9 травня треба залишити, але змістити акценти, – історик

16.05.2018 09:30   -
Автор:

Незважаючи на спекуляції російської пропаганди та роздування імперського міфу, 9 травня є частиною української історії, вважає історик, голова ГО «Інститут суспільних досліджень» Прокопов Вадим. Про це він розповів в ексклюзивному коментарі інтернет-виданню «ДНІПРО. ГОЛОВНЕ».
«Друга світова війна стала для нашого народу та країни величезним випробуванням та трагедією. Українці у своїй більшості стали заручниками двох тоталітарних імперій, які не рахувалися з життями та долями мільйонів осіб заради власних експансіоністських амбіцій. Для українського народу події цієї війни є великою раною, і навряд чи варто знищувати свято її фактичного завершення. Для багатьох людей старшого покоління це було б просто не зрозумілим», – сказав він.
На думку історика, свято треба залишити, однак акцентувати його саме як День пам’яті та примирення.
«Хоч 9 травня і стало днем перемоги над злочинним нацистським режимом, режим комуністичний був не менш злочинним. Слід радше апелювати до перемоги народу над одним окупантом. Бо боротьба проти другого продовжувалась, як знаємо, УПА воювала на кілька фронтів і проти радянського режиму організована боротьба тривала до середини 1950-тих років. Будучи послідовним противником імперії, УПА висувала гасло «воля народам воля людині», – розповів Вадим Прокопов.
Читайте також: На 9 мая в Днепре был достигнут политический консенсус, – эксперт
Якщо прибрати святковий день, це додасть козирів до антиукраїнських сил, які з новою силою почнуть спекуляції на цій темі, стверджує він.
Також історик наголошує, що прибрати свято, значить прибрати вихідний день, але українці вже працюють більше за європейців, а чутки про те, що українці багато відпочивають – міф.
«З огляду на соціально-економічну кризу та загальну невдоволеність населення сучасним станом речей у країні, забирати у людей вихідний було б зовсім нерозумно», – додав Вадим Прокопов.