Люди здавна бояться блискавки і не даремно. Температура електричного розряду, що виникає під час грози, може досягати 30 000 градусів. Відомі чисельні випадки загибелі людей від ударів блискавки.
Наприклад, минулої неділі в Джайпурі, що на півночі Індії, внаслідок удару блискавки загинуло щонайменше 16 людей, а ще більше було поранено. Жертви стихії робили селфі під дощем на вершині сторожової вежі у популярному туристичному об’єкті міста Форт Амер 12 століття.
То що ж робити, якщо вас застала гроза і як уникнути влучання блискавки?
Рятувальники Дніпропетровщини дали кілька порад для уникнення неприємностей такого роду. Ось вони:
- Якщо ви перебуваєте вдома, зачиніть усі вікна та двері. В приміщенні не повинно бути протягу, що, як магніт, притягує кульову блискавку.
- Тримайтеся подалі від електроприладів, антен, проводів – всі вони притягують розряд.
- Якщо ви перебуваєте на вулиці, уникайте високих дерев, металевих парканів, стін, біля яких ростуть дерева.
- Якщо ви опинилися в лісі, не ховайтеся від грози на узвишші. Знайдіть низькі дерева, що стоять поряд. Ховатися під одиноким високим деревом небезпечно для життя.
- Ні в якому разі не бігайте й не плавайте.
- Дуб, тополя, сосна та ялина – найбільш уразливі для розрядів електрики, найменше – верба, клен та кущі.
- Якщо ви опинилися в полі, знайдіть заглиблення в землі. Воно повинно бути сухим – волога земля сильніше проводить електрику.
- Якщо гроза застала вас під час прогулянки на велосипеді чи мотоциклі, терміново зупиніться – це небезпечно.
- Запам’ятайте: всі електричні прилади, зокрема мобільні телефони, є своєрідними приймачами для кульових блискавок. Тому в жодному разі не користуйтеся ними під час грози та негайно їх вимкніть.