9 травня треба залишити, але змістити акценти, - історик

16.05.2018 09:30

Незважаючи на спекуляції російської пропаганди та роздування імперського міфу, 9 травня є частиною української історії, вважає історик, голова ГО «Інститут суспільних досліджень» Прокопов Вадим. Про це він розповів в ексклюзивному коментарі інтернет-виданню «ДНІПРО. ГОЛОВНЕ».

«Друга світова війна стала для нашого народу та країни величезним випробуванням та трагедією. Українці у своїй більшості стали заручниками двох тоталітарних імперій, які не рахувалися з життями та долями мільйонів осіб заради власних експансіоністських амбіцій. Для українського народу події цієї війни є великою раною, і навряд чи варто знищувати свято її фактичного завершення. Для багатьох людей старшого покоління це було б просто не зрозумілим», - сказав він.

На думку історика, свято треба залишити, однак акцентувати його саме як День пам’яті та примирення.

«Хоч 9 травня і стало днем перемоги над злочинним нацистським режимом, режим комуністичний був не менш злочинним. Слід радше апелювати до перемоги народу над одним окупантом. Бо боротьба проти другого продовжувалась, як знаємо, УПА воювала на кілька фронтів і проти радянського режиму організована боротьба тривала до середини 1950-тих років. Будучи послідовним противником імперії, УПА висувала гасло «воля народам воля людині», - розповів Вадим Прокопов.

Читайте також: На 9 мая в Днепре был достигнут политический консенсус, - эксперт

Якщо прибрати святковий день, це додасть козирів до антиукраїнських сил, які з новою силою почнуть спекуляції на цій темі, стверджує він.

Також історик наголошує, що прибрати свято, значить прибрати вихідний день, але українці вже працюють більше за європейців, а чутки про те, що українці багато відпочивають – міф.

«З огляду на соціально-економічну кризу та загальну невдоволеність населення сучасним станом речей у країні, забирати у людей вихідний було б зовсім нерозумно», - додав Вадим Прокопов.

Комментарии
Последние записи в блогах

Народний депутат України від фракції Радикальної партії Олега Ляшка Сергій Рибалка під час свого виступу в парламенті запросив в.о. Міністра охорони здоров’я Уляну Супрун відвідати Павлоградську міську лікарню №4 (Дніпропетровської області) і скоштувати їжу для пацієнтів, на яку виділяється лише 5 гривень на добу. Він зазначив, що особисто переконався в неефективності медичної реформи, відвідавши Павлоградську міську лікарню №4, на його рідній Дніпропетровщині.

Подробнее

«За дев’ять місяців 2018 року до місцевих скарбниць Дніпропетровщини надійшло 17,61 млрд грн податків і зборів. Це на 2,85 млрд грн більше порівняно з минулорічним періодом», -  повідомила в.о. начальника ГУ ДФС у Дніпропетровській області Оксана Томчук.

За її словами більше половини надходжень в місцеві бюджети регіону забезпечує податок на доходи фізичних осіб, його сума складає 10,22 млрд гривень.

Також, суттєво наповнила бюджетні кошики місцевих громад Дніпропетровської області і плата за землю - 2,78 млрд гривень.

Крім цього, впродовж трьох кварталів поточного року спрощенці області перерахували до бюджетів місцевих громад майже 1,6 млрд грн єдиного податку, а надходження податку на прибуток від юридичних осіб Дніпропетровщини перевищили 1,38 млрд гривень.

 

Подробнее

Співробітники податкової міліції ГУ ДФС у Дніпропетровській області припинили діяльність центру мінімізації митних платежів, через який протягом 2015-2018 років було проведено зовнішньоекономічних операцій на суму понад 70 млн. грн.

У рамках розслідування кримінального провадження за ст. 212 КК України було встановлено групу осіб, які, використовуючи підконтрольні транзитно-конвертаційні підприємства, у т.ч. компанії – нерезиденти, розробили та використовували для своїх клієнтів схему мінімізації сплати митних платежів та податків, штучного заниження митної вартості імпортованих товарів (труби безшовні круглого поперечного перерізу зі сталі та полімери етилену в первинних формах) та їх подальшої легалізації.

Для митного оформлення металопродукції фігуранти створили низку підприємств-імпортерів, використовуючи реквізити яких уклали зовнішньоекономічні контракти з підприємствами-нерезидентами, зареєстрованими в Китаї, РФ та Азербайджані на постачання вказаних товарів. У подальшому було організовано ввезення на митну територію України ТМЦ з підміною документів (імпортні контракти, інвойси, сертифікати якості та інші), до яких вносили недостовірні відомості щодо вартості, ваги та хімічного складу імпортованої продукції.

Надалі на власних та орендованих виробничих потужностях на труби наносили ізоляційне покриття та виконували інші технологічні процеси. Виготовлену таким чином продукцію легалізовували, відвантажуючи від імені фіктивних СГД підприємствам газо- та нафтовидобувної промисловості.

При оформленні вантажів на експорт організатори ЦММП використовували печатки підприємств-нерезидентів, зареєстрованих в країнах з пільговим оподаткування, занижуючи вартість продукції та залишаючи фактичні прибутки на підконтрольних підприємствах нерезидентах.

Загальний обсяг зовнішньоекономічних операцій підприємств вказаної групи у 2015-2018 роках склав понад 70 млн. грн.

За результатами обшуків, проведених в офісних, виробничих та складських приміщеннях, які використовувалися фігурантами, вилучено 8 печаток підконтрольних компаній (у т.ч. нерезидентів), 49,9 тис. грн. готівкою, первинні фінансово-господарські документи, документи бухгалтерського, податкового обліку та документи зовнішньо - економічної діяльності, що підтверджують злочинну діяльність, а також документацію щодо відвантаження товарів, руху автотранспортних засобів, використання виробничих потужностей та ін.

Триває слідство.

 

Подробнее
Голосование
Насколько изменилось экономическое состояние вашей семьи за год?
Ухудшилось
Улучшилось
Не изменилось