Проміжні результати люстрації в Україні та окремо по Дніпропетровщині

24.03.2015 15:26

Дана публікація присвячена  чинному законодавству України у сфері очищення влади (ЗУ «Про відновлення довіри до судової влади в Україні» і ЗУ «Про очищення влади»), а саме його реалізації і результативності. Нижче наведені проміжні результати очищення влади (люстрації) загалом по Україні та в Дніпропетровській області зокрема (на підставі даних з моніторингового звіту «Проміжні результати очищення влади в Україні», підготовленого ВГО "Інститут Республіка" за підтримки Національного Демократичного Інституту (NDI)).

 

Закон України «Про відновлення довіри до судової влади в Україні»

Інформація про діяльність Тимчасової спеціальної комісії з перевірки суддів судів загальної юрисдикції є впорядкованою, відкритою і загальнодоступною, а тому з нею можна ознайомитись на офіційному веб-сайті ВРЮ.

Дніпропетровська область. Висновками Тимчасової спеціальної комісії з перевірки суддів судів загальної юрисдикції  встановлено, що судді Бабушкінського районного суду міста Дніпропетровська Бібік М.М. і Решетнік М.О. порушили присягу судді. Заяви до Тимчасової спеціальної комісії з перевірки суддів судів загальної юрисдикції надіслали адвокати Костюченко Н.О. та Погосян В.Е.

Треба зазначити, що Вища рада юстиції продовжує залишатися неповноважною (наразі 2 особи входять до складу ВРЮ за посадою), а відтак не може розглянути  висновки Тимчасової спеціальної комісії про порушення суддями присяги і прийняти по ним рішення. В результаті, жоден суддя не звільнений з посади за порушення присяги.

 

Закон України "Про очищення влади"

Станом на 23.03.2015 р. в Єдиному державному реєстрі осіб, щодо яких застосовано положення Закону України "Про очищення влади" 399 люстрованих осіб. Так як узагальненої статистичної інформації з Реєстру у відкритому доступі немає, наводжу наступні дані, які були отримані після опрацювання Реєстру.

Україна

По органам державної влади:

МВС України – 60

Міністерство юстиції України – 6

Міністерство освіти і науки України – 1

Секретаріат КМУ – 2

Прокуратура України – 154

СБУ – 43

ЗСУ – 7

ДФС (Міндоходів) – 55

Державна служба України з питань регуляторної політики та розвитку підприємництва – 2

Державна служба експортного контролю України – 2

Державна служба України з контролю за наркотиками – 2

Державна авіаційна служби України – 1

Державна казначейська служба України – 1

Державна служба України з питань геодезії, картографії та кадастру – 1

Державна служба України з питань захисту персональних даних – 1

Державна ветеринарна та фітосанітарна службаУкраїни – 1

Державне агентство водних ресурсів України – 2

Державне космічне агентство України – 1

Національне агентство з питань підготовки та проведення в Україні фінальної частини чемпіонату Європи 2012 року з футболу та реалізації інфраструктурних проектів – 1

Державне агентство автомобільних доріг України – 1

Державне агентство України з питань кіно – 1

Державне агентство України з управління зоною відчуження – 1

Державна фінансова інспекція України – 2

Державна екологічна інспекція України – 1

Державна інспекція ядерного регулювання України – 1

Державна інспекції навчальних закладів України – 1

Національний банк України – 1

Фонд державного майна України – 1

Пенсійний фонд України – 2

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку – 6

ОДА – 6

РДА – 31

Державне підприємство «Житомирський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації»  – 1

 

По областях:

Автономна Республіка Крим – 2

Вінницька область – 3

Волинська область – 3

Дніпропетровська область – 19

Донецька область – 18

Житомирська область – 6

Закарпатська область – 9

Запорізька область – 15

Івано-Франківська область – 7

Київська область – 23

Кіровоградська область – 9

Луганська область – 4

Львівська область – 11

Миколаївська область – 7

Одеська область – 17

Полтавська область – 9

Рівненська область – 11

Сумська область – 12

Тернопільськаобласть – 3

Харківська область – 8

Херсонська область – 7

Хмельницька область – 9

Черкаська область – 6

Чернівецька область – 9

Чернігівська область – 7

 

