Чому в Дніпрі почався «ларьочний» заколот?

07.12.2016 13:09

Увечері 6 грудня не всі дніпряни змогли нормально дістатися з роботи додому. І справа не в рясному снігопаді: шляхи комунальні служби вже навчилися розчищати швидко і якісно. А через те, що півтори сотні людей близько 17:00 перекрили просп. Богдана Хмельницького (колишню вул. Героїв Сталінграда) та прилеглі до нього вулиці.

Про це повідомляє Інтернет-видання  «ДНЕПР. ГЛАВНОЕ»  з посиланням на Днепропетровскую панораму.

Що ж змусило людей піти на цей відчайдушний крок? За їх словами, побоювання, що цієї ночі знесуть кіоски на вул. Інженерній. Приписи підприємці вже отримали. Саме тому вони взяли теплий одяг, принесли до «Терри» шини (з якими, щоправда, не знали, що робити) і заблокували дорогу.

Після зміни робітники заводу Пресів, які хотіли потрапити додому, офісні працівники, в тому числі з маленькими дітьми, що поверталися з центру, мерзли на зупинках або набивалися в переповнені маршрутки, які обхідними шляхами, через двори пробиралися до дому. Кілька екіпажів поліції приїхали на місце масових заворушень, але не намагалися розблокувати дорогу, а тільки стежили, щоб пішоходи, яких, за їх словами, «Дістали бариги з їх будками і бунтами!» не натовкли пики учасникам акції протесту. Незважаючи на те, що в кіосках ми найчастіше бачимо літніх дам, захищати їх права вийшли, головним чином, молодики спортивної статури. Хто вони? Деякі ЗМІ називали їх «членами сім'ї підприємців».

Давайте розберемося, чому всі ці «внучата» вийшли на вулицю саме сьогодні? За словами начальника управління реклами та торгівлі Дніпровської міськради Руслана Мороза, на 7 грудня запланована друга серія демонтажу кіосків по вул. Інженерній на виконання рішення міськради №366 від 01.09.2016. Цим рішенням передбачалося звільнити цю вулицю від будок, працівники яких перетворювали прилеглі двори на смітник, а під'їзди - на громадські вбиральні, та відкрити її для проїзду транспорту. Більшість мешканців 12 кварталу до цих планів поставилася позитивно. Адже в цьому районі багато стаціонарних (великих і маленьких) магазинів, в яких завжди можна купити все необхідне.

Перший етап розчищення вулиці від кіосків пройшов 12 вересня. Знесли тоді не все, тому що деякі підприємці запевняли, що їх документи ось-ось будуть готові. А деякі буквально захищали будки своїми тілами.

«Не можу зрозуміти, чому за цей час там з'явилася купа нових кіосків, - каже Руслан Мороз. - Хто дав в тому місці «зелене світло» підприємцям на виготовлення та установлення нових кіосків? І тепер вони вийшли і перекрили проспект Богдана Хмельницького, тому, що знову ж таки, хтось їх переконав, що влада чинить несправедливо. Рішення міськради про відновлення руху по вул. Інженерній ніхто не відміняв! Ще у вересні я оголосив, що це був перший етап демонтажу, за яким послідує другий. І в часі ми їх рознесли, щоб люди встигли знайти собі нову оренду. Але навіщо слухати міську владу? Краще послухати місцевих царьків, які наплели підприємцям, що все порішали і здерли за півроку вперед оренду, прекрасно розуміючи чим все це скінчиться».

Емоційні тітоньки на засніженій вулиці кричали в телекамери, що вони заплатили великі гроші й тому їх не можна зносити. Питання, кому заплатили. Підприємці на камеру не називали ім'я «благодійника». Але «не для преси» повідомляли, що депутат міськради Михайло Гороховський пообіцяв їм залагодити всі проблеми з місцевою владою. Порівняно недорого - всього за 200 доларів в місяць. І гроші довелося сплатити вперед за 6 місяців. Не дивно, що дрібні бізнесмени обурилися, коли дізналися, що пошилися в дурні. Але замість того, щоб піти до прокуратури та написати на шахраїв заяву, чомусь заходились блокувати вулиці.

Ми б, можливо, і не повірили в такий наклеп на народного обранця. Але за кілька днів до цих подій в мережі з'явилося відео, як брат депутата, Вадим Гороховський, влаштував лежачий страйк під кабінетом міського голови Дніпра. А коли журналісти запитали чоловіка, що спричинило таку дивну його поведінку, Вадим Гороховський категорично відмовився відповідати.

