7 етапів очищення: як працює лабораторія водоканалу

20.10.2023 13:08   -

Для забезпечення якісної питної води у будинках мешканців Дніпра, лабораторний контроль за якістю води проводиться на насосно-фільтрувальних станціях Комунального підприємства “Дніпроводоканал” цілодобово.


«Перевіряємо на 37 показників якості. Беремо воду з річки Дніпро, потім вона у нас надходить на камеру змішування. Туди додаємо дозовано коагулянт, хлор, потім ця вода проходить відстійники, після – фільтри і йде в резервуари чистої води. На кожному з етапів вода проходить декілька точок контролю (усього цих етапів – сім, – ред.)», – розповіла завідувачка лабораторії Кайдацької насосно-фільтрувальної станції КП «Дніпроводоканал» Юлія Новаторська.


Технологічна лабораторія станції перевіряє воду щогодини.

«На кожній точці контролю роблять 20 тисяч аналізів на місяць», – уточнила Юлія Новаторська.

У Дніпрі також активно займаються очищенням та повторним використанням води, яку використовують місцеві мешканці. Використана вода направляється до станції водовідведення, де проводиться нульовий етап очищення, після чого вода повторно направляється на очисну станцію. Таким чином, в Дніпрі цілодобово забезпечується висока якість питної води та ефективне використання водних ресурсів, що робить цю послугу однією з найважливіших для мешканців міста.