100 мільйонів “Батьківщини”: у кого взяла та на що витрачала партія

22.11.2018 19:00

ВО “Батьківщина” від початку року витратило майже 134 млн грн, які за цей самий період отримало від донорів.

Про це пише “ЧЕСНО”, повідомляє Інтернет-видання “ДНІПРО. ГОЛОВНЕ”.

71% цих коштів партія спрямувала на свою рекламу. Майже всі державні гроші, що залишилися після сплати за рекламні послуги та виплати зарплат, дісталися 17-му номеру в партійному списку “Батьківщини” – нардепу Олександрові Абдулліну. Середня сума внесків від спонсорів партії у другому кварталі цього року становила 34 тис. грн, а в третьому – 86 тис. грн.

Від січня 2018 року центральний штаб ВО “Батьківщина” отримав від приватних донорів 99,99 млн грн і витратив ці кошти. Достаток партії забезпечив наплив грошей у другому та третьому кварталах. Так, у другому кварталі об’єднанню переказали понад 23 млн грн, а в третьому – 76 млн грн. Цікаво, що від січня до першої половини травня “Батьківщина” не одержала на свій центральний рахунок жодної копійки. Масово внески почали надходити з другої половини травня. Сума коштів, отриманих партією лише протягом 4 місяців, утричі перевищує надходження з приватних джерел, що мали решта парламентських партій за попередні 2,5 роки.

Прекрасно усвідомлюючи, що виборча кампанія стартувала, партія звернулась до свого активу, щоби за можливості люди, які займаються бізнесом і платять чесно податки, допомогли внесками, аби можна було донести до людей програмові засадиЮлії Тимошенко і партії “Батьківщина”. Адже власних медіа ми не маємо”, – похвалив донорів нардеп Іван Крулько, уповноважений коментувати партійні фінанси.

Частина цих жертводавців у різні роки справді балотувалася й обиралася від “Батьківщини” до місцевих рад.

Суми цьогорічних внесків до партійної скарбниці вражають. У другому кварталі вони в середньому сягали близько 34 тис. грн, а в третьому – майже 86 тис. грн, тобто в 4-10 разів перевищували середні зарплати в Україні. У другому кварталі донори здійснили 689 внесків, а в третьому – 897.

На рекламу в партії витратили 71% коштів, що надійшли за другий і третій квартали. Більшість цих грошей отримали компанії, пов’язані з двома великими медіагрупами – “StarLightMedia” та “1+1 медіа”.

Крулько повідомив, що з квітня 2018 року у ВО “Батьківщина”вирішили не витрачати державних грошей на рекламу. Однак ще 6 квітня партія переказала кошти зі свого рахунку для отримання держфінансування компаніям, пов’язаним із трьома найбільшими медіагрупами України. Ідеться про “StarLightMedia” Віктора Пінчука, “1+1 медіа” Ігоря Коломойського й Ігоря Суркіса, а також ПрАТ “Телеканал “Інтер”, кінцевим бенефіціаром якого є Дмитро Фірташ.Найбільшою статтею видатків з рахунку для одержання держкоштів була саме реклама в медіа. Окрім неї, партія використала гроші з держбюджету на зарплати 78 працівникам та заплатила 2,2 млн за оренду партійних офісів фірмам, які належать нардепу Олександрові Абдулліну, 17-му номеру в списку “Батьківщини” на виборах 2014 року.

Як відомо, “Батьківщина” отримує найменше коштів державного фінансування. Причиною є те, що партія на попередніх парламентських виборах здобула менше голосів, ніж інші політсили, які пройшли до Верховної Ради. Утім, протягом трьох кварталів цього року вона не використала майже половини держкоштів, що їй та іншим партіям, які мають фракції в парламенті, перерахувало НАЗК. 2018 року “Батьківщина”одержала з бюджету на діяльність, не пов’язану з виборами, 33,9 млн грн. Гроші надходять на рахунки партії щоквартально. За підсумками третього кварталу на партійних рахунках залишилося трохи більш ніж 8 млн грн державних коштів. У четвертому кварталі “Батьківщині” дали останній транш держфінансування – 8,5 млн грн. Якщо партія не витратить державні гроші до кінця року, то буде змушена повернути їх до держбюджету.

Стрімке зростання кількості приватних внесків на користь ВО “Батьківщина” почалось у квітні-червні цього року. Це дало змогу витратити на просування партії та “Нового курсу” Юлії Тимошенкоблизько 22 млн грн за другий квартал 2018 року.

2017-го проти ВО “Батьківщина” порушили кримінальну справу. Один з донорів партії поскаржився правоохоронцям, що його персональні дані використали для переказу коштів на партійний рахунок, тоді як він сам жодних внесків не здійснював. Ще одне провадження відкрили за фактом внесення недостовірних данихдо фінансового звіту “Батьківщини”. Проте обидва ці провадження саботує Нацполіція.

