПР. ГЛАВНОЕ»  з посиланням на Днепропетровскую панораму.

Що ж змусило людей піти на цей відчайдушний крок? За їх словами, побоювання, що цієї ночі знесуть кіоски на вул. Інженерній. Приписи підприємці вже отримали. Саме тому вони взяли теплий одяг, принесли до «Терри» шини (з якими, щоправда, не знали, що робити) і заблокували дорогу.

Після зміни робітники заводу Пресів, які хотіли потрапити додому, офісні працівники, в тому числі з маленькими дітьми, що поверталися з центру, мерзли на зупинках або набивалися в переповнені маршрутки, які обхідними шляхами, через двори пробиралися до дому. Кілька екіпажів поліції приїхали на місце масових заворушень, але не намагалися розблокувати дорогу, а тільки стежили, щоб пішоходи, яких, за їх словами, «Дістали бариги з їх будками і бунтами!» не натовкли пики учасникам акції протесту. Незважаючи на те, що в кіосках ми найчастіше бачимо літніх дам, захищати їх права вийшли, головним чином, молодики спортивної статури. Хто вони? Деякі ЗМІ називали їх «членами сім'ї підприємців».

Давайте розберемося, чому всі ці «внучата» вийшли на вулицю саме сьогодні? За словами начальника управління реклами та торгівлі Дніпровської міськради Руслана Мороза, на 7 грудня запланована друга серія демонтажу кіосків по вул. Інженерній на виконання рішення міськради №366 від 01.09.2016. Цим рішенням передбачалося звільнити цю вулицю від будок, працівники яких перетворювали прилеглі двори на смітник, а під'їзди - на громадські вбиральні, та відкрити її для проїзду транспорту. Більшість мешканців 12 кварталу до цих планів поставилася позитивно. Адже в цьому районі багато стаціонарних (великих і маленьких) магазинів, в яких завжди можна купити все необхідне.

Перший етап розчищення вулиці від кіосків пройшов 12 вересня. Знесли тоді не все, тому що деякі підприємці запевняли, що їх документи ось-ось будуть готові. А деякі буквально захищали будки своїми тілами.

«Не можу зрозуміти, чому за цей час там з'явилася купа нових кіосків, - каже Руслан Мороз. - Хто дав в тому місці «зелене світло» підприємцям на виготовлення та установлення нових кіосків? І тепер вони вийшли і перекрили проспект Богдана Хмельницького, тому, що знову ж таки, хтось їх переконав, що влада чинить несправедливо. Рішення міськради про відновлення руху по вул. Інженерній ніхто не відміняв! Ще у вересні я оголосив, що це був перший етап демонтажу, за яким послідує другий. І в часі ми їх рознесли, щоб люди встигли знайти собі нову оренду. Але навіщо слухати міську владу? Краще послухати місцевих царьків, які наплели підприємцям, що все порішали і здерли за півроку вперед оренду, прекрасно розуміючи чим все це скінчиться».

Емоційні тітоньки на засніженій вулиці кричали в телекамери, що вони заплатили великі гроші й тому їх не можна зносити. Питання, кому заплатили. Підприємці на камеру не називали ім'я «благодійника». Але «не для преси» повідомляли, що депутат міськради Михайло Гороховський пообіцяв їм залагодити всі проблеми з місцевою владою. Порівняно недорого - всього за 200 доларів в місяць. І гроші довелося сплатити вперед за 6 місяців. Не дивно, що дрібні бізнесмени обурилися, коли дізналися, що пошилися в дурні. Але замість того, щоб піти до прокуратури та написати на шахраїв заяву, чомусь заходились блокувати вулиці.

Ми б, можливо, і не повірили в такий наклеп на народного обранця. Але за кілька днів до цих подій в мережі з'явилося відео, як брат депутата, Вадим Гороховський, влаштував лежачий страйк під кабінетом міського голови Дніпра. А коли журналісти запитали чоловіка, що спричинило таку дивну його поведінку, Вадим Гороховський категорично відмовився відповідати.

Чому підприємці повірили братам більше, ніж офіційним заявам чиновників мерії? Тому що ця сімейка багато років кришувала незаконну торгівлю і відносила до міськради частину зібраних з «ларьочників» грошей. Але влада змінилася. І підтвердження слів мера Дніпра Бориса Філатова про нульову толерантність до корупції ми змогли побачити своїми очима. Шкода, що підприємці не дослухалися до них одразу. Тепер вони втратили свої гроші і зіпсували вечір тисячам містян - своїм колишнім покупцям.

Как это повлияет на рейтинг:
Мэр Днепра
Подробнее
Депутат Днепровского городского совета 7 созыва
Подробнее
Комментарии
зяма золзайнович
08.12.2016
дали команду братьев горохов из блока вальцмана сливать а дурные укропы платите деньги дальше
Последние записи в блогах

Західно-Донбаське управління Головного управління ДФС у Дніпропетровській області повідомляє, що 12.12.2018 у офіційному виданні «Голос України» № 237-238 опубліковано Закон України від 23 листопада 2018 року № 2629-VIII «Про Державний бюджет України на 2019 рік» (далі – Закон № 2629).

