9 травня треба залишити, але змістити акценти, - історик

16.05.2018 09:30

Незважаючи на спекуляції російської пропаганди та роздування імперського міфу, 9 травня є частиною української історії, вважає історик, голова ГО «Інститут суспільних досліджень» Прокопов Вадим. Про це він розповів в ексклюзивному коментарі інтернет-виданню «ДНІПРО. ГОЛОВНЕ».

«Друга світова війна стала для нашого народу та країни величезним випробуванням та трагедією. Українці у своїй більшості стали заручниками двох тоталітарних імперій, які не рахувалися з життями та долями мільйонів осіб заради власних експансіоністських амбіцій. Для українського народу події цієї війни є великою раною, і навряд чи варто знищувати свято її фактичного завершення. Для багатьох людей старшого покоління це було б просто не зрозумілим», - сказав він.

На думку історика, свято треба залишити, однак акцентувати його саме як День пам’яті та примирення.

«Хоч 9 травня і стало днем перемоги над злочинним нацистським режимом, режим комуністичний був не менш злочинним. Слід радше апелювати до перемоги народу над одним окупантом. Бо боротьба проти другого продовжувалась, як знаємо, УПА воювала на кілька фронтів і проти радянського режиму організована боротьба тривала до середини 1950-тих років. Будучи послідовним противником імперії, УПА висувала гасло «воля народам воля людині», - розповів Вадим Прокопов.

Читайте також: На 9 мая в Днепре был достигнут политический консенсус, - эксперт

Якщо прибрати святковий день, це додасть козирів до антиукраїнських сил, які з новою силою почнуть спекуляції на цій темі, стверджує він.

Також історик наголошує, що прибрати свято, значить прибрати вихідний день, але українці вже працюють більше за європейців, а чутки про те, що українці багато відпочивають – міф.

«З огляду на соціально-економічну кризу та загальну невдоволеність населення сучасним станом речей у країні, забирати у людей вихідний було б зовсім нерозумно», - додав Вадим Прокопов.

Комментарии
Последние записи в блогах

І це назва не просто територіальної одиниці, в цій назві - «сіль» Січеславського краю. Бо вона пронизана духом цієї землі, духом вільного козацтва п’ятьох СЛАВетних СІЧей!

Подробнее

Промова Валентин Наливайченко на з'їзді Руху "Справедливість" 3 січня.

Про основні кроки для відновлення справедливості в Україні. Рішуче наведемо порядок!

#Справедливість #Чесність #Відповідальність

Подробнее

За підсумками кампанії декларування громадянами Дніпропетровської області та особами, які провадять незалежну професійну діяльність, подано майже 47 тис. декларацій про майновий стан і доходи за 2017 рік, що на 434 декларації більше, в порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Про це повідомила заступник начальника Головного управління ДФС у Дніпропетровській області Ірина Сікіріна.

Загальна сума задекларованого громадянами доходу становить 3 млрд 321,9 млн грн, що на 484,4 млн грн більше, ніж минулого року.

Сума податку на доходи фізичних осіб, визначена громадянами до сплати у 2018 році, становить 101,4 млн гривень. Порівняно з аналогічним періодом минулого року вона збільшилась на 60,0 тис. гривень. Сума військового збору до сплати складає 13,9 млн гривень.

Податкову знижку задекларували 8887 громадян. Загальна сума податку на доходи фізичних осіб, що підлягає поверненню з бюджету, становить 15,7 мільйонів гривень.

Дохід понад 1,0 млн грн задекларували 260 громадян. Загальна сума задекларованого ними оподатковуваного доходу складає 1 млрд 483,5 млн гривень. Сума податку на доходи фізичних осіб до сплати складає 37,5 млн гривень.

 

Подробнее

В це Велике Православне Свято, в перший день Православного року, обласній лікарні імені Мечникова було зроблено великий подарунок!

Подробнее
Голосование
Кто победит на выборах президента Украины?
Юлия Тимошенко
Петр Порошенко
Анатолий Гриценко
Владимир Зеленский
Юрий Бойко
Олег Ляшко
Андрей Садовый
Другой кандидат