Інтернет-видання «Дніпро.Головне»

Відпочинок за кордоном: перспективи літнього сезону 2023 року для українців

Експерти зазначають, що попри повномасштабну війну, яка триває вже рік, в Україні відроджується інтерес до закордонного відпочинку. Наочно це продемонстрували зимові свята, які деякі українці, точніше, українки з дітьми, бабусями, подругами провели в Туреччині, Італії, Австрії, Польщі, Чехії. Саме ці країни мали найбільший попит, оскільки скрізь, крім Туреччини, можна дістатися автобусом. Та й після свят інтерес до подорожей, за словами туроператорів, не згас. Вже розпочалося активне бронювання турів на літо. На відміну від минулого року, коли вся країна завмерла в невизначеності, зараз ситуація зовсім інша: українці перестали відкладати мрії про відпочинок у довгий ящик, воліючи жити тут і зараз. Про перспективи літнього сезону-2023 та про те, з якими труднощами доведеться зіткнутися на шляху до курортів, повідомляє Дніпро.Головне із посиланням на namore.ua.

Відпочинок за кордоном під час війни

Закордонний відпочинок для українців у воєнний час перетворився на справжній квест. Щоб дістатися до омріяного пляжу і провести там хоча б тиждень, потрібно подолати низку тимчасових та грошових перешкод. Ну, і, звісно, морально бути готовим до того, що вивезти дітей із країни зможе лише мама. Або, якщо дозволяють кошти, у компанії з бабусею, сестрою чи подругою. Тому що виїзд чоловіків за кордон під час воєнного стану в Україні заборонено, що цілком зрозуміло. Винятків у цьому плані небагато – для багатодітних батьків, чоловіків 60+, осіб з інвалідністю чи опікунів дітей з інвалідністю.

Слід зазначити, що в Україні обмежений попит на відпочинок за кордоном виник лише у другій половині літа минулого року. Адже подорожі стали великою розкішшю не лише через підвищення курсу долара, а насамперед через тривалість та небезпеку дороги до аеропорту, з якого можна вилетіти.

Найпопулярніші та найдешевші вильоти – з аеропортів Кишинева (Молдова) та Ряшова, Варшави (Польща). Дістатися туди можна з будь-якого обласного центру України автобусом, а до Польщі – і поїздом із Києва, Дніпра, Харкова та деяких інших міст.

Вартість квитка змінюється в залежності від відстані, яку потрібно подолати. Наприклад, із Дніпра до Варшави автобусний квиток коштує близько 2 350-2800 грн, до Кишинева – 2,5 тис. грн. З Києва буде як мінімум на 500 грн дешевше. Час у дорозі – від 12 до 20 години. Якщо їхати потягом, буде дешевше на 500-700 грн. Тобто якщо, наприклад, їде мама з двома дорослими дітьми, то до вартості туру потрібно ще додати від 12-16 тис. грн на дорогу до аеропорту.

Минулого літа серед наших співвітчизників користувалися популярністю такі напрямки: Туреччина, Болгарія, