Під час десятої сесії Дніпропетровської обласної ради депутати проголосували багато важливих рішень

12.10.2017 22:48

Дніпропетровська обласна рада сьомого  скликання демонструє  злагоджену і конструктивну роботу. Під час десятої сесії обласної ради депутати ухвалили 36 рішень.

Як розповіла голова фракції  «Батькіщина»  у Дніпропетровській обласній раді Антоніна Ульяхіна, батьківщинці активно працювали над обговоренням  важливих питань надання субвенцій з держбюджету для вирішення потреб мешканців області. Також фракція підтримала багато питань порядку денного сесії, на вирішення яких чекають люди.

Антоніна Ульяхіна прокоментувала ситуацію, що склалася навколо Дніпропетровського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти.  В рамках реформування системи освіти в Україні відбувається оптимізація закладів освіти. Тому депутати прийняли рішення про реформування Інституту підвищення кваліфікації. На його базі буде створено Академію неперервної освіти. Антоніна Ульяхіна зазначила, що будь яка реорганізація не повинна негативно впливати на педагогічний колектив.

Депутат фракції «Батьківщина», голова постійної комісії обласної ради з питань розвитку місцевого самоврядування та адміністративно - територіального устрою Іван Рязанцев прокоментував ситуацію щодо створення об’єднаних територіальних громад в рамках процесу децентралізації в Україні. Обласна рада  є безпосереднім учасником децентралізаційних процесів і багато зусиль спрямовує на створення нових громад. Та люди хвилюються, чи будуть позитивними для них такі зміни. Тому, наголосив Іван Рязанцев, необхідно проводити в громадах роз’яснювальну роботу, пояснювати людям переваги децентралізації.

Серед головних питань, які розглядали на сесії - зміни до Перспективного плану формування територій громад області. У жовтні відбудуться вибори в дев’ятнадцяти  нових громадах Дніпропетровщини. Після проведення виборів у регіоні налічуватиметься вже 53 громади. Враховуючи майбутні вибори у грудні,  до кінця року буде сформовано 56 громад. Це - один з найбільших показників в Україні. На Дніпропетровщині децентралізація впевнено втілюється.

У блоці питань управління об'єктами комунальної власності депутати затвердили нові правила оренди нерухомого майна обласної ради. Це - прозорі конкурси та оцінка відповідності, завдяки чому збільшують надходження до загального фонду обласного бюджету на 40%. Наприклад, за липень надходження склали 3,5 млн грн., у порівнянні з 2015 роком – ця сума складала 0,9 млн грн.

Обласна рада займає активну позицію щодо поліпшення екологічної ситуації в регіоні. Область має безпосередньо впливати на діяльність підприємств, що наносять шкоду екології регіону. Тому депутати одностайно ухвалили звернення до Прем’єр міністра України та Голови Верховної Ради України щодо вжиття невідкладних заходів для внесення змін до природоохоронного законодавства України та забезпечення дієвого контролю у сфері охорони довкілля.

Також депутати визнали 11 добровольців. Під час десятої сесії Дніпропетровської обласної ради заступник голови облради Мгер Куюмчян з трибуни зачитав прізвища ще одинадцяти захисників України, які, рішенням сесії обласної ради, отримали статус учасників АТО.

Визнання добровольців триває.  Загалом, на сьогодні, в області вже визнано 125 чоловік.

Це люди, які першими відправилися на захист країни, ті, хто воював та відстоював українські кордони. Добровольцям в Дніпропетровській області видадуть посвідчення нового зразка.

Завдяки змінам до програми «Збереження та розвитку об’єктів культурної та природної спадщини» розпочнеться більш активна участь громадськості у розвитку і популяризації нематеріальної культурної спадщини України - козацьких пісень Дніпропетровщини.

Прокурор Дніпропетровської області Віктор Матвійчукпрозвітував перед депутатами про роботу прокуратури. Надали слово і представникам громадських організацій,  які висловилися з приводу екологічних питань та прав захисту дітей.

Депутати обласної ради проявили одностайність у прийнятті багатьох важливих  рішень. Всі питання були обговорені та мали доцільність.

Рейтинг
Партия ВО "Батькивщина"
Подробнее
Общественная организация "Майдан Січеслав"
Подробнее
Последние записи в блогах

17-18 березня в Харкові стартував Міжнародний турнір класу G1 Ukraine Open Cup 2018.

Подробнее

Протягом січня-лютого 2018 року Контакт-центром ДФС надано 183,3 тис. відповідей на запитання фізичних та юридичних осіб. Із загальної кількості відповідей 178,1 тис. надано у телефонному режимі, 4,7 тис. – електронною поштою і факсом, 0,5 тис. – із використанням автовідповідача.

Найчастіше платники зверталися з питань податку на додану вартість, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, податку на доходи фізичних осіб, податку на прибуток підприємств та єдиного податку для фізичних осіб – підприємців.

Для уникнення неоднозначного трактування положень законодавства всі відповіді надаються з використанням Бази знань - автоматизованої бази уніфікованих відповідей на запитання фізичних та юридичних осіб. Так, станом на 1 березня цього року База знань налічує 5,3 тис. актуальних уніфікованих запитань-відповідей.

База знань постійно оновлюється та підтримується в актуальному стані. За вказаний період платникам надано 34 консультації у письмовій формі з використанням Бази знань.

Протягом січня-лютого 2018 року з причини змін законодавства обмежено термін дії 663 запитань-відповідей та внесено 425 їх нових редакцій.

Для зручності суб’єктів господарювання та громадян Базу знань розміщено на офіційному веб-порталі ДФС у розділі «Запитання-відповіді» Загальнодоступного інформаційно-довідкового ресурсу. Тому відвідувачі порталу можуть у будь-який зручний час самостійно знайти відповіді на питання, які їх цікавлять. Цією послугою з початку 2018 року скористалося 560,2 тис. клієнтів.

У ЗІР функціонують розділи: «Необхідно знати», «Актуальні запитання», «Останні зміни в законодавстві», «Інтерактивна мапа», «Ставки податків і зборів», «Інформація з питань митної справи». Вони дозволяють користувачам ресурсу оперативно та у зручній формі отримувати актуальну інформацію щодо змін у податковому, митному та іншому законодавстві, контроль за додержанням якого покладено на ДФС, термінів подання звітності та сплати податків (зборів), ставок загальнодержавних та місцевих податків і зборів, єдиного внеску та оподаткування товарів в залежності від обраного митного режиму тощо.

Також для користувачів ЗІР є можливість завантаження у форматі PDF відповідей на запитання з розділу «Запитання-відповіді з Бази знань» та їх друк.

Користувачі мережі Інтернет можуть використовувати ЗІР у якості комутатора зв’язку з оператором Контакт-центру, а саме: на сторінці в розділі ЗІР «Контакт-центр ДФС» розташовано номер телефону: «0-800-501-007», при натисканні на який в комунікаційних пристроях (телефон, планшет) або комп’ютерах відбувається з’єднання з IVR Контакт-центру ДФС.

Крім того, для користувачів ресурсу в тестовому режимі працює система фіксації задоволеності платників податків інформаційно-довідковими послугами, яка дає можливість оцінити якість уніфікованих відповідей з розділу «Запитання-відповіді з Бази знань», залишити коментарі та пропозиції.

 

Подробнее