Після виборів 5 партій зобов’язались підтримати першочергові реформи

16.10.2014 17:25

Олександр Турчинов від «Народного фронту», Сергій Соболєв від ВО «Батьківщина», Олег Канівець від «Громадянської Позиції», Юрій Сиротюк від ВО «Свобода» та Олег Лаврик від Об’єднання «Самопоміч» підписали меморандум з Коаліцією громадських організацій «За відповідальну Раду!» про підтримку першочергових реформаторських законів у майбутньому парламенті.

Про це16 жовтня під час круглого столу у Дніпропетровську «Чи змінить майбутній парламент країну: старі та нові виклики» заявив експерт Центу політичних студій та аналітики Роман Скляров, повідомляє видання «ГЛАВНОЕ».

Меморандум включає 11 законопроектів у сферах боротьби з корупцією, захисту прав та свобод людини і реформуванні партійного будівництва (повний перелік додається). «Народний фронт» підтримав 10, не підтримавши ратифікацію Римського статуту, оскільки, на думку партії, Росія сьогодні використовує Римський статут як інструмент проти Грузії, яка його ратифікувала. Об’єднання «Самопоміч» підтримало 10, зауваживши, що законопроект 5085 про створення Антикорупційного бюро у тому вигляду, в якому він був прийнятий 14 жовтня, Самопоміч не підтримує, хоча загалом виступає за створення Антикорупційного бюро. Перемовини з Блоком Петра Порошенка та Радикальною партією Олега Ляшка, на разі, ще тривають.

Таким чином, всі вищевказані партії взяли на себе публічне зобов’язання перед громадськістю проголосувати за конкретні реформаторські закони після виборів. Потрібно зазначити, що внаслідок тиску громадських активістів та суспільства загалом Верховна Рада ще цього скликання прийняла 3 з 11 законопроектів, що містяться в запропонованому меморандумі (5085, 4448а, 3541). Водночас, варто зазначити, що до останньої редакції закону про Антикорупційне бюро (5085) у експертів існує багато питань.

«Наш меморандум – це своєрідна «програма мінімум», без виконання якої не може йти і мови про здійснення реформ, - заявив Роман Скляров, - Це ті 11 законів, які критично важливі прийняти вже в перші дні роботи нової Ради. Нам приємно Важливо домогтися документального зобов’язання підтримки цих законів зараз, поки партії беруть участь у виборах і змагаються за підтримку громадян».

Меморандум у Дніпропетровську підписали кандидати Іван Васючков (24 округ, «Сила людей»), Олександр Редька (26 округ «ДемАльянс»), Віктор Міщенко (34 округ, Батьківщина), Вікторія Артьоменко та Дмитро Матюха (список «Громадянської позиції).

Також під час круглого столу було презентовано результати дослідження «Політична відповідальність депутатівВерховної Ради України 7-го скликання». Експерти Центру політичних студій та аналітики проаналізували голосування фракцій ВРУ 7 скликання та лідерів списків партій, що балотуються до парламенту, за ключові для держави 45 законопроектів у сферах підвищення обороноздатності, боротьби з корупцією, євроінтеграції та реформи виборчого законодавства. Експерти рахували середній показник підтримки членів фракцій або рівень підтримки окремими депутатами. Результати аналізу були узагальнені у буклеті «Путівник виборця», презентованому під час круглого столу.

Відповідно до результатів, найбільш сумлінно голосували представники фракції «Свобода» (96%), Батьківщина (87%) та УДАР (81%), найгірше – фракції КПУ (0%), Партії Регіонів (11%) та депутатської групи «За мир і стабільність» (4%). З депутатів-лідерів фракцій та списків найкращі результати показали Сергій Соболєв (Батьківщина, 100%), Олег Тягнибок (Свобода, 100%) та Олександр Турчинов (Народний Фронт, 96%), найгірші показники в Петра Симоненка (0%) та Сергія Тігіпка (11%).

Голосування депутатських фракцій та груп, %

Голосування депутатських депутатів-лідерів списків, %

Результати дослідження за сферами можна переглянути на сайті Центру політичних студій та аналітики за посиланням bit.ly/Putivnyk.

Розповсюдження «Путівника виборця» у регіонах України буде відбуватись силами новоствореної Коаліції громадських організацій «За відповідальну Раду!» та Всеукраїнської ініціативи «За мирний протест!». Коаліція «За відповідальну Раду!» ініційована Центром політичних студій та аналітики і, на разі, включає 25 громадські організації з усієї України (14 жовтня до Коаліції доєднався Громадський сектор Євромайдану). Головна мета – донести виборцям детальну інформацію про роботу чинних депутатів у Раді і домогтися від нового парламенту ефективної та відповідальної роботи.

«Для нас важливо не просто сказати, хто поганий депутат, а хто хороший, - заявив представник Коаліції Роман Скляров, - Мета, яку ми перед собою ставимо, - це щоб нова Рада працювала відповідально і виходила, перш за все, з національних інтересів. Сьогодні ми письмово засвідчуємо у представників партій їх майбутню підтримку тих чи інших прогресивних законів, щоб після виборів документально нагадати їм про їх обіцянки».

Щоб отримати «Путівник виборця» у м. Дніпропетровську, звертайтесь за тел. 050 451 9131.

 

 

Перелік законодавчих ініціатив, що Коаліція «За відповідальну Раду!» пропонує підтримати політичним партіям та кандидатам у мажоритарних округах у майбутньому парламенті

 

І. Боротьба з корупцією та підвищення прозорості влади.

 1. Проект Закону про систему спеціально уповноважених суб'єктів у сфері протидії корупції № 5085 від 16.09.2014 (ПРИЙНЯТИЙ 14 ЖОВТНЯ.) (або Проект Закону про Національне бюро антикорупційних розслідувань № 4780 від 24.04.2014).
 2. Проект Закону про внесення змін до статті 28 Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень" (щодо відкритості відомостей Державного реєстру прав) № 3378 від 08.10.2013.
 3. Проект Закону про відкритість використання публічних коштів № 2012а від 15.05.2013 (прийнятий за основу).
 4. Проект Закону про внесення змін до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів України щодо невідворотності покарання за окремі злочини проти основ національної безпеки, громадської безпеки та корупційні злочини № 4448а від 08.08.2014. ПРИЙНЯТИЙ 7 ЖОВТНЯ.
 5. Проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо розширення доступу до інформації про речові права на нерухоме майно з метою запобігання корупції та захисту права власності № 4728 від 16.04.2014.

ІІ. Захист прав та свобод людини.

 1. Проект Закону про прокуратуру № 3541 від 05.11.2013. ПРИЙНЯТИЙ 14 ЖОВТНЯ.
 2. Проект Закону про внесення змін до статті 124 Конституції України (щодо визнання положень Римського статуту) № 4873 від 14.05.2014. (Не підтриманий «Народним фронтом»)
 3. Проект закону про внесення змін до існуючого законодавства у сфері свободи мирних зібрань (не зареєстрований).

ІІІ. Реформа партійного будівництва.

 1. Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення прозорості фінансування політичних партій в Україні та передвиборної агітації № 4846 від 12.05.2014.
 2. Проект закону про фінансування партій з державного бюджету (не зареєстрований).
 3. Проект Закону про вибори народних депутатів України № 4906-1 від 02.06.2014 (або інший законопроект, який передбачає запровадження пропорційної виборчої системи з відкритими списками).
Как это повлияет на рейтинг:
Комментарии
Последние записи в блогах

Західно-Донбаське управління Головного управління ДПС у Дніпропетровській області нагадує, що відповідно до Закону України від 08 липня 2010 року № 2464-VІ «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» із змінами та доповненнями (далі – Закон № 2464), єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – єдиний внесок) підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника.