Нагадаємо, що схожу за масштабами інформаційну кампанію веде й чинний Президент України Петро Порошенко. Її активна фаза розпочалась, як і в “Батьківщини”, ще в червні. За інформацією Адміністрації Президента, на телевізійну рекламу Порошенко витрачає власні кошти, а сама реклама позиціонується не як політична, а як ролики на підтримку автокефалії.

Однак навіть орієнтовна сума витрат Порошенка залишається загадкою. В АП нібито не знають, хто платить за рекламування Порошенка в соцмережах, а також за зовнішню рекламу, яку від його імені розміщують уже впродовж кількох років, особливо масово – з червня цього року.

Згодом в АП повідомили, що на телерекламу витратили десятки мільйонів і ці видатки Порошенко зазначить у своїй декларації за 2018 рік. Щоправда, оприлюднять її, найімовірніше, уже після виборів Президента України. Тому витрати Порошенка перед офіційним початком кампанії, яка стартує 31 грудня, не стануть відомими найближчим часом.

Как это повлияет на рейтинг:
Партия ВО "Батькивщина"
Подробнее
Комментарии
Последние записи в блогах

Про це на другому засіданні робочої групи з доопрацювання до другого читання проєкту Закону України «Про повну загальну середню освіту» сказала аналітик Асоціації міст України Людмила Мозгова. У нараді взяли участь представники секретаріату Комітету ВР, профільних міністерств, профспілки, батьківської спільноти, експерти та керівники закладів освіти.

Подробнее

Асоціація міст України категорично проти ініціативи щодо податкових пільг для земель залізниці. У зв’язку з цим надіслала до Комітету Верховної Ради України з питань податкової та митної політики свої зауваження до законопроєкту «Про внесення зміни до Податкового кодексу України щодо оподаткування земельних ділянок залізничного транспорту», яким пропонується встановлення податкових пільг для земель залізниці.

Подробнее

Впродовж січня – травня 2019 року органи фіскальної служби Дніпропетровщини забезпечили надходження єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на суму  6 млрд 285,9 млн гривень. Якщо цей показник порівняти з січнем – травнем  минулого року, то цьогорічна сплата єдиного внеску збільшилась на 1 млрд 58,2 млн гривень.

При цьому, лише у травні поточного року платники єдиного внеску Дніпропетровської області перерахували на рахунки Держказначейства 1 млрд 261,1 млн грн, що на 171,2 млн грн більше травневих надходжень 2018 року.

Нагадуємо, що єдиний внесок засобами програмного забезпечення автоматично розподіляється Державною казначейською службою України за видами загальнообов’язкового державного соціального страхування відповідно до визначених пропорцій та перераховується за призначенням – на рахунки, відкриті в Державній казначейській службі на ім’я фондів загальнообов’язкового державного соціального страхування і пенсійного страхування.

 

Подробнее

За січень – травень 2019 року за оперативними даними до зведеного бюджету зібрано 507,2 млрд грн. Це на 13,3%, або на 59,5 млрд грн більше відповідного періоду минулого року. Так, за січень-травень 2018 року до зведеного бюджету надійшло 447,6 млрд грн.

За словами в.о. Голови ДФС Олександра Власова, до державного бюджету зібрано 400,1 млрд грн. Цей показник перевищує відповідний період минулого року на 11,5%, або на 41,1 млрд гривень.

«Позитивна динаміка спостерігається по всіх податкових і митних платежах. Позитив маємо за рахунок ефективного адміністрування та контролю за правильністю декларування, а також акцентування на боротьбі з правопорушеннями. Крім того, маємо понад 90% сплати податків у добровільному порядку», - зазначив Олександр Власов.

Так, податкових платежів до загального фонду держбюджету у січні-травні 2019 року зібрано у розмірі 242,5 млрд грн. Це на 10,6% або на 23,1 млрд грн перевищує минулорічний показник.

Митних платежів надійшло 128,4 млрд грн, що на 2,8 млрд грн, або на 2,2% більше, ніж за січень-травень 2018 року.

У травні поточного року до зведеного бюджету зібрано 117,1 млрд грн. Це на 11,9%, або на 12,4 млрд грн перевищує показник травня минулого року. До державного бюджету зібрано майже 93,2 млрд грн. Це на 10,8%, або на 9,1 млрд грн перевищує збір травня 2018 року.

До загального фонду держбюджету у травні зібрано 60,1 млрд грн податкових платежів, що на 11%, або майже на 6 млрд грн більше, ніж у травні милого року.  Митних платежів надійшло 27,4 млрд грн, що на 3,3%, або на 0,9 млрд грн перевищує минулорічний показник.

Подробнее
Голосование
Сможет ли Владимир Зеленский быть самостоятельным президентом?
Нет, не сможет
Да, сможет