Свіже повітря, ультрафіолет та фізичні навантаження важливі для профілактики будь-яких захворювань, зокрема серцево-судинних та ожиріння, зміцнення імунітету та важлива складова у лікуванні цукрового діабету. Про це розповіла лікарка-ендокринолог, експертка з ендокринології департаменту охорони здоров’я населення Дніпровської міської ради Лариса Пастарус.
«Цукровий діабет достатньо поширене захворювання. Близько 2% людей хворіють на діабет – і це тільки офіційна статистика. Одним з найголовніших методів лікування діабету другого типу (інсулінонезалежний діабет) – це правильне, здорове харчування та режим фізичних навантажень. Активні рухи сприяють тому, що глюкоза частково з крові засвоюється м’язами. Цукровий діабет – це судинне захворювання, тож при ускладненнях можуть бути ушкоджені судини очей, нирок, серця, мозку та нижніх кінцівок. Нормальний рівень глюкози у крові, насичення її киснем, робота м’язів сприяють тому, що ускладнення діабету не так швидко розвиваються», – розповіла лікарка.
Лариса Пастарус також наголошує, що фізичні навантаження, які не мають протипоказань та доступні кожному – це прогулянки на свіжому повітрі.
«Рекомендуючи фізичні навантаження своїм пацієнтам, ми враховуємо, чи є супутні захворювання, та як фізично розвинена люди. Якщо людина займалася спортом раніше, то і навантаження можуть бути більшими. Якщо ж пацієнт взагалі не має фізичної підготовки, то навантаження повинні бути поступовими. Також не потрібно їхати на громадському транспорті до парку. Достатньо вийти на вулицю та пішки пройтися до найближчого скверу – це буде корисно та безпечно», – зазначила Лариса Пастарус.
Лікарка також нагадала про необхідність тримати соціальну дистанцію в громадських місцях.
Як відомо, наразі у Дніпрі виявлено 23 тис. хворих на цукровий діабет.