Тобто, незалежно від того чи отримано платником дохід (прибуток) чи ні, платник зобов’язаний сплатити єдиний внесок, при цьому сума внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску на місяць (у 2020 році – 1039 грн 06 коп.).

При наявності у платника зобов’язань з єдиного внеску одночасно із зобов’язаннями з сплати податків, інших обов’язкових платежів, зобов’язання із сплати єдиного внеску виконуються у першу чергу і мають пріоритет перед усіма іншими податковими зобов’язаннями, крім зобов’язань з виплати заробітної плати.

У разі сплаті сум заборгованості з єдиного внеску необхідно враховувати, що за порушення терміну його сплати платнику нараховується штраф у розмірі         20 відсотків своєчасно несплачених сум (п. 2 ч. 11 ст. 25 Закону № 2464).

Крім того, на суму недоїмки нараховується пеня 0,1 відсоток суми недоплати за кожний день прострочення платежу. Нарахування пені розпочинається з першого календарного дня, що настає за днем закінчення строку внесення відповідного платежу, до дня його фактичної сплати (перерахування) включно.

Якщо платник на кінець календарного місяця допустив заборгованість з єдиного внеску, йому надсилається вимога про сплату боргу (недоїмки), яка є виконавчим документом. Відмова в отриманні податкової вимоги не звільняє від сплати податкових зобов’язань. Податкова вимога вважається належним чином врученою платнику податків, якщо її надіслано у порядку, визначеному ст. 42 Податкового кодексу України.

У разі коли пошта не може вручити платнику податків податкову вимогу через відсутність за місцезнаходженням посадових осіб, їх відмову прийняти податкову вимогу, або незнаходження фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків або з інших причин, податкова вимога вважається врученою платнику податків у день, зазначений поштовою службою в повідомленні про вручення із зазначенням причин невручення.

Після цього податкова вимога вважається узгодженою та у разі несплати платником податків недоїмки з єдиного внеску, передається до Державної виконавчої служби України, а це ще – 10 % виконавчого збору, арешт рухомого/нерухомого майна, тимчасове обмеження виїзду боржників за кордон.

Доводимо до відома, що відповідно до п. 13 розділу VІІ Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 20.04. 2015 № 449 із змінами, не застосовується строк давності при нарахуванні, застосуванні та стягненні сум штрафів з єдиного внеску.

Сума недоїмки з єдиного внеску не підлягає списанню, навіть у процедурі санації відповідно до вимог Кодексу України з процедур банкрутства, крім випадків повної ліквідації юридичної особи або смерті фізичної особи-підприємця, визнання її безвісно відсутньою, недієздатною, оголошення померлою та відсутності осіб, які, відповідно до Закону № 2464 несуть зобов’язання із сплати єдиного внеску.

Нагадаємо, що за допомогою електронного сервісу ДПС «Електронний кабінет» у меню його приватної частини «Стан розрахунків з бюджетом» можна відслідковувати стан розрахунків стосовно сплати платежів та заборгованості перед бюджетом.

Звертаємо увагу, що своєчасно несплачений єдиний внесок призводить до втрати страхового стажу, необхідного для призначення пенсій у майбутньому, адже періоди роботи зараховуються до страхового стажу лише за умови сплати страхових внесків у сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.

 

 

Подробнее

У січні 2020 року послугами Кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг ІДД ДПС скористались 50,6 тис. клієнтів. Їм безкоштовно видано 146,9 тис. кваліфікованих сертифікатів відкритих ключів.

Найчастіше послугами надавача, як і раніше, користуються фізичні особи – 30,8 тисячі. Вони отримали 61,4 тис. електронних ключів.

Також протягом січня 2020 року 19,8 тис. юридичних осіб  отримали 85,4 тис. кваліфікованих сертифікатів.

Електронним сервісом повторного формування сертифікатів за електронним запитом скористалися 15,7 тис. клієнтів, з яких 7,4 тис. – юридичних та 8,2 тис. – фізичних осіб. За електронними запитами сформовано 31,8 тис. сертифікатів.