Чому підприємці повірили братам більше, ніж офіційним заявам чиновників мерії? Тому що ця сімейка багато років кришувала незаконну торгівлю і відносила до міськради частину зібраних з «ларьочників» грошей. Але влада змінилася. І підтвердження слів мера Дніпра Бориса Філатова про нульову толерантність до корупції ми змогли побачити своїми очима. Шкода, що підприємці не дослухалися до них одразу. Тепер вони втратили свої гроші і зіпсували вечір тисячам містян - своїм колишнім покупцям.

Как это повлияет на рейтинг:
Мэр Днепра
Подробнее
Депутат Днепровского городского совета 7 созыва
Подробнее
Комментарии
зяма золзайнович
08.12.2016
дали команду братьев горохов из блока вальцмана сливать а дурные укропы платите деньги дальше
Последние записи в блогах

Про це на другому засіданні робочої групи з доопрацювання до другого читання проєкту Закону України «Про повну загальну середню освіту» сказала аналітик Асоціації міст України Людмила Мозгова. У нараді взяли участь представники секретаріату Комітету ВР, профільних міністерств, профспілки, батьківської спільноти, експерти та керівники закладів освіти.

Подробнее

Асоціація міст України категорично проти ініціативи щодо податкових пільг для земель залізниці. У зв’язку з цим надіслала до Комітету Верховної Ради України з питань податкової та митної політики свої зауваження до законопроєкту «Про внесення зміни до Податкового кодексу України щодо оподаткування земельних ділянок залізничного транспорту», яким пропонується встановлення податкових пільг для земель залізниці.

Подробнее

Впродовж січня – травня 2019 року органи фіскальної служби Дніпропетровщини забезпечили надходження єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на суму  6 млрд 285,9 млн гривень. Якщо цей показник порівняти з січнем – травнем  минулого року, то цьогорічна сплата єдиного внеску збільшилась на 1 млрд 58,2 млн гривень.

При цьому, лише у травні поточного року платники єдиного внеску Дніпропетровської області перерахували на рахунки Держказначейства 1 млрд 261,1 млн грн, що на 171,2 млн грн більше травневих надходжень 2018 року.

Нагадуємо, що єдиний внесок засобами програмного забезпечення автоматично розподіляється Державною казначейською службою України за видами загальнообов’язкового державного соціального страхування відповідно до визначених пропорцій та перераховується за призначенням – на рахунки, відкриті в Державній казначейській службі на ім’я фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування і пенсійного страхування.

 

Подробнее

За січень – травень 2019 року за оперативними даними до зведеного бюджету зібрано 507,2 млрд грн. Це на 13,3%, або на 59,5 млрд грн більше відповідного періоду минулого року. Так, за січень-травень 2018 року до зведеного бюджету надійшло 447,6 млрд грн.

За словами в.о. Голови ДФС Олександра Власова, до державного бюджету зібрано 400,1 млрд грн. Цей показник перевищує відповідний період минулого року на 11,5%, або на 41,1 млрд гривень.

«Позитивна динаміка спостерігається по всіх податкових і митних платежах. Позитив маємо за рахунок ефективного адміністрування та контролю за правильністю декларування, а також акцентування на боротьбі з правопорушеннями. Крім того, маємо понад 90% сплати податків у добровільному порядку», - зазначив Олександр Власов.

Так, податкових платежів до загального фонду держбюджету у січні-травні 2019 року зібрано у розмірі 242,5 млрд грн. Це на 10,6% або на 23,1 млрд грн перевищує минулорічний показник.

Митних платежів надійшло 128,4 млрд грн, що на 2,8 млрд грн, або на 2,2% більше, ніж за січень-травень 2018 року.

У травні поточного року до зведеного бюджету зібрано 117,1 млрд грн. Це на 11,9%, або на 12,4 млрд грн перевищує показник травня минулого року. До державного бюджету зібрано майже 93,2 млрд грн. Це на 10,8%, або на 9,1 млрд грн перевищує збір травня 2018 року.

До загального фонду держбюджету у травні зібрано 60,1 млрд грн податкових платежів, що на 11%, або майже на 6 млрд грн більше, ніж у травні милого року.  Митних платежів надійшло 27,4 млрд грн, що на 3,3%, або на 0,9 млрд грн перевищує минулорічний показник.

Подробнее
Голосование
Сможет ли Владимир Зеленский быть самостоятельным президентом?
Нет, не сможет
Да, сможет