Про фінансування ремонту доріг запитаємо у «Укравтодора».

10.04.2018 10:35

 

З приходом весни, окрім теплої погоди та гарного настрою, ми, на жаль, змушені спостерігати як з талим снігом струмки несуть із собою неякісний асфальт, а рахунки керівників поповнюються новими державними коштами.

 

0cd58edf3e82da3b


Згодні – сьогодні нікого цим вже не здивуєш. І саме в цьому весь жах ситуації, що склалася в Україні. Точніше – мова про справжній колапс. Тому що звикли ми до повального злодійства і беззаконня можновладців-шляховиків. Тим часом, варто відзначити, що, наприклад, укравтодорівці з цього приводу ніколи не парилися.

Звичайно, дороги вони будують і ремонтують. Тільки чомусь з народної асфальтобетонної суміші виходять у них особисті особняки з квартирами і круті іномарки. Це вже не кажучи про відпочинок на шикарних кордонних курортах і оплату елітного навчання своїх милих діточок. Як наприклад екс-заступник голови Укравтодору Володимир Сущенко.

Маєток В.Сущенко. (facenews.ua)

Маєток В.Сущенко. (facenews.ua)

В цілому, як відомо, в 2018 р на дороги вирішено витратити близько 44 млрд. грн. (в минулому році, нагадаємо, ця стаття бюджету складала понад 20 млрд. грн.). Чи вистачить коштів на запланований ремонт 3 тис. км доріг? Якщо не вкрадуть в «Укравтодорі», якщо таки по факту  передадуть на місця, а не лише запланують виділити, можливо вистачить. Як наприклад, із ситуацією по Дніпропетровському облавтодору, коли заплановано було виділити 17,428 млн. гривень, але по факту кошти направлені не були, про що Укравтодор офіційно повідомив у відповідь на інформаційний запит Громадської організації «Майдан Січеслав-Дніпро»

Поки ж тільки ледачий не писав про те, що в дороги держава вкладає мільярди, а на виході проїжджа частина в країні жахлива. Керівники структури постійно змінюються. Нові скаржаться на попередників і так по колу. За 3 роки змінилося 5 керівників Укравтодору. Серед них: учитель інформатики, інженер-теплотехнік, авіатехнік, юрист і медійник. Жодного фахівця.

У підсумку з отриманого чергового бюджетного мільярда до людини на асфальтоукладнику доходить сто гривень. І жарт з фільму 95-го кварталу таким чином стає реальністю. При цьому й деякі підрядники далеко не чесні дурні. Маючи мільйонні підряди, наприклад такі компанії, як УПС, все одно вважають цього недостатнім, щоб якісно виконувати свої роботи. Ось і виходить, що поруч із злодійкуватими чинушами  на «дорожні кошти» поклали око й представники приватних компаній.

До речі, хотілося б побачити обличчя тих підрядників, які в минулому році давали гарантії якості своєї роботи. Адже на деяких ділянках доріг їх праця перетворилася на пшик – спробуйте сьогодні, коли вже майже весь сніг розтанув,  проїхати по Дніпру і деяким районам області. Чи будуть вони виправлятися, хто їх змусить це робити і буде реально контролювати не суми в своїх гаманцях, а роботу на благо суспільства?

Безумовно, відмивання грошей на дорогах стало однією з найприбутковіших статей тіньової економіки після торгівлі людьми, наркотиками та зброєю. Причому, що вдвічі  прикро, проконтролювати і покарати винних стає реальною проблемою.

Як одна з причин корупції – закриті тендери та так звані договорняки. А якщо до цього додати і кругову поруку, кумівство і хабарі, пазл складеться, а от дорога не зовсім.

29855538_1660309474051098_279614914_n

І ще один вельми важливий нюанс. Держава вперто не хоче віддавати дороги областям, і Дніпропетровщина не виняток. Розподіл бюджетних коштів так налаштували, що роками збагачуються лише кілька високих посадовців з Укравтодору, а віддуватися доводиться губернаторам та мерам. До того ж невідомо куди діваються штрафи за перевантаження доріг. Та й взагалі – їх стягують чи ні? Але це тема окремої розмови та до неї ми ще обов'язково повернемося. І не раз, напевно. Тому що не можна 40-тонники пускати туди, де звичайна вантажівка  ледь борозни не залишає...

Читайте також: Відкритий лист до голови Укртрансбезпеки.

29939143_1660309027384476_2040762924_n

Перегрузом по новенькій дорозі

Звичайно, можна цілодобово говорити про реформи та жалітись на нерадивих чиновників. Але контроль за ремонтом і будівництвом доріг від балаканини не підсилюється впродовж чверті століття. І ми це розуміємо. Тому сидіти склавши руки ГО «Майдан Січеслав-Дніпро» не буде і вам не дозволить. Ми і раніше не давали спати спокійно різного роду пройдисвітам, а вже в цьому році налаштовані дати їм рішучий бій, бо далі так тривати вже не може.

