ВІКТОР СИЧЕНКО: ПТУ ФІНАНСОВО ЗАБЕЗПЕЧЕНІ ВКЛЮЧНО ПО ЧЕРВЕНЬ, ЩО ДАЛІ-НЕВІДОМО

Авторoreiro
07.04.2016 11:18

ПТУ забезпечені фінансовим ресурсом включно по червень, однак що заклади чекає далі, поки таємниця за сімома печатками. На разі розглядаються два шляхи подальшого існування закладів професійно-технічної освіти. Це проведення оптимізації, тобто скорочення та забезпечення ПТУ коштами в повному обсязі для їх діяльності.

ВІКТОР СИЧЕНКО, депутат Дніпропетровської обласної ради від РПЛ, голова постійної комісії облради з питань з питань науки, освіти, сім'ї та молоді:

Аби остаточно вирішити долю професійно-технічної освіти і не наробити дурниць, як в нас зазвичай виходить, експерти, чиновники, посадовці, мають поставитися до цього питання дуже розважливо. Бо окрім підготовки робочого кадрового резерву, ПТУ ще виконують і соціальну функцію. Зокрема зараз, там навчаються 2000 сиріт, випускників інтернатів та спеціальних шкіл. І в разі оптимізації, або скорочення кількості закладів, на них дожидає не надто оптимістичне майбутнє. Бо потрапити на навчання до ПТУ всім, хто цього потребує і для кого це єдиний шанс отримати спеціальну освіту та старт у житті, буде просто неможливо. Тож залишається інший шлях. Фінансувати ПТУ в повному об’ємі.  Однак і тут не все так просто. На наступній сесії обласної ради ми забезпечимо коштами 15 сільських ПТУ, інші 40 зараз передані на фінансування міських та районних бюджетів. Проте грошей на ПТУ вистачає не в усіх місцевих скарбницях.  І ще один важливий момент. До 31 березня Кабмін мав розробити документ про передачу власності закладів профтехосвіти на баланс їх утримувачів. Щоб ті могли розпоряджатися майном, наприклад здавати в оренду вільні площі. Однак до сьогодні цього не зроблено, хоча це і суперечить бюджетному кодексу. І ось остання новина, в парламенті зареєстрували законопроект про припинення передачі майна ПТУ до комунальної власності. Його автори вважають, що це попередить прийняття  помилкових рішень щодо передачі майна професійно-технічних навчальних закладів до комунальної власності, які в подальшому можуть призвести до незворотних процесів в ПТО. Отже виходить фінансувати професійно-технічні училища мають місцеві бюджети, а керувати їхнім майном чомусь у Києві.

 

 ВІТАЛІЙ СКВОРЦОВ, депутат Дніпропетровської обласної ради, керівник фракції РПЛ:

Щоб допомогти системі профтехосвіти потрібен чіткий план дій. Радикальна партія Олега Ляшка виступає за повернення державного фінансування ПТУ. Ми вважаємо недалекоглядним та помилковим рішення перекласти все на плечі місцевих бюджетів. Оскільки багато хто з них просто не має фінансового ресурсу для забезпечення потреб закладів ПТО. І ще одне, не менш важливе, на думку РПЛ. Україні потрібно змінити вектор економічної політики. Ми маємо зробити ставку на висококваліфіковані робітничі кадри. Зараз, коли українська економіка-це економіка сировинна чи економіка споживання, цього звісно не потрібно. Однак якщо ми прагнемо мати у майбутньому успішну, розвинену економіку, ми повинні розвивати власний потенціал і зробити ставку на вдумливу і ретельну підготовку кадрів робітничих професій.

 

 

 

Комментарии
Рейтинг
Последние записи в блогах

Західно-Донбаське управління Головного управління ДПС у Дніпропетровській області нагадує, що з         19.04.2020 набирають чинності норми Закону України від 20 вересня 2019 року № 128-IX «Про внесення змін до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» та інших законів України щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі та послуг» (далі – Закон № 128), відповідно до яких у платників податків виникає право на використання програмних реєстраторів розрахункових операцій   (далі – РРО) – альтернативи традиційним РРО.

Для застосування програмних РРО ДПС надасть безкоштовне рішення, яким можна буде користуватися в частині фіскалізації торговельних операцій, поряд з цим, платники зможуть використовувати програмні РРО, доступні на ринку.

Запис на тестування відбувається на сайті Кабінету Міністрів України за посиланням https://prrosto.kmu.gov.ua/.

Слід зазначити, що дія Закону № 128 не поширюється на:

► «спрощенців» першої групи;

► фізичних осіб, які продають на ринку вживані речі, продукти власного підсобного господарства.

Самозайняті особи – «айтішники», юристи, консультанти, інші самозайнятих осіб, у тому числі і ті, хто працює на третій групі спрощеної системи оподаткування, можуть не використовувати РРО у разі:

● якщо їх клієнти розраховуються з ними виключно у безготівковій формі без застосування платіжних карток і перераховують їм кошти на поточний рахунок банківським переказом;

● якщо клієнт у касі банку вносить готівку для подальшого її зарахування на поточний рахунок продавця.