Дніпропетровська область

Прокуратура  – 5

БАЗАЛЄВ Григорій Корнійович – прокурор Тернівського району м. Кривий Ріг Дніпропетровської області

БИКОВ Вячеслав Миколайович – прокурор Амур-Нижньодніпровського району м. Дніпропетровська

ВИНОГРАДОВА Світлана Олександрівна – заступник прокурора Дніпропетровської області

КУЗЬМЕНКО Сергій Анатолійович – заступник прокурора Дніпропетровської області

РИЧКА Олег Іванович – заступник прокурора Дніпропетровської області

МВС – 5

ГОГУАДЗЕ Георгій Гівійович –начальник ГУМВС України в Дніпропетровській області

КРАВЦОВ Роман Олександрович – начальник Управління МВС України на Придніпровській залізниці

ПОРТНОВ Михайло Володимирович – заступник начальника ГУМВС України в Дніпропетровській області – начальник кримінальної міліції

ТРЕТЬЯКОВ Сергій Сергійович – заступник начальника ГУМВС України в Дніпропетровській області – начальник міліції громадської безпеки

ФОКІН Вадим Олегович – перший заступник начальника ГУМВС України в Дніпропетровській області - начальник слідчого управління

РДА – 5

БАРДАДИМ Василь Григорович – голова Томаківської РДА

ДУДНІК Віктор Миколайович – голова Павлоградської РДА

ЛИСУНЕЦЬ Ігор Петрович – голова Петропавлівської РДА

МАРТИНЕНКО Юрій Іванович – голова Синельниківської РДА

МОЗГОВА Тетяна Григорівна – голова Васильківської РДА

ДФС (Міндоходів) – 3

ЛИТВИН Павло Григорович – старший слідчий з особливо важливих справ відділу планування та моніторингу слідчого управління фінансових розслідувань ГУ Міндоходів у Дніпропетровській області

МИХАЙЛОВ Володимир Володимирович – начальник оперативного відділу оперативного управління боротьби з контрабандою та митними правопорушеннями Дніпропетровської митниці Міндоходів

ЯРЦЕВ Вячеслав Олегович – заступник начальника управління - начальник відділу планування та моніторингу слідчого управління фінансових розслідувань ГУ Міндоходів у Дніпропетровській області

Пенсійний фонд України – 1

ПАРУБЕЦЬ Олександр Іванович – начальник управління Пенсійного фонду України в Самарському районі м. Дніпропетровська

 

Таким чином, в Дніпропетровській області станом на 23.03.2015 р., згідно з Єдиним державним реєстром осіб, щодо яких застосовано положення Закону України "Про очищення влади", люстровано 19 осіб (без врахування співробітників СБУ, так як у реєстрі не повністю зазначається місце роботи і посада).

 

P.S. Зверніть увагу!!!  Ні в Службі зовнішньої розвідки України (СЗРУ), ні в Раді національної безпеки і оборони України (РНБОУ), ні в Головному управлінні розвідки Міністерства оборони України (ГУР МОУ) не люсторовано жодного співробітника. В органах нацбезпеки продовжують працювати прихильники режиму януковича і «русского мира». І це в ситуації коли в країні війна.

Приводи не проводити люстрацію наступні.

В СЗРУ голова Гвоздь В.І. (призначений вже Порошенко) звернувся з поданням до КСУ щодо роз’яснення окремих положень ЗУ «Про очищення влади». В результаті цих дій, люстрація в СЗРУ призупинена ще не почавшись.

Щодо РНБОУ. Нинішня редакція ЗУ «Про очищення влади» прописана таким чином, що в РНБОУ під люстрацію підпадають аж чотири посади (секретар та заступники – вище керівництво)!!! Керівник апарату, його заступник, керівники структурник підрозділів, їх заступники під люстрацію не підпадають. Як результат – відсутність результату.   

В ГУР МОУ не знайшли навіть приводів.

Щодо СБУ. По факту, згідно з Реєстром, люстровано 43 особи, в той час як керівництво СБУ називає цифру 2000 з гаком. Але звільнення за власним бажанням і люстрація – різні речі, які тягнуть за собою різні наслідки (якщо особа підпала під одну із заборон передбачених Законом вона не має права працювати в органах державної влади та місцевого самоврядування на протязі 5 або 10 років). 