Основні показники та мінімуми, які закладено Законом № 2629:

► статтею 7 встановлено у 2019 році прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць у розмірі:

- з 1 січня 2019 року – 1 853 гривні;

- з 1 липня – 1 936 гривень;

- з 1 грудня – 2 027 гривень;

  • для основних соціальних і демографічних груп населення:

■ дітей віком до 6 років:

- з 1 січня 2019 року – 1 626 гривень;

- з 1 липня – 1 699 гривень;

- з 1 грудня – 1 779 гривень;

■ дітей віком від 6 до 18 років:

- з 1 січня 2019 року – 2 027 гривень,

- з 1 липня – 2 118 гривень,

- з 1 грудня – 2 218 гривень;

■ працездатних осіб:

- з 1 січня 2019 року – 1 921 гривня,

- з 1 липня – 2 007 гривень,

- з 1 грудня – 2 102 гривні;

■ осіб, які втратили працездатність:

- з 1 січня 2019 року – 1 497 гривень;

- з 1 липня – 1 564 гривні;

- з 1 грудня – 1 638 гривень;

► статтею 8 встановлено у 2019 році мінімальну заробітну плату:

- у місячному розмірі: з 1 січня – 4 173 гривні;

- у погодинному розмірі: з 1 січня – 25,13 гривні.

Слід зауважити, що прожитковий мінімум працездатної особи впливає, зокрема, на розрахунок:

· єдиного податку для платників 1 групи;

· базової податкової соціальної пільги (застосовується при розрахунку податку на доходи фізичних осіб)

· граничної суми доходу для отримання податкової соціальної пільги.

 Мінімальна заробітна плата впливає, зокрема, на:

· розрахунок єдиного податку для платників 2 групи;

· розмір добових по Україні відповідно до Податкового кодексу України;

· збір за місця для паркування транспортних засобів;

· податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки;

· штрафи за неподання звіту про контрольовані операції;

· розмір максимальної величини бази нарахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування;

· штрафи за порушення законодавства про працю.

 

Подробнее

Співробітники податкової міліції ГУ ДФС у Дніпропетровській області під процесуальним керівництвом обласної прокуратури вилучили на одному із місцевих підприємств значну суму готівки, призначену для виплати заробітної плати «в конверті».

В рамках розслідування кримінального провадження за ч. 1 ст. 212 КК України було встановлено одне із дніпровських підприємств, яке використовувало на виробництві працю більше 50 неоформлених працівників. При цьому оформленим працівникам офіційно виплачувалася мінімальна заробітна плата, а інша значна частина заробітку, як і неоформленим колегам, видавалася «в конверті» готівкою без сплати податку на доходи фізичних осіб та єдиного соціального внеску.

Внаслідок таких дій фігуранти завдали бюджету майже 1,2 млн. грн. збитків.

За результатами санкціонованих обшуків, проведених в офісних та виробничих приміщеннях компанії, вилучено майже 2 млн. грн. готівкою, які призначалися для виплати з/п «в конверті», а також документи з нарахування та виплати заробітної платні та чорнові записи, які підтверджують незаконні дії фігурантів.

Триває слідство.

 

 

Подробнее

Протягом січня-жовтня поточного року надходження єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування склали 183,8 млрд грн. Це на 38,8 млрд грн, або на 26,7% більше січня-жовтня минулого року.

Зокрема, у жовтні 2018 року ДФС було забезпечено 19,9 млрд грн єдиного внеску. Порівняно з жовтнем 2017 року цей показник зріс на 4,1 млрд грн, або на 25,9%.

Єдиний внесок засобами програмного забезпечення автоматично розподіляється Державною казначейською службою України за видами загальнообов’язкового державного соціального страхування відповідно до визначених пропорцій та перераховується за призначенням – на рахунки, відкриті в Державній казначейській службі на ім’я фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування і пенсійного страхування. 

 

Подробнее

Одним із найважливіших елементів гібридної війни проти України довгими століттями був і є московський псевдослов`янізм. Чому так?

Бо Московське царство, а далі і імперія Романових, сформовані у наслідок різночасової експансії в верхів`я Волги яхівських, далі вже татарських, племен, з Прикаспійсько-Аральского регіону, завжди намагались приховати правду про свої корені, як і історію місцевих угро-фінських та венедських племен та народів, що були підкорені яхами та зазнали ідеологічного та етнічного нівілювання.

Подробнее
Голосование
Насколько изменилось экономическое состояние вашей семьи за год?
Ухудшилось
Улучшилось
Не изменилось