88% українців за останній рік платили за лікування: 14 тисяч позичали в середньому

27.12.2018 19:00

48% українцям важко було знайти кошти для стаціонарного лікування у2018 році. При цьому 88% госпіталізованих платили за своє лікування "з кишені".

Про це повідомляє Інтернет-видання "ДНІПРО. ГОЛОВНЕ" з посиланням на "Українську правду".

Такі дані дослідження "Індекс здоров’я. Україна", започаткованого Міжнародним фондом "Відродження", Київським міжнародним інститутом соціології та Школою охорони здоров’я Національного університету "Києво-Могилянська академія".

Середній розмір витрат на госпіталізацію зріс в два рази порівняно з 2017-м роком. 

Для порівняння, в 2017 та 2016 роках значення неспроможності оплати були дещо вищими – 60% та 58% відповідно.

Середній розмір витрат на госпіталізацію зріс в два рази порівняно з 2017-м роком: 2018-й – 4813 грн, 2017-й – 2469 грн.

Середня сума коштів, яку довелося позичати: 2018 рік – 14183 грн (2017 рік – 6760 грн). 

Хоча деякі верстви населення мають витрати, що перевищують їхній місячний дохід: сумарні витрати за госпіталізацію протягом останніх 30 днів були значним фінансовим тягарем для пацієнтів, оскільки становили 110% доходів їхніх домогосподарств за місяць.

Найбільш проблематичним аспектом стаціонарного лікування є "забезпеченість ліками": у 2018 році 66% оцінюють її як "погану".

В цілому ж по Україні, 56% опитаних респондентів задоволені медичною допомогою в стаціонарі. Найменше задоволених – у Сумській (28%) та Хмельницькій (29%) областях, найбільше – у Херсонській (86%) і Харківській (78%) областях.

За даними дослідження, у 2018 р. висока вартість лікування стала фінансовим бар’єром для звернення по амбулаторну медичну допомогу для 17% опитаних (2017 – 22,9%, 2016 – 24,6%).

В цілому по Україні 76% громадян задоволені дільничним терапевтом/сімейним лікарем (2017 – 73%). 

Найменше задоволених – у Сумській (37%) та Кіровоградській (54%) областях, найбільше – у Волинській (96%) і Харківській (91%) областях; схожий розподіл по областях спостерігався і минулого року.

"Задоволеність медичною допомогою – це суб’єктивна оцінка. Однак варто пам’ятати, що "гроші йдуть за пацієнтом" є основою реформи фінансування охорони здоров'я, – коментує Тетяна Степурко, координатор дослідження та доцент Школи охорони здоров’я.

Тому саме така суб’єктивна оцінка й визначатиме, в який медичний заклад врешті-решт прийде пацієнт – очевидно, в той, яким він задоволений найбільше".

У 2017 р. в Україні запровадили програму "Доступні ліки", яка, серед іншого, мала на меті забезпечити хворих на гіпертонічну хворобу ліками з доведеною ефективністю.

Дані опитування 2018 р. показують, що програмою "Доступні ліки" скористалося близько 40% хворих на гіпертонію (у 2017 році таких було менше 21%).

Середнє значення витрат на ліки протягом останніх 30 днів – 572 грн (2017 року – 570 грн).

Причому найбільше коштів витрачають жителі Тернопільщини (1103 грн) і Полтавщини (1029 грн), найменше – Херсонщини (356 грн.) та Дніпропетровщини (364 грн.).

Варто відзначити різке падіння цього показника на Дніпропетровщині у порівнянні з 2017 роком (тоді він складав 883 грн).

Комментарии
Последние записи в блогах

Діяльність Українського товариства історії та культури Рівненської області сконцентрована не тільки на Волинському регіоні та Україні.

Вона сягає інших країн Європи, зокрема Естонії, де налагоджені тісні стосунки з українськими патріотами, такими як Тетяна Івушкіна, членом Рівненського Товариства, яка створила в Естонії унікальний український музей.

Подробнее

Платники податків мають право зареєструвати другий примірник акцизної накладної на розподіл пального

 

Лівобережне управління ГУ ДПС у Дніпропетровській області інформує, що ДПС України на офіційному вебпорталі за посиланням https://tax.gov.ua/nove-pro-podatki--novini-/396944.html повідомила, що з 28.10.2019 розпочато реєстрацію другого примірника акцизної накладної, складеної у порядку, передбаченому   п. 23 Перехідних положень Податкового кодексу України (далі – ПКУ), за умови, що перший примірник такої акцизної накладної зареєстрований в Єдиному реєстрі акцизних накладних (далі – ЄРАН) згідно з п. 23 підрозділу 5 розділу ХХ «Перехідних положень» ПКУ.

Подробнее

Право на податкову соціальну пільгу визначено ПКУ

 

Лівобережне управління ГУ ДПС у Дніпропетровській області нагадує, що будь-який платник податку на доходи фізичних осіб (далі – ПДФО) має право на зменшення суми загального місячного оподатковуваного доходу, отримуваного від одного роботодавця у вигляді заробітної плати, на суму податкової соціальної пільги (далі – ПСП) у розмірі, що дорівнює 50 відсотків розміру прожиткового мінімуму для працездатної особи (у розрахунку на місяць), встановленому законом на 1 січня звітного податкового року.

Подробнее

Про право на податкову знижку за навчання в інтернатурі вищих медичних та фармацевтичних навчальних закладах

Лівобережне управління ГУ ДПС у Дніпропетровській області нагадує, що податкова знижка для фізичних осіб, які не є суб’єктами господарювання, – документально підтверджена сума (вартість) витрат платника податку на доходи фізичних осіб (далі – ПДФО) – резидента у зв’язку з придбанням товарів (робіт, послуг) у резидентів – фізичних або юридичних осіб протягом звітного року, на яку дозволяється зменшення його загального річного оподатковуваного доходу, одержаного за наслідками такого звітного року у вигляді заробітної плати, у випадках, визначених Податковим кодексом України (далі – ПКУ).

Норми встановлені п.п. 14.1.170 п. 14.1 ст. 14 ПКУ.

Подробнее
Голосование
Поддерживаете ли вы продажу украинской земли?
Да
Нет
Не знаю