9 травня треба залишити, але змістити акценти, - історик

16.05.2018 09:30

Незважаючи на спекуляції російської пропаганди та роздування імперського міфу, 9 травня є частиною української історії, вважає історик, голова ГО «Інститут суспільних досліджень» Прокопов Вадим. Про це він розповів в ексклюзивному коментарі інтернет-виданню «ДНІПРО. ГОЛОВНЕ».

«Друга світова війна стала для нашого народу та країни величезним випробуванням та трагедією. Українці у своїй більшості стали заручниками двох тоталітарних імперій, які не рахувалися з життями та долями мільйонів осіб заради власних експансіоністських амбіцій. Для українського народу події цієї війни є великою раною, і навряд чи варто знищувати свято її фактичного завершення. Для багатьох людей старшого покоління це було б просто не зрозумілим», - сказав він.

На думку історика, свято треба залишити, однак акцентувати його саме як День пам’яті та примирення.

«Хоч 9 травня і стало днем перемоги над злочинним нацистським режимом, режим комуністичний був не менш злочинним. Слід радше апелювати до перемоги народу над одним окупантом. Бо боротьба проти другого продовжувалась, як знаємо, УПА воювала на кілька фронтів і проти радянського режиму організована боротьба тривала до середини 1950-тих років. Будучи послідовним противником імперії, УПА висувала гасло «воля народам воля людині», - розповів Вадим Прокопов.

Читайте також: На 9 мая в Днепре был достигнут политический консенсус, - эксперт

Якщо прибрати святковий день, це додасть козирів до антиукраїнських сил, які з новою силою почнуть спекуляції на цій темі, стверджує він.

Також історик наголошує, що прибрати свято, значить прибрати вихідний день, але українці вже працюють більше за європейців, а чутки про те, що українці багато відпочивають – міф.

«З огляду на соціально-економічну кризу та загальну невдоволеність населення сучасним станом речей у країні, забирати у людей вихідний було б зовсім нерозумно», - додав Вадим Прокопов.

Комментарии
Последние записи в блогах

За сім місяців 2018 року юристи ДФС Дніпропетровщини відстояли справи у судах на суму 1 млрд. 334,5 млн. грн.

Подробнее

З початку 2018 року органами ДФС під час перевірок суб’єктів господарювання на дотримання норм податкового законодавства порушення при виплаті заробітної плати та інших доходів встановлено в 47 відс. перевірених суб’єктів.

За результатами перевірок порушникам донараховано до сплати до бюджетів майже 607 млн грн податку на доходи фізичних осіб, 167 млн грн єдиного внеску та 26 млн грн військового збору.

За рахунок вжитих заходів податкового контролю було виявлено 4,2 тис. найманих осіб, праця яких використовувалась роботодавцем без оформлення трудових відносин.

Фахівці служби беруть участь у робочих групах з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення, створені за ініціативою місцевих органів виконавчої влади. Під час рейдів здійснюються обстеження виробничих, торгових  приміщень юридичних та фізичних осіб, місць здійснення підприємницької діяльності. Крім того, з роботодавцями проводиться роз’яснювальна робота щодо дотримання податкового законодавств. Завдяки цьому за 7 місяців цього  року роботодавцями додатково укладено 24,8 тис. трудових договорів з найманими працівниками.

За січень-липень 2018 року до державної реєстрації залучено 8,8 тис. громадян, які здійснювали підприємницьку діяльність не офіційно. До бюджетів додатково сплачено 9,3  млн. грн. податків та зборів та 10,6 млн. грн. єдиного внеску.

 

Подробнее
Голосование
Насколько изменилось экономическое состояние вашей семьи за год?
Ухудшилось
Улучшилось
Не изменилось