Тотальний демонтаж кондиціонерів: хто від цього виграє?

10.08.2017 18:19

У Дніпрі демонтують кондиціонери, «тарілки», антени і незаконну зовнішню рекламу з фасадів будинків. Здавалося б, мета архітекторів та краєзнавців: ремонт та поліпшення «обліко морале» історичної частини міста. Але кілька вкрай важливих нюансів в мерії дійсно проґавили.

variant1

Почали, за традицією, з центрального проспекту. Там до кінця року комунальники обіцяють очистити (сподіваємося, і відремонтувати встигнуть та й ілюмінацію зроблять) десять фасадів будинків.

Жителів пр. Яворницького за допомогою оголошень (теж незаконна реклама, до речі!) повідомили про майбутнє поліпшення ще навесні. Але ми ж з вами знаємо, хто живе в цих славних будинках, які ще Махна з Петровським пам’ятають. Гадаєте, мешканці одразу кинулися переносити свої «кондери» і антени, а підприємці різко зняли свою ліву рекламу? Та годі! «Тропіки» з 40-градусною спекою не відміняли, та й бізнес влітку «висне».

Тим часом ті, хто не встиг прибрати «зайві елементи» і перенести їх на внутрішньодворову стіну, будуть оплачувати вартість зберігання демонтованого майна. Ну, така собі чудова стаття для поповнення бюджету. Чому б ні?

Цікаво, що, за словами глави департаменту стратегічного розвитку міськради Дніпра Сергія Резника, з 600 рекламних конструкцій, запланованих на «переїзд», лише 15 виявилися легальними. Наскільки законні встановлені кондиціонери і антени на стінах приватних квартир в мерії поки не пояснюють.

Втім – то таке! Ми ж мріємо про цивілізацію! Місто повинно мати гарне, стратегічне, як створені у нас ракети, обличчя. Хоча б центральна його частина – щоб, значить, сяяла ночами наче очі дівочі. Зайвої електроенергії у міста, мабуть, навалом. Світильники з лампочками купимо. Децентралізація ж, грошей в казні – дівати нікуди.

І що з того, що інша частина міста буде як і раніше жити в середньовічній темряві, без ремонту не те що фасадів, а навіть без тротуарів? Туди ж інвесторів не повезуть. Що їм робити на Амурі, в Діївці, або на Мирному чи Північному? Там і місцевим гуляти небезпечно.

Окей, проїхали ці дрібниці. Повернемося до людей і до тактичних питань. Погодьтеся, що далеко не всі літні жителі пр. Яворницького їдуть влітку за кордон або взагалі тікають з країни в пошуках постійних будинків з індивідуально контрольованим мікрокліматом. І звичайно ж, серед тих, хто залишився, є й ті, що страждають серцево-судинними захворюваннями. А їм, крім дорогих ліків, в спеку вкрай необхідний лагідний температурний режим. Чи зможуть вони перевстановити кондиціонери своїми силами? Ой, не думаю.

У той же час достовірно відомо, що з 8-9 мільярдів жителів Землі близько половини в тій чи іншій мірі страждають ожирінням. Щодо кількості серед останніх громадян України, де, як відомо, краще добре вип'ють і закусять, ніж заплатять за газ, статистики немає.

Але, шановні, маємо достовірні дані, що саме у нас останнім часом збільшилася кількість важких інсультів і інфарктів. Від серцево-судинних захворювань помирає найбільше пацієнтів – 67 відсотків! Цей показник в чотири рази вище (!) за середньоєвропейський. І причина не в онкології, не в тисячах ДТП, що почастішали інфекціях, епідеміях і навіть не в тривалій війні.

Експерти припускають, що в тримільйонній Дніпропетровській області близько 500 тисяч жителів вже хворі або знаходяться в групі ризику по серцево-судинним захворюванням. Тому і просимо ми постійно у Світового банку на профілактику боротьби з цією хворобою колосальні суми. Вимираємо ж!..

Безумовно, 10 будинків на пр. Яворницького – не все місто, а лише кондиціонерами не врятувати літніх гіпертоніків і хвору молодь. Табак, алкоголь і неправильне харчування свою чорну справу знають. Особливо в спеку. А тверезим і голодним на наш бардак дивитися теж шкідливо. Про вічні нерви через кризу в усіх сферах життєдіяльності я вже мовчу.

Але хто, як не влада, повинна допомогти вірнопідданим зберегти здоров'я? Тобто мова про перевстановлення обладнання – хоча б хворим і пенсіонерам! – за рахунок держави. Адже який сенс підсвічувати старий, нехай і пофарбований фасад, якщо за ним не буде живої людини?

