Помер шотландський актор, лауреат премії “Оскар” Шон Коннері, – повідомляє ВВС.
Сер Шон Коннері помер уві сні на Багамських островах у віці 90 років після тривалої хвороби.
Шон Коннері залишив дружину Мішлін та синів Джейсона і Стефана.
Сера Шона королева прийняла в лицарі у 2000 році. Сер Шон, акторська кар’єра якого охоплює десятиліття, найбільш відомий завдяки ролі британського вигаданого шпигуна Джеймса Бонда, якого він грав у 1962–1971 роках.
Легенда Джеймса Бонда
Його часто називали найкращим Бондом в опитуваннях на цю тему. У 1988 році він був нагороджений Оскаром за роль ірландського поліцейського у фільмі “Недоторкані”.
Колишній перший міністр Шотландії Алекс Салмонд описав свого друга сера Шона як “найбільшого в світі шотландця, останнього із справжніх голлівудських зірок, остаточного Бонда”.
«Його пам’ятали і завжди пам’ятатимуть як оригінального Джеймса Бонда, чий незабутній вхід в історію кінематографа розпочався, коли він оголосив ці незабутні слова – «Мене звати Бонд … Джеймс Бонд» – він революціонізував світ своїм пишним та дотепним, сексуальний і харизматичним секретним агентом 007″.
“Він, безсумнівно, значною мірою відповідає за успіх серіалу фільмів, і ми будемо йому назавжди вдячні”.
Він насолоджувався довгою та різноманітною кінокар’єрою протягом 50 років, але сера Шона Коннері, безсумнівно, запам’ятають першим – а деякі кажуть і остаточним Джеймсом Бондом.
Загалом на його рахунку – ролі у понад 70 стрічках. Серед найвідоміших фільмів, де знявся Коннері, – “Убивство у Східному експресі”, “Недоторкані” та “Індіана Джонс і останній хрестовий похід”, які допомогли закріпити позицію однієї з найулюбленіших зірок Великобританії, а його задумливий гарний вигляд та виразний шотландський профіль завоювали йому легіони шанувальників у всьому світі.
Його акторська кар’єра тривала кілька десятиліть. Окрім “Оскара”, на його рахунку – дві нагороди BAFTA та три “Золотих глобуси”.
Біографія
Томас Шон Коннері народився в Единбурзькому районі Фонтанбрідж 25 серпня 1930 року. Старший із двох хлопчиків, він рано залишив школу і влаштувався на першу роботу молокарем разом із візком, запряженим конем.
У 16 років він потрапив до Королівського флоту, але був звільнений через три роки за медичними показаннями після перенесеної виразки шлунка.
З цього часу він має дві татуювання – одну з написом “Мама і тато”, а іншу – “Шотландія назавжди”.
Тоді захоплений культурист взявся за різні роботи, включаючи роботу муляра, рятувальника та модель художника для Единбурзького коледжу мистецтв. Під ім’ям Том Коннері він посів третє місце у дивізіоні високого чоловіка (йому було 6 футів 2 дюйма) у конкурсі “Містер Всесвіт” 1950 року.
На сцену прийшов дзвінок, коли друг запропонував спробувати постановку в південній частині Тихого океану. Він взяв участь у хорі моряків і так розпочав свою акторську кар’єру.
Він також був обдарованим футболістом. Під час гастролей з мюзиклом йому запропонував контракт колишній менеджер “Манчестер Юнайтед” сер Метт Басбі, який бачив, як він грав у товариській боротьбі з місцевою стороною.
Його перша велика акторська заслуга припала на британський гангстерський фільм 1957 року “Дорога назад”.
Саме чудовий та вишуканий агент спецслужби автора Яна Флемінга підніс Коннері до слави.
Спочатку Флемінг був проти ідеї, що Коннері зіграє його персонажа. Він вважав, що шотландець – це “зарослий каскадер”, який недостатньо вишуканий для ролі.
Пізніше він був настільки вражений його виконанням, що створив шотландське походження для персонажа в наступних книгах.
Коннері зіграв Бонда у семи фільмах – “Доктор Ні” (1962), “З Росії з любов’ю” (1963), “Голдфінгер” (1964), “Громовий м’яч” (1965), “Ти живеш лише двічі” (1967), “Діаманти назавжди” (1971) і “Ніколи не говори ніколи” (1983).
Більшість його подальших успіхів відбувалися в акторських ролях у таких фільмах, як “Людина, яка б стала королем”, “Вбивство на східному експресі” та “Міст занадто далеко”.
У 1980-х роках кар’єра була відроджена з фільмом “Недоторкані” (1987), а його роль жорсткого бандитського ірландського поліцейського принесла йому премію “Оскар” за найкращу чоловічу роль другого плану. Того року у номінації також були номіновані майбутні володарі Оскарів Морган Фріман та Дензел Вашингтон.
Його також пам’ятають як батька героя Гаррісона Форда, в “Індіані Джонсі та останньому хрестовому поході”, третьому внеску у надзвичайно популярній франшизі.
Коннері вже міг отримувати величезні гонорари і здобув репутацію нещадного переговорника за контрактом. Він ненавидів маніпуляції з боку кіноіндустрії і регулярно втягувався в судові процеси.
У 1989 році американський журнал People проголосував його за найсексуальнішого чоловіка живим, на що 59-річний красень відповів: “Ну, не так багато сексуальних мертвих, чи не так?”
На даний момент його твердо вважали старшим державним діячем кіноіндустрії, а в 2000 р. Королева надала рицарське посвячення.
Коннері, колись визнаний “найбільшим живим шотландцем”, отримав нагороду Американського інституту кіно за все життя в 2006 році, коли він підтвердив відставку від акторської майстерності.
Протягом своєї кар’єри він залишався відносно обережним щодо свого приватного життя, але був змушений відповідати у заявах про домашнє насильство, висунутих його першою дружиною, австралійською актрисою Дайан Сіленто, до її смерті в 2011 році.
Він зазнав критики за зауваження, які він нібито зробив в інтерв’ю Vanity Fair у 1993 році, коли він припустив, що є жінки, які “хочуть присмак”.
Вони з Сіленто були одружені 11 років і мали одного сина, актора Джейсона Коннері.
Його друга дружина, французька художниця Мішлен Рокбрюн, з якою він одружився в 1975 році регулярно супроводжувала його на червоній доріжці.
У 2009 році йому було присвоєно почесний ступінь доктора Едінбурзького університету Нейпіра за досягнення за всю кар’єру.
Він виглядав розслабленим і в хорошому самопочутті під час свого останнього виступу на публіці, коли він з’явився підтримати шотландця Енді Мюррея на Відкритому чемпіонаті США у вересні 2012 року. Зірка тенісу була шокована, коли Коннері та сер Алекс Фергюсон позували для фотографії з ним та його матір’ю Джуді.
Як один із найгучніших прихильників незалежності Шотландії, багато хто очікував, що Коннері з’явиться на слідстві передвиборчої кампанії напередодні історичного голосування 18 вересня 2014 року.
Його слова були використані для посилення підтримки на початку кампанії “Так” двома роками раніше, коли зірка заявила у своєму посланні: “Народ Шотландії є найкращим охоронцем свого власного майбутнього”.
Коннері ніколи не втрачав свого акценту, незважаючи на багато років життя за кордоном. Зі свого будинку на Багамах він залишався палким прихильником незалежності Шотландії.
Смерть 90-річного Коннері підтвердила його родина в суботу, -завершує розповідь dailymail.