У Дніпрі застосовують комплексний підхід до боротьби із карантинними рослинами. Серед низки заходів використовують прийом заміщення. Тобто на місці зростання одного виду рослин висаджують більш конкурентний вид, який згодом витісняє той, що ріс. На береговій лінії Монастирського острова, у районі канатної дороги, працівники департаменту парків та рекреацій Дніпровської міської ради заміщують вербою карантинну рослину аморфу чагарникову. Для цього вони повністю зрізають чагарник, а на його місці відразу висаджують саджанці верби.
«Протягом декількох десятків років аморфа чагарникова активно займає берегову лінію Монастирського пляжу та витісняє аборигенні рослини. Вона є прекрасним медоносом, адже дає дуже рясне цвітіння, але, на жаль, саме воно негативно впливає на людей, які схильні або ж мають алергічну реакцію. Тому як метод боротьби із цією карантинною рослиною, а також, щоб зберегти місцеві види і запобігти ерозії ґрунту, ми застосовуємо заміщення. Тобто викошуємо аморфу і на цьому місці висаджуємо вербу», – пояснив інженер садово-паркового господарства департаменту парків та рекреації Дніпровської міської ради Сергій Іщенко.
За його словами, використання верби має низку переваг. По-перше, те, що рослина розмножується вегетативним способом, тобто зануренням гілок у ґрунт близько до води. Матеріал береться з дерев, які ростуть на острові, а значить на саджанці не використано грошей. Таким чином на острові було висаджено близько 80 верб безкоштовно. Також ці дерева швидко ростуть і за декілька років уже даватимуть тінь. Вони добре укріплюють берегову лінію, і до того ж є домівкою для багатьох видів тварин та комах. За два сезони, каже Сергій Іщенко, таким способом аморфу чагарникову буде заміщено.