Про фінансування ремонту доріг запитаємо у «Укравтодора».

10.04.2018 10:35

 

З приходом весни, окрім теплої погоди та гарного настрою, ми, на жаль, змушені спостерігати як з талим снігом струмки несуть із собою неякісний асфальт, а рахунки керівників поповнюються новими державними коштами.

 

0cd58edf3e82da3b


Згодні – сьогодні нікого цим вже не здивуєш. І саме в цьому весь жах ситуації, що склалася в Україні. Точніше – мова про справжній колапс. Тому що звикли ми до повального злодійства і беззаконня можновладців-шляховиків. Тим часом, варто відзначити, що, наприклад, укравтодорівці з цього приводу ніколи не парилися.

Звичайно, дороги вони будують і ремонтують. Тільки чомусь з народної асфальтобетонної суміші виходять у них особисті особняки з квартирами і круті іномарки. Це вже не кажучи про відпочинок на шикарних кордонних курортах і оплату елітного навчання своїх милих діточок. Як наприклад екс-заступник голови Укравтодору Володимир Сущенко.

Маєток В.Сущенко. (facenews.ua)

Маєток В.Сущенко. (facenews.ua)

В цілому, як відомо, в 2018 р на дороги вирішено витратити близько 44 млрд. грн. (в минулому році, нагадаємо, ця стаття бюджету складала понад 20 млрд. грн.). Чи вистачить коштів на запланований ремонт 3 тис. км доріг? Якщо не вкрадуть в «Укравтодорі», якщо таки по факту  передадуть на місця, а не лише запланують виділити, можливо вистачить. Як наприклад, із ситуацією по Дніпропетровському облавтодору, коли заплановано було виділити 17,428 млн. гривень, але по факту кошти направлені не були, про що Укравтодор офіційно повідомив у відповідь на інформаційний запит Громадської організації «Майдан Січеслав-Дніпро»

Поки ж тільки ледачий не писав про те, що в дороги держава вкладає мільярди, а на виході проїжджа частина в країні жахлива. Керівники структури постійно змінюються. Нові скаржаться на попередників і так по колу. За 3 роки змінилося 5 керівників Укравтодору. Серед них: учитель інформатики, інженер-теплотехнік, авіатехнік, юрист і медійник. Жодного фахівця.

У підсумку з отриманого чергового бюджетного мільярда до людини на асфальтоукладнику доходить сто гривень. І жарт з фільму 95-го кварталу таким чином стає реальністю. При цьому й деякі підрядники далеко не чесні дурні. Маючи мільйонні підряди, наприклад такі компанії, як УПС, все одно вважають цього недостатнім, щоб якісно виконувати свої роботи. Ось і виходить, що поруч із злодійкуватими чинушами  на «дорожні кошти» поклали око й представники приватних компаній.

До речі, хотілося б побачити обличчя тих підрядників, які в минулому році давали гарантії якості своєї роботи. Адже на деяких ділянках доріг їх праця перетворилася на пшик – спробуйте сьогодні, коли вже майже весь сніг розтанув,  проїхати по Дніпру і деяким районам області. Чи будуть вони виправлятися, хто їх змусить це робити і буде реально контролювати не суми в своїх гаманцях, а роботу на благо суспільства?

Безумовно, відмивання грошей на дорогах стало однією з найприбутковіших статей тіньової економіки після торгівлі людьми, наркотиками та зброєю. Причому, що вдвічі  прикро, проконтролювати і покарати винних стає реальною проблемою.

Як одна з причин корупції – закриті тендери та так звані договорняки. А якщо до цього додати і кругову поруку, кумівство і хабарі, пазл складеться, а от дорога не зовсім.

29855538_1660309474051098_279614914_n

І ще один вельми важливий нюанс. Держава вперто не хоче віддавати дороги областям, і Дніпропетровщина не виняток. Розподіл бюджетних коштів так налаштували, що роками збагачуються лише кілька високих посадовців з Укравтодору, а віддуватися доводиться губернаторам та мерам. До того ж невідомо куди діваються штрафи за перевантаження доріг. Та й взагалі – їх стягують чи ні? Але це тема окремої розмови та до неї ми ще обов'язково повернемося. І не раз, напевно. Тому що не можна 40-тонники пускати туди, де звичайна вантажівка  ледь борозни не залишає...

Читайте також: Відкритий лист до голови Укртрансбезпеки.

29939143_1660309027384476_2040762924_n

Перегрузом по новенькій дорозі

Звичайно, можна цілодобово говорити про реформи та жалітись на нерадивих чиновників. Але контроль за ремонтом і будівництвом доріг від балаканини не підсилюється впродовж чверті століття. І ми це розуміємо. Тому сидіти склавши руки ГО «Майдан Січеслав-Дніпро» не буде і вам не дозволить. Ми і раніше не давали спати спокійно різного роду пройдисвітам, а вже в цьому році налаштовані дати їм рішучий бій, бо далі так тривати вже не може.

Впевнені, що наші активісти не тільки побувають на всіх тендерах, але і об'їдуть всі дороги Дніпропетровщини з метою проконтролювати, де і яким чином використовують державні  гроші.

IMG_5663

Чекайте, укравтодорівці, ми вже йдемо до вас і не дозволимо перевести на ваші особисті рахунки ні копійки з 32 млрд. грн., які виділили Дорожньому фонду України. А Youtube на всіх вистачить – якість зйомки гарантуємо.

Прес-служби ГО "Майдапн Січеслав-Дніпро"

Джерело: МСДніпро

Комментарии
Рейтинг
Партия ВО "Батькивщина"
Подробнее
Общественная организация "Майдан Січеслав"
Подробнее
Последние записи в блогах

Один з найцікавіших цьогорічних заходів «Дніпровського центру професійно - технічної освіти туристичного сервісу» - участь ублагодійному проекті "Генічеськ - територія добра".

Подробнее

У січні – березні 2018 року за фактами вчинення посадовими особами органів фіскальної служби корупційних та інших злочинів у сфері службової діяльності, правоохоронними органами розпочато 110 кримінальних проваджень, з них 102 – за матеріалами підрозділів Головного управління внутрішньої безпеки ДФС.

У ході розслідування кримінальних проваджень, розпочатих за матеріалами підрозділів  ГУВБ, працівникам органів ДФС оголошено 29 повідомлень про підозру у вчиненні злочинів.

До суду направлено 11 обвинувальних актів та 7 осіб судом вже визнано винними у скоєнні злочинів.

За вказаний період за матеріалами підрозділів ГУВБ спеціально уповноваженими суб’єктами у сфері протидії корупції складено та направлено до суду 45 адміністративних протоколів про скоєння правопорушень, пов’язаних з корупцією, за якими 5 осіб визнано винними у вчиненні адміністративних правопорушень.

Протягом трьох місяців поточного року підрозділами Головного управління внутрішньої безпеки ДФС проведено 569 службових розслідувань та перевірок, у тому числі:

- за зверненнями фізичних та юридичних осіб – 196;

- за повідомленнями про можливі неправомірні дії працівників служби, що надійшли на сервіс «Пульс» – 42.

За результатами зазначених перевірочних заходів 149 працівникам ДФС винесено офіційні застереження про недопущення протиправної поведінки. До дисциплінарної відповідальності притягнуто 82 працівники.

 

Подробнее

Юні кам'янчани ділилися з присутніми своїми відкриттями і досягненнями, освідчувалися у любові до рідного краю.

Подробнее

Порядок отримання електронного цифрового підпису

Подробнее