Більше 160 професій пропонують освоїти демобілізованим бійцям АТО

03.12.2015 18:15

Учасники АТО шукають роботу. Аби після війни повернутись до нормального життя, більшість демобілізованих бійців потребує перекваліфікації та підтримки психологів. На Дніпропетровщині захисникам пропонують освоїти більше 160 нових професій для мирного життя. Найпопулярніші з них – водій, оператор комп’ютерного набору, електрогазозварювальник, бармен, web-дизайнер.

Про це повідомила координатор центру допомоги бійцям АТО та їх родинам Наталія Шуліка, пише видання "ДНЕПР. ГЛАВНОЕ".

Дніпропетровська ОДА об’єднала зусилля з усіма, хто опікується питаннями медичної, соціальної та трудової реабілітації АТОшників: громадські, волонтерські організації, центр зайнятості, психологи, лікарі тощо. Центр допомоги бійцям АТО та їх родинам, що створений при ОДА, допомагає захисникам вирішити будь-які питання у мирному життя.

«Наразі ми зосередили увагу на соціальній адаптації бійців.Це і гаряча лінія психологічної підтримки, і програми профорієнтації, і різні навчальні курси. Наприклад, щоб кожен боєць міг освоїти якусь прогресивну спеціальність і успішно влаштуватися на роботу, ми запустили IT-курси. В них можна брати участь як безпосередньо, так і дистанційно. Також є можливість покращити знання англійської мови. Допомогти хлопцям адаптуватися в мирному житті – це принципова позиція очільника регіону Валентина Резніченка», - наголосила Наталія Шуліка.

На Дніпропетровщині демобілізованим пропонують освоїти більше 160 нових професій. Наразі вже удосконалили свої знання або оволоділи новими професіями 117 бійців АТО. Серед спеціальностей, які користуються попитом, – водій, оператор комп’ютерного набору, електрогазозварювальник, бармен.

Ще один аспект соціальної адаптації вояк – санаторно-курортне лікування. Путівки – також безкоштовні. Аби їх отримати, достатньо звернутися до органів соцзахисту з медичною довідкою та посвідченням учасника АТО. На сьогодні понад 200 бійців поліпшили своє здоров’я в санаторіях Дніпропетровської, Одеської, Київської, Чернігівської, Харківської та Львівської областей.

Центр допомоги учасникам АТО та членам їх сімей працює з понеділка по п’ятницю з 10.00 до 18.00 за адресою: Кірова, 1 (Дніпропетровська ОДА), каб. 105. Тел. 742-86-62.

Читайте також: Дніпропетровці можуть отримати безкоштовну правову допомогу

Комментарии
Последние записи в блогах

Діяльність Українського товариства історії та культури Рівненської області сконцентрована не тільки на Волинському регіоні та Україні.

Вона сягає інших країн Європи, зокрема Естонії, де налагоджені тісні стосунки з українськими патріотами, такими як Тетяна Івушкіна, членом Рівненського Товариства, яка створила в Естонії унікальний український музей.

Подробнее

Платники податків мають право зареєструвати другий примірник акцизної накладної на розподіл пального

 

Лівобережне управління ГУ ДПС у Дніпропетровській області інформує, що ДПС України на офіційному вебпорталі за посиланням https://tax.gov.ua/nove-pro-podatki--novini-/396944.html повідомила, що з 28.10.2019 розпочато реєстрацію другого примірника акцизної накладної, складеної у порядку, передбаченому   п. 23 Перехідних положень Податкового кодексу України (далі – ПКУ), за умови, що перший примірник такої акцизної накладної зареєстрований в Єдиному реєстрі акцизних накладних (далі – ЄРАН) згідно з п. 23 підрозділу 5 розділу ХХ «Перехідних положень» ПКУ.

Подробнее

Право на податкову соціальну пільгу визначено ПКУ

 

Лівобережне управління ГУ ДПС у Дніпропетровській області нагадує, що будь-який платник податку на доходи фізичних осіб (далі – ПДФО) має право на зменшення суми загального місячного оподатковуваного доходу, отримуваного від одного роботодавця у вигляді заробітної плати, на суму податкової соціальної пільги (далі – ПСП) у розмірі, що дорівнює 50 відсотків розміру прожиткового мінімуму для працездатної особи (у розрахунку на місяць), встановленому законом на 1 січня звітного податкового року.

Подробнее

Про право на податкову знижку за навчання в інтернатурі вищих медичних та фармацевтичних навчальних закладах

Лівобережне управління ГУ ДПС у Дніпропетровській області нагадує, що податкова знижка для фізичних осіб, які не є суб’єктами господарювання, – документально підтверджена сума (вартість) витрат платника податку на доходи фізичних осіб (далі – ПДФО) – резидента у зв’язку з придбанням товарів (робіт, послуг) у резидентів – фізичних або юридичних осіб протягом звітного року, на яку дозволяється зменшення його загального річного оподатковуваного доходу, одержаного за наслідками такого звітного року у вигляді заробітної плати, у випадках, визначених Податковим кодексом України (далі – ПКУ).

Норми встановлені п.п. 14.1.170 п. 14.1 ст. 14 ПКУ.

Подробнее
Голосование
Поддерживаете ли вы продажу украинской земли?
Да
Нет
Не знаю