Інтернет-видання «Дніпро.Головне»

Війська РФ ведуть розвідку на південному напрямку: в ОК “Південь” розповіли про ситуацію і оцінили загрози

Російські окупанти продовжують проводити розвідку на півдні України. Посилювати інтенсивність розвідувальних дій їм нині заважають складні погодні умови.

Також ворожі диверсійні групи “промацують” оборону України, зокрема, в районі річки Дніпро, минулої ночі Росія втратила дві свої ДРГ та два катери. Про це заявила керівниця об’єднаного пресцентру Сил оборони Оперативного командування “Південь” Наталія Гуменюк, яку цитує “Інтерфакс”.

За словами Гуменюк, Росія на півдні нашої держави накопичила потужне угруповання. Зробила держава-агресор це до повідомлень західних ЗМІ про нібито запланований упродовж наступних 10 днів “великий російський наступ”.

Очільниця об’єднаного пресцентру також зазначила, що основні зусилля ворога найвірогідніше будуть спрямовані на захоплення Донецької та Луганської областей, однак і від намірів окупувати південні регіони Москва не відмовилася.

“Усвідомлюючи, що основні зусилля ворога цілком імовірно будуть сконцентровані саме на східному напрямку, ми розуміємо, що південь залишається в пріоритеті ворога. І досить потужні сили ще до цього наступу були накопичені на нашому напрямку”, – розповіла Гуменюк.

За її словами, нині російські окупанти на півдні України концентруються на розвідувальних та диверсійних діях.

“Ми бачимо, що продовжується і розвідка, і аеророзвідка, зокрема з використанням човнів, які вони віджали у місцевого населення. Вони продовжують потроху диверсійними групами промацувати нашу оборону в бік Дніпра і, намагаючись там облаштувати свої спостережні пости, знову втратили два катери і дві ДРГ за цю ніч”, – розповіла Гуменюк.

Водночас нарощувати інтенсивність розвідки та використання диверсійно-розвідувальних груп росіянам заважають складні погодні умови.

“На нашому боці навіть Нептун, і це не лише вогнева установка, а й бог морів. Тому що шторм дуже потужний, південні регіони давно вже не чули такого, аж п’ять-шість балів – для Чорного моря це дуже потужно. Вітер поривчастий, дуже сильний, тому використання надводних способів, наприклад, для ДРГ дуже критично, і в тому числі за підтримки нашої артилерії виявляється навіть летальним”, – наголосила Гуменюк.