Відбулася шоста сесія Дніпропетровської обласної ради VII скликання. На розгляд сесії виносилися важливі для життєдіяльності регіону питання. Зокрема, про внесення змін до рішення обласної ради „Про Порядок використання субвенції з обласного бюджету бюджетам міст, районів та об’єднаних територіальних громад на виконання доручень виборців депутатами обласної ради у 2016 році”.
Про це повідомляє Інтернет-видання «ДНЕПР. ГЛАВНОЕ» з посиланням на прес-службу “Батькіщини”.
Також були проголосовані внесення змін до рішення обласної ради „Про Програму розвитку місцевого самоврядування у Дніпропетровській області на 2012 – 2016 роки” та продовження дії Програми до 2021 року; „Про Програму сприяння громадянській активності у розвитку територій на 2012 – 2016 роки” та продовження терміну дії Програми до 2021 року.
Ці зміни розглядалися за пропозицією постійної комісії обласної ради з питань розвитку місцевого самоврядування та адміністративно-територіального устрою, яку очолює Іван Рязанцев.
Розглянули деякі питання регіональних цільових програм „Освіта Дніпропетровщини до 2018 року” та „Молодь Дніпропетровщини” на 2012 – 2021 роки”, обласної програми „Здоров’я населення Дніпропетровщини на 2015 – 2019 роки”, комплексної програми соціального захисту населення Дніпропетровської області на 2015 – 2021 роки. Обрали представників громадськості до складу поліцейської комісії Головного управління Національної поліції в Дніпропетровській області.
Депутати підтримали деякі питання управління майном, що належить до спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Дніпропетровської області, діяльності окремих обласних комунальних підприємств та закладів, трудових відносин з керівниками обласних комунальних підприємств. Погодили створення національного природного парку „Орільський” на території Юр’ївського району.
Депутатський корпус звернеться до Кабінету Міністрів України та Міністерства екології природних ресурсів України стосовно необхідності передачі до місцевих органів виконавчої влади повноважень у сфері видачі документів дозвільного характеру (дозволи на викиди забруднюючих речовин у атмосферне повітря) для підприємств-забруднювачів, об’єкти яких належать до першої групи. Напередодні сесії, на засіданні Президії обласної ради, голова фракції «Батьківщина» Антоніна Ульяхіна звернулася до голови обласної ради Гліба Пригунова з пропозицією запросити на сесію очільника поліції Дніпропетровщини зі звітом щодо проведеної поліцією роботи по захисту фермерів від зухвалих рейдерських захоплень, що набули загрозливих масштабів у регіоні. За ініціативою “Батьківщини” в області створено Антирейдерський штаб. Тож на сесії на відповідні гострі питання відповідав заступник Ігоря Репешко. На сесії були присутні і обурені ветерани АТО. Від їх імені депутат від фракції «Батьківщина» Володимир Хорішко оголосив звернення до обласної ради та керівництва облдержадміністрації. Річ у тім, що ветерани АТО, у більшості районів області, не можуть отримали землю на яку мають законне право. Чиновники районів від них приховують реальну інформацію щодо стану вільних земель та через певні корупційні схеми роздають землю “своїм близьким людям”. Представники громадських організацій ветеранів АТО вимагають від депутатського корпусу та обласної влади негайно забезпечити в установленому законодавством порядку розгляд цього питання та прийняття відповідних правових рішень.
Як розповіла голова фракції «Батьківщина» Антоніна Ульяхіна, депутати від фракції будуть контролювати це питання. Адже люди, які захищали нашу землю, мають законне право отримати земельні ділянки.