Четвертий тиждень триває війна Московії проти України. Агресор обстрілює не лише військові об’єкти, а й житлові будинки, лікарні, школи та системи забезпечення міста. Деякі українські міста цілеспрямовано знищуються. Сотні міжнародних компаній відмовилися від роботи на Московії.
Наприклад, найбільші авіавиробники — Boeing і Airbus не будуть продавати та обслуговувати літаки російських авіакомпаній. Та й літати їм особливо нікуди — свій повітряний простір для них закрили країни ЄС, США та багато інших.
Нові колекції одягу не купити в H&M, Mango, Marks&Spencer або Burberry — магазини теж припиняють свою роботу в країні-агресорі.
Відходять платіжні системи, від роботи на Московії відмовився виробник програмного забезпечення SAP, послугами якого користувалися багато великих російських компаній.
На такий крок пішли не всі. Ось список компаній, які не відмовляються від роботи на мордорі.
Переконувати компанію Nestle закрити свій бізнес на Московії через агресію проти України вирішив прем’єр-міністр Денис Шмигаль. Але в нього нічого не вийшло.
«Поговорив із CEO Марком Шнайдером про неетичність роботи компанії в Росії. Нажаль, не знайшов розуміння», — написав Шмигаль у twitter. На Московії у компанії 7 фабрик з виробництва продуктів харчування, солодощів та кормів для тварин.
Японській тютюновій компанії JTI (Winston, Mevius, Camel, Sobranie, Glamour та LD) належить чотири заводи, з яких два — Петро в Санкт-Петербурзі та Донський тютюн у Ростові-на-Дону випускають готову продукцію. Ще дві фабрики займаються обробкою тютюнової сировини — Дж. Т. І. Єлець у Липецькій області та Крес Нева у Ленінградській області
Американська компанія Kellogg’s, яка виготовляє чіпси під ТМ Pringles
Американська мережа ресторанів швидкого харчування Burger King, яка керує 704 закладами у Росії. Власник франшизи — канадська компанія Restaurant Brands International наполягає на закритті бізнесу, але партнер — бізнесмен Олександр Колобов відмовляється виконувати це рішення.
Іспанський виробник цукерки на паличці Chupa Chups
Американська корпорація Kimberly-Clark, яка займається випуском продукції для охорони здоров’я, особистої, професійної та промислової гігієни.
Французька марка декоративної косметики Vivienne Sabo
Італійський виробник білизни та пляжного одягу Calzedonia, яка має фірмову мережу в Росії.
Італійська мережа одягу Max Mara, яка налічує 13 торгових точок по всій Росії.
Південнокорейська компанія LG, яка володіє заводом у сел. Дорохово Рузького району Московської області
Представництво Miele у Росії
Німецький концерн BSH ( Bosch & Siemens) володіє заводом під Санкт-Петербургом
Німецька компанія Bayer, яка працює у сферах сільського господарства та на фармацевтичному ринку.
Найбільший у світі хімічний концерн — німецька компанія D-Basf
Японська компанія Yamaha
Японська корпорація Toshiba
Французька мережа продовольчих гіпермаркетів Ашан, якій належить 241 магазин на Московії
Британська мережа Tesco управляє 10 продовольчими та непродовольчими магазинами на Московії
Французька мережа супермаркетів з продажу будматеріалів Leroy Merlin, яка управляє 112 магазинами на Московії
Французько-турецькій мережі LC Waikiki належить 20 магазинів на Московії
Австрійський Raiffeisen Bank International ( RBI), чистий прибуток якого на Московії за 12 місяців 2021 року зріс на 7,6% р/р. і досягла 41 млрд руб ( за довоєнним курсом — $560 млн)
Угорська банківська група OTP, яка за 9 місяців 2021 року отримала 6 млрд руб чистого прибутку ( за довоєнним курсом — $82 млн)
Французька група Credit Agricole
Французька фінансова компанія BNP Paribas