Де взяти кошти? Так у тих рекламодавців, які довгі роки незаконно розміщували свої борди на чарівному, хоч і кам'яному обличчі нашого міста. І пан Філатов, звісно, знає, як отримати ці гроші, все ж таки для цього й існує адміністративно-технічне управління.

Зрозуміло, напівмарафони і марафони теж можуть врятувати якусь частину платників податків від інфаркту. Але що робити людям, які ледве на 2-3 поверх піднімаються? А в під'їздах кондиціонерів, на жаль, немає. Влада, яка більше любить зовнішню ілюмінацію, про це не подбала...

До речі прибирати кондиціонери влітку, м'яко кажучи, не зовсім розумно. Для цього є осінь, коли і фасади можна до розуму довести, і світильники встановити. Навіть робочим буде легше працювати. Адже сієсти у нас немає, а закон, який забороняє працювати на будівельних майданчиках при температурі вище 28 градусів – типова формальність, як і деякі інші нормативні акти в нашій улюбленій країні і богоспасенному місті на Дніпрі.

Тож нехай сяє впродовж років красень-проспект та рятує серця городян прохолода влітку!

Прес-служба ГО «Майдан Січеслав-Дніпро»

 

 

Джерело: msdnipro.com

Рейтинг
Партия ВО "Батькивщина"
Подробнее
Общественная организация "Майдан Січеслав"
Подробнее
Последние записи в блогах

Головне управління ДФС у Дніпропетровській області інформує, що найбільш запитуваною серед відвідувачів Центрів обслуговування платників залишається послуга з видачі картки платника податків, внесення до паспорта громадянина України даних про реєстраційний номер облікової картки платника податків з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків. Зокрема, у січні – червні поточного року ЦОП Дніпропетровщини надано більше 86,2 тисячі таких послуг.

Також не втрачає актуальності послуга з видачі відомостей з Державного реєстру фізичних осіб – платників податків про суми/джерела виплачених доходів та утриманих податків. Протягом зазначеного періоду платникам надано понад           37 тисяч цих послуг. Крім того, платників продовжує цікавити послуга з надання витягу з реєстру платників єдиного податку. З початку року видано більше 15 тисяч таких витягів.

На сьогодні обслуговування платників здійснюється 36 Центрами обслуговування платників, що діють при податкових інспекціях Дніпропетровської області, які надають 30 видів адміністративних послуг. Протягом шести місяців поточного року 247 працівниками, задіяних у роботі ЦОП, надано понад 200 тисяч адміністративних послуг. Окрім отримання консультативних та інформаційних послуг, відвідувачі Центрів обслуговування платників мають можливість подати податкову звітність та отримати ключі електронного цифрового підпису.

Подробнее

Західно-Донбаська ОДПІ Головного управління ДФС у Дніпропетровській області інформує, що ДФС України у зв’язку з набранням чинності наказом Міністерства фінансів України від 15.05.2018 № 511, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України від 11.06.2018     № 692/32144 (далі – наказ Мінфіну № 511), яким затверджено зміни, внесені до Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженого наказом Мінфіну від 14.04.2015 № 435 (далі – наказ Мінфіну № 435), повідомила наступне.

Частиною четвертою ст. 8 Закону України від 08.07.2010 № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» зі змінами і доповненнями визначено, що порядок нарахування, обчислення і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – ЄСВ) визначається цим Законом, у частині адміністрування – Податковим кодексом України від 02.12.2010 № 2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) та прийнятими відповідно до них нормативно-правовими актами центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову та митну політику.

Відповідно до п. 46.6 ст. 46 ПКУ у разі якщо в результаті запровадження нового податку або зміни правил оподаткування змінюються форми податкової звітності, центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, який затвердив такі форми, зобов’язаний оприлюднити нові форми звітності.

До визначення нових форм декларацій (розрахунків), які набирають чинності для складання звітності за податковий період, що настає за податковим періодом, у якому відбулося їх оприлюднення, є чинними форми декларацій (розрахунків), чинні до такого визначення.

З огляду на зазначене, звітність за липень 2018 року подається у серпні         2018 року за формами, затвердженими наказом Мінфіну № 435.

Таким чином, звітність за новими формами, затвердженими наказом Мінфіну   № 435 у редакції наказу Мінфіну № 511, подаватиметься платниками ЄСВ, починаючи з 01.09.2018.

 

 

 

Подробнее

Коли на пункті ГВК немає 220V, або Internet, це зрозуміло і потрібно виправляти недоліки,а от коли у УТБ області немає бажання працювати... 

Подробнее