І наостанок. Фактично відсутній громадянський контроль за процесом люстрації в органах нацбезпеки – ні на одному веб-сайті не публікується інформація про початок проходження перевірки співробітниками. З цього питання вже надіслані відповідні інформаційні запити. Тому вже найближчим часом громадськість дізнається відповідь.

 

експерт ВГО "Інститут Республіка" з питань люстраційного законодавства Амельченко Артем

Комментарии
Рейтинг
Партия ВО "Батькивщина"
Подробнее
Общественная организация "Майдан Січеслав"
Подробнее
Заместитель председателя Днепропетровского областного совета, депутат...
Подробнее
Последние записи в блогах

Олег Ляшко дотримав слово, яке дав працівникам «Облавтодору» на Дніпропетровщині, що виб’є з уряду їхні борги по зарплаті. Про те, що дорожники вже 4 місяці не отримують чесно зароблені гроші, вони розповіли політику напередодні під час його візиту в область. Народний депутат вже наступного дня у парламенті поставив це питання руба перед прем’єр-міністром.

Подробнее

За результатами 2018 року платники подали майже 304 тис. декларацій з податку на прибуток. До сплати задекларовано 97,55 млрд грн. Це на 17%, або на 14,2 млрд грн більше, ніж у 2017 році. Тоді цей показник складав 83,3 млрд гривень.

Зокрема, за IV квартал минулого року було нараховано 30,0 млрд грн податку на прибуток (без НАК «Нафтогаз України»). Це на 18%, або на 4,6 млрд грн. перевищило суму нарахувань IV кварталу 2017 року.

Найбільші суми нарахувань за останній квартал 2018 року задекларовано платниками Офісу великих платників та м. Києва. Так, платниками, які обслуговуються в Офісі великих платників, задекларовано до сплати 63,7% від загальної суми податку на прибуток, що складає майже 20,8 млрд грн, у ГУ у м.Києві – 15,2%, або майже 5 млрд грн.

Загальна сума отриманих суб’єктами господарювання доходів за 2018 рік склала майже 9,5 трлн грн. Це на 1,3 трлн грн більше, ніж в 2017 році. При цьому по Україні спостерігається адекватний темп росту податку при рості доходів. Так, при темпі росту доходів 116,2% темпи росту податку складають 117%.

 

Подробнее

Протягом січня – лютого 2019 року слідчими ГУ ДФС у Дніпропетровській області розслідувалось 218 кримінальних проваджень, з яких 65 – прийнято до провадження у поточному році.

Із загальної кількості кримінальних проваджень, які розслідувались працівниками слідчого управління фінансових розслідувань ГУ ДФС області, закінчено 33, із яких до суду скеровано 19 кримінальних проваджень, в тому числі: 13 – з обвинувальним актом, а 6 – для вирішення питання про звільнення особи від кримінальної відповідальності.

Крім того, за 2 місяці поточного року за підслідністю направлено 11 кримінальних проваджень, 18 – приєднано до інших проваджень.

Завдяки розслідуваним справам слідчими ДФС Дніпропетровської області впродовж двох місяців 2019 року відшкодована сума нанесених державі збитків у розмірі 39 млн 117 тис. гривень.

Подробнее

«З січня по лютий 2019 року органами ДФС на Дніпропетровщині забезпечено збір платежів до бюджетів усіх рівнів (із врахуванням Дніпропетровського управління офісу ВПП ДФС та Дніпропетровської митниці ДФС) у сумі 17 млрд 237,2 млн грн, що перевищує надходження аналогічного періоду минулого року на 3 млрд 250,6 млн грн, або на 23,2%», - повідомила очільник ГУ ДФС у Дніпропетровській області Оксана Томчук.

Так, до державного бюджету протягом двох місяців поточного року спрямовано 12 млрд 565 млн грн (в тому числі по Дніпропетровській митниці ДФС – 3 млрд 666,7 млн грн), що на 2 млрд 262 млн грн (або на 22%) більше надходжень січня - лютого 2018 року.

До місцевих бюджетів області за відповідний період платниками регіону сплачено 4 млрд 672,2 млн гривень. Це на 988,6 млн грн (або на 26,8%) більше фактичних надходжень двох місяців 2018 року.

Єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у січні - лютому 2019 року в області зібрано 2 млрд 395 млн грн, що перевищує минулорічні показники на 460 млн грн (або на 23,8%).

 

Подробнее