Тотальний демонтаж кондиціонерів: хто від цього виграє?

10.08.2017 18:19

У Дніпрі демонтують кондиціонери, «тарілки», антени і незаконну зовнішню рекламу з фасадів будинків. Здавалося б, мета архітекторів та краєзнавців: ремонт та поліпшення «обліко морале» історичної частини міста. Але кілька вкрай важливих нюансів в мерії дійсно проґавили.

variant1

Почали, за традицією, з центрального проспекту. Там до кінця року комунальники обіцяють очистити (сподіваємося, і відремонтувати встигнуть та й ілюмінацію зроблять) десять фасадів будинків.

Жителів пр. Яворницького за допомогою оголошень (теж незаконна реклама, до речі!) повідомили про майбутнє поліпшення ще навесні. Але ми ж з вами знаємо, хто живе в цих славних будинках, які ще Махна з Петровським пам’ятають. Гадаєте, мешканці одразу кинулися переносити свої «кондери» і антени, а підприємці різко зняли свою ліву рекламу? Та годі! «Тропіки» з 40-градусною спекою не відміняли, та й бізнес влітку «висне».

Тим часом ті, хто не встиг прибрати «зайві елементи» і перенести їх на внутрішньодворову стіну, будуть оплачувати вартість зберігання демонтованого майна. Ну, така собі чудова стаття для поповнення бюджету. Чому б ні?

Цікаво, що, за словами глави департаменту стратегічного розвитку міськради Дніпра Сергія Резника, з 600 рекламних конструкцій, запланованих на «переїзд», лише 15 виявилися легальними. Наскільки законні встановлені кондиціонери і антени на стінах приватних квартир в мерії поки не пояснюють.

Втім – то таке! Ми ж мріємо про цивілізацію! Місто повинно мати гарне, стратегічне, як створені у нас ракети, обличчя. Хоча б центральна його частина – щоб, значить, сяяла ночами наче очі дівочі. Зайвої електроенергії у міста, мабуть, навалом. Світильники з лампочками купимо. Децентралізація ж, грошей в казні – дівати нікуди.

І що з того, що інша частина міста буде як і раніше жити в середньовічній темряві, без ремонту не те що фасадів, а навіть без тротуарів? Туди ж інвесторів не повезуть. Що їм робити на Амурі, в Діївці, або на Мирному чи Північному? Там і місцевим гуляти небезпечно.

Окей, проїхали ці дрібниці. Повернемося до людей і до тактичних питань. Погодьтеся, що далеко не всі літні жителі пр. Яворницького їдуть влітку за кордон або взагалі тікають з країни в пошуках постійних будинків з індивідуально контрольованим мікрокліматом. І звичайно ж, серед тих, хто залишився, є й ті, що страждають серцево-судинними захворюваннями. А їм, крім дорогих ліків, в спеку вкрай необхідний лагідний температурний режим. Чи зможуть вони перевстановити кондиціонери своїми силами? Ой, не думаю.

У той же час достовірно відомо, що з 8-9 мільярдів жителів Землі близько половини в тій чи іншій мірі страждають ожирінням. Щодо кількості серед останніх громадян України, де, як відомо, краще добре вип'ють і закусять, ніж заплатять за газ, статистики немає.

Але, шановні, маємо достовірні дані, що саме у нас останнім часом збільшилася кількість важких інсультів і інфарктів. Від серцево-судинних захворювань помирає найбільше пацієнтів – 67 відсотків! Цей показник в чотири рази вище (!) за середньоєвропейський. І причина не в онкології, не в тисячах ДТП, що почастішали інфекціях, епідеміях і навіть не в тривалій війні.

Експерти припускають, що в тримільйонній Дніпропетровській області близько 500 тисяч жителів вже хворі або знаходяться в групі ризику по серцево-судинним захворюванням. Тому і просимо ми постійно у Світового банку на профілактику боротьби з цією хворобою колосальні суми. Вимираємо ж!..

Безумовно, 10 будинків на пр. Яворницького – не все місто, а лише кондиціонерами не врятувати літніх гіпертоніків і хвору молодь. Табак, алкоголь і неправильне харчування свою чорну справу знають. Особливо в спеку. А тверезим і голодним на наш бардак дивитися теж шкідливо. Про вічні нерви через кризу в усіх сферах життєдіяльності я вже мовчу.

Але хто, як не влада, повинна допомогти вірнопідданим зберегти здоров'я? Тобто мова про перевстановлення обладнання – хоча б хворим і пенсіонерам! – за рахунок держави. Адже який сенс підсвічувати старий, нехай і пофарбований фасад, якщо за ним не буде живої людини?

Де взяти кошти? Так у тих рекламодавців, які довгі роки незаконно розміщували свої борди на чарівному, хоч і кам'яному обличчі нашого міста. І пан Філатов, звісно, знає, як отримати ці гроші, все ж таки для цього й існує адміністративно-технічне управління.

Зрозуміло, напівмарафони і марафони теж можуть врятувати якусь частину платників податків від інфаркту. Але що робити людям, які ледве на 2-3 поверх піднімаються? А в під'їздах кондиціонерів, на жаль, немає. Влада, яка більше любить зовнішню ілюмінацію, про це не подбала...

До речі прибирати кондиціонери влітку, м'яко кажучи, не зовсім розумно. Для цього є осінь, коли і фасади можна до розуму довести, і світильники встановити. Навіть робочим буде легше працювати. Адже сієсти у нас немає, а закон, який забороняє працювати на будівельних майданчиках при температурі вище 28 градусів – типова формальність, як і деякі інші нормативні акти в нашій улюбленій країні і богоспасенному місті на Дніпрі.

Тож нехай сяє впродовж років красень-проспект та рятує серця городян прохолода влітку!

Прес-служба ГО «Майдан Січеслав-Дніпро»

 

 

Джерело: msdnipro.com

Рейтинг
Партия ВО "Батькивщина"
Подробнее
Общественная организация "Майдан Січеслав"
Подробнее
Последние записи в блогах

17-18 березня в Харкові стартував Міжнародний турнір класу G1 Ukraine Open Cup 2018.

Подробнее

Протягом січня-лютого 2018 року Контакт-центром ДФС надано 183,3 тис. відповідей на запитання фізичних та юридичних осіб. Із загальної кількості відповідей 178,1 тис. надано у телефонному режимі, 4,7 тис. – електронною поштою і факсом, 0,5 тис. – із використанням автовідповідача.

Найчастіше платники зверталися з питань податку на додану вартість, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, податку на доходи фізичних осіб, податку на прибуток підприємств та єдиного податку для фізичних осіб – підприємців.

Для уникнення неоднозначного трактування положень законодавства всі відповіді надаються з використанням Бази знань - автоматизованої бази уніфікованих відповідей на запитання фізичних та юридичних осіб. Так, станом на 1 березня цього року База знань налічує 5,3 тис. актуальних уніфікованих запитань-відповідей.

База знань постійно оновлюється та підтримується в актуальному стані. За вказаний період платникам надано 34 консультації у письмовій формі з використанням Бази знань.

Протягом січня-лютого 2018 року з причини змін законодавства обмежено термін дії 663 запитань-відповідей та внесено 425 їх нових редакцій.

Для зручності суб’єктів господарювання та громадян Базу знань розміщено на офіційному веб-порталі ДФС у розділі «Запитання-відповіді» Загальнодоступного інформаційно-довідкового ресурсу. Тому відвідувачі порталу можуть у будь-який зручний час самостійно знайти відповіді на питання, які їх цікавлять. Цією послугою з початку 2018 року скористалося 560,2 тис. клієнтів.

У ЗІР функціонують розділи: «Необхідно знати», «Актуальні запитання», «Останні зміни в законодавстві», «Інтерактивна мапа», «Ставки податків і зборів», «Інформація з питань митної справи». Вони дозволяють користувачам ресурсу оперативно та у зручній формі отримувати актуальну інформацію щодо змін у податковому, митному та іншому законодавстві, контроль за додержанням якого покладено на ДФС, термінів подання звітності та сплати податків (зборів), ставок загальнодержавних та місцевих податків і зборів, єдиного внеску та оподаткування товарів в залежності від обраного митного режиму тощо.

Також для користувачів ЗІР є можливість завантаження у форматі PDF відповідей на запитання з розділу «Запитання-відповіді з Бази знань» та їх друк.

Користувачі мережі Інтернет можуть використовувати ЗІР у якості комутатора зв’язку з оператором Контакт-центру, а саме: на сторінці в розділі ЗІР «Контакт-центр ДФС» розташовано номер телефону: «0-800-501-007», при натисканні на який в комунікаційних пристроях (телефон, планшет) або комп’ютерах відбувається з’єднання з IVR Контакт-центру ДФС.

Крім того, для користувачів ресурсу в тестовому режимі працює система фіксації задоволеності платників податків інформаційно-довідковими послугами, яка дає можливість оцінити якість уніфікованих відповідей з розділу «Запитання-відповіді з Бази знань», залишити коментарі та пропозиції.

 

Подробнее