 

 

 

 

Подробнее

     Західно-Донбаське управління Головного управління ДПС у Дніпропетровській області повідомляє, що з початку року стартувала кампанія декларування доходів, отриманих фізичними особами – платниками податків протягом 2019 року, яка триватиме до 1 травня 2020 року.

     За місяць деклараційної кампанії громадянами Дніпропетровської області та особами, які провадять незалежну професійну діяльність, подано 1 344 декларації про майновий стан і доходи за 2019 рік. Про це повідомила начальник управління податків і зборів з фізичних осіб Головного управління ДПС у Дніпропетровській області Вікторія Каліногорська.

     Загальна сума задекларованого у деклараціях оподатковуваного доходу за 2019 рік – 176,9 млн грн, до сплати в бюджет нараховано 5,6 млн грн податку на доходи фізичних осіб, що на 2,6 млн грн більше, ніж у 2019 році, та 1,0 млн грн військового збору, що на 0,5 млн грн більше минулого року.

     Доходи у сумі понад 1 мільйон гривень задекларували 13 мешканців Дніпропетровщини. Сума задекларованого ними доходу склала 72,9 млн гривень. Сума податку на доходи фізичних осіб до сплати складає 1,2 млн грн, сума військового збору до сплати складає 0,13 млн гривень.

Разом з тим, 177 мешканців Дніпропетровщини надали декларацію з метою скористатися правом на податкову знижку, сума податку на доходи фізичних осіб, що підлягає поверненню з бюджету, складає 0,5 млн гривень. Реалізувати своє право на отримання податкової знижки громадяни можуть впродовж всього поточного року.

     Закликаємо громадян не зволікати та вчасно задекларувати свої доходи.

 

 

Подробнее

Західно-Донбаське управління Головного управління ДПС у Дніпропетровській області звертає увагу, що суб’єкти господарювання, які провадять посередницьку діяльність, пов’язану з наданням послуг з оренди нерухомості (рієлтери), зобов’язані надіслати інформацію про укладені за їх посередництвом цивільно-правові договори (угоди) про оренду нерухомості до контролюючого органу за місцем своєї реєстрації в строки, передбачені для подання податкового розрахунку, за формою, затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 13.05.2017 № 497, який зареєстрований у Міністерстві юстиції України 08.06.2017 за № 700/30568.

Норми встановлені п.п. 170.1.6 п. 170.1 ст. 170 Податкового кодексу України (далі – ПКУ).

Податковий розрахунок за базовий звітний (податковий) період подається протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (п.п. 49.18.2 п. 49.18 ст. 49 ПКУ).

Крім того, звертаємо увагу, що фізичним особам, які надали у 2019 році посередницькі послуги, пов’язані з наданням послуг з оренди нерухомості і не є суб’єктами підприємницької діяльності, необхідно подати декларацію про майновий стан і доходи (далі – декларація) у разі отримання доходів, з яких під час їх нарахування або виплати не сплачувався податок на доходи фізичних осіб та військовий збір, і при цьому такі доходи не звільнені від оподаткування.

Задекларувати отриманий у минулому році дохід та надати декларацію до податкового органу за місцем своєї реєстрації необхідно не пізніше 30 квітня 2020 року.

У такій декларації необхідно самостійно нарахувати податок на доходи фізичних осіб і військовий збір та у термін не пізніше 31 липня поточного року сплатити їх на відповідні рахунки.

Інформація про реквізити банківських рахунків для сплати нарахованих платежів розміщена на головній сторінці субсайту «Територіальні органи ДПС у Дніпропетровській області» у рубриці «Бюджетні рахунки».

 

Подробнее

     Питання організації роз'яснювальної роботи під час кампанії декларування доходів громадян стали провідними під час проведення зустрічі, що відбулася в приміщенні Павлоградської ДПІ Західно-Донбаського управління Головного управління ДПС у Дніпропетровській області.

     Учасники зустрічі – начальник Павлоградської ДПІ Ольга Радіонова та волонтери – ветерани-пенсіонери податкової служби Західно-Донбаського управління обговорили особливості проведення цьогорічної кампанії декларування, обмінялись думками з приводу нюансів цієї кампанії та визначили шляхи співпраці у доведенні необхідної інформації до громадян.

     Вже стало традицією, що на початку року волонтери добровільно допомагають у пропаганді податкового законодавства та інформують пересічних громадян міста про діяльність податкової служби. Розповсюджуючи тематичну друковану продукцію з питань декларування доходів громадян, волонтери допомагають донести необхідну інформацію до широких верств суспільства.

     “Ми, як ніхто, розуміємо важливість своєчасності сплати податків. Із власного досвіду ми знаємо, що більшість громадян – сумлінні платники. Їм необхідно лише своєчасно нагадати про необхідність декларування доходів та сплати податків, допомогти розібратися у законодавчих нормах. Саме тому ми завжди з готовністю допомагаємо своїм колегам”, - зазначають ветерани.

     Нагадаємо, що з 1 січня 2020 року в Україні стартувала кампанія декларування, котра триватиме до 1 травня 2020 року. Отож, закликаємо виконати громадянський обов'язок – задекларувати свої доходи.

Подробнее