Впевнені, що наші активісти не тільки побувають на всіх тендерах, але і об'їдуть всі дороги Дніпропетровщини з метою проконтролювати, де і яким чином використовують державні  гроші.

IMG_5663

Чекайте, укравтодорівці, ми вже йдемо до вас і не дозволимо перевести на ваші особисті рахунки ні копійки з 32 млрд. грн., які виділили Дорожньому фонду України. А Youtube на всіх вистачить – якість зйомки гарантуємо.

Прес-служби ГО "Майдапн Січеслав-Дніпро"

Джерело: МСДніпро

Комментарии
Рейтинг
Партия ВО "Батькивщина"
Подробнее
Общественная организация "Громадський контроль Дніпра"
Подробнее
Последние записи в блогах

Народний депутат України від фракції Радикальної партії Олега Ляшка Сергій Рибалка під час свого виступу в парламенті запросив в.о. Міністра охорони здоров’я Уляну Супрун відвідати Павлоградську міську лікарню №4 (Дніпропетровської області) і скоштувати їжу для пацієнтів, на яку виділяється лише 5 гривень на добу. Він зазначив, що особисто переконався в неефективності медичної реформи, відвідавши Павлоградську міську лікарню №4, на його рідній Дніпропетровщині.

Подробнее

«За дев’ять місяців 2018 року до місцевих скарбниць Дніпропетровщини надійшло 17,61 млрд грн податків і зборів. Це на 2,85 млрд грн більше порівняно з минулорічним періодом», -  повідомила в.о. начальника ГУ ДФС у Дніпропетровській області Оксана Томчук.

За її словами більше половини надходжень в місцеві бюджети регіону забезпечує податок на доходи фізичних осіб, його сума складає 10,22 млрд гривень.

Також, суттєво наповнила бюджетні кошики місцевих громад Дніпропетровської області і плата за землю - 2,78 млрд гривень.

Крім цього, впродовж трьох кварталів поточного року спрощенці області перерахували до бюджетів місцевих громад майже 1,6 млрд грн єдиного податку, а надходження податку на прибуток від юридичних осіб Дніпропетровщини перевищили 1,38 млрд гривень.

 

Подробнее

Співробітники податкової міліції ГУ ДФС у Дніпропетровській області припинили діяльність центру мінімізації митних платежів, через який протягом 2015-2018 років було проведено зовнішньоекономічних операцій на суму понад 70 млн. грн.

У рамках розслідування кримінального провадження за ст. 212 КК України було встановлено групу осіб, які, використовуючи підконтрольні транзитно-конвертаційні підприємства, у т.ч. компанії – нерезиденти, розробили та використовували для своїх клієнтів схему мінімізації сплати митних платежів та податків, штучного заниження митної вартості імпортованих товарів (труби безшовні круглого поперечного перерізу зі сталі та полімери етилену в первинних формах) та їх подальшої легалізації.

Для митного оформлення металопродукції фігуранти створили низку підприємств-імпортерів, використовуючи реквізити яких уклали зовнішньоекономічні контракти з підприємствами-нерезидентами, зареєстрованими в Китаї, РФ та Азербайджані на постачання вказаних товарів. У подальшому було організовано ввезення на митну територію України ТМЦ з підміною документів (імпортні контракти, інвойси, сертифікати якості та інші), до яких вносили недостовірні відомості щодо вартості, ваги та хімічного складу імпортованої продукції.

Надалі на власних та орендованих виробничих потужностях на труби наносили ізоляційне покриття та виконували інші технологічні процеси. Виготовлену таким чином продукцію легалізовували, відвантажуючи від імені фіктивних СГД підприємствам газо- та нафтовидобувної промисловості.

При оформленні вантажів на експорт організатори ЦММП використовували печатки підприємств-нерезидентів, зареєстрованих в країнах з пільговим оподаткування, занижуючи вартість продукції та залишаючи фактичні прибутки на підконтрольних підприємствах нерезидентах.

Загальний обсяг зовнішньоекономічних операцій підприємств вказаної групи у 2015-2018 роках склав понад 70 млн. грн.

За результатами обшуків, проведених в офісних, виробничих та складських приміщеннях, які використовувалися фігурантами, вилучено 8 печаток підконтрольних компаній (у т.ч. нерезидентів), 49,9 тис. грн. готівкою, первинні фінансово-господарські документи, документи бухгалтерського, податкового обліку та документи зовнішньо - економічної діяльності, що підтверджують злочинну діяльність, а також документацію щодо відвантаження товарів, руху автотранспортних засобів, використання виробничих потужностей та ін.

Триває слідство.

 

Подробнее