Усього з початку діяльності надавача видано майже 8,4 млн кваліфікованих сертифікатів відкритих ключів.

Нагадуємо, що за допомогою сервісу повторного формування сертифікатів за електронним запитом кожен клієнт має змогу самостійно, у режимі 24/7, а головне – дистанційно, протягом 2 – 3 хвилин отримати новий сертифікат, який матиме строк дії до 2 років.

Таким чином, клієнтам центру не потрібно витрачати свій час та особисто відвідувати центр для отримання сертифіката.

 

 

Подробнее

Західно-Донбаське управління Головного управління ДПС у Дніпропетровській області нагадує, що з         19.04.2020 набирають чинності норми Закону України від 20 вересня 2019 року № 128-IX «Про внесення змін до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» та інших законів України щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі та послуг» (далі – Закон № 128), відповідно до яких у платників податків виникає право на використання програмних реєстраторів розрахункових операцій   (далі – РРО) – альтернативи традиційним РРО.

Для застосування програмних РРО ДПС надасть безкоштовне рішення, яким можна буде користуватися в частині фіскалізації торговельних операцій, поряд з цим, платники зможуть використовувати програмні РРО, доступні на ринку.

Запис на тестування відбувається на сайті Кабінету Міністрів України за посиланням https://prrosto.kmu.gov.ua/.

Слід зазначити, що дія Закону № 128 не поширюється на:

► «спрощенців» першої групи;

► фізичних осіб, які продають на ринку вживані речі, продукти власного підсобного господарства.

Самозайняті особи – «айтішники», юристи, консультанти, інші самозайнятих осіб, у тому числі і ті, хто працює на третій групі спрощеної системи оподаткування, можуть не використовувати РРО у разі:

● якщо їх клієнти розраховуються з ними виключно у безготівковій формі без застосування платіжних карток і перераховують їм кошти на поточний рахунок банківським переказом;

● якщо клієнт у касі банку вносить готівку для подальшого її зарахування на поточний рахунок продавця.

 

 

 

 

Подробнее

     Західно-Донбаське управління Головного управління ДПС у Дніпропетровській області повідомляє, що з початку року стартувала кампанія декларування доходів, отриманих фізичними особами – платниками податків протягом 2019 року, яка триватиме до 1 травня 2020 року.

     За місяць деклараційної кампанії громадянами Дніпропетровської області та особами, які провадять незалежну професійну діяльність, подано 1 344 декларації про майновий стан і доходи за 2019 рік. Про це повідомила начальник управління податків і зборів з фізичних осіб Головного управління ДПС у Дніпропетровській області Вікторія Каліногорська.

     Загальна сума задекларованого у деклараціях оподатковуваного доходу за 2019 рік – 176,9 млн грн, до сплати в бюджет нараховано 5,6 млн грн податку на доходи фізичних осіб, що на 2,6 млн грн більше, ніж у 2019 році, та 1,0 млн грн військового збору, що на 0,5 млн грн більше минулого року.

     Доходи у сумі понад 1 мільйон гривень задекларували 13 мешканців Дніпропетровщини. Сума задекларованого ними доходу склала 72,9 млн гривень. Сума податку на доходи фізичних осіб до сплати складає 1,2 млн грн, сума військового збору до сплати складає 0,13 млн гривень.

Разом з тим, 177 мешканців Дніпропетровщини надали декларацію з метою скористатися правом на податкову знижку, сума податку на доходи фізичних осіб, що підлягає поверненню з бюджету, складає 0,5 млн гривень. Реалізувати своє право на отримання податкової знижки громадяни можуть впродовж всього поточного року.

     Закликаємо громадян не зволікати та вчасно задекларувати свої доходи.

 

 

Подробнее
Голосование
Поддерживаете ли Вы политику Президента Зеленского?
Да
Нет
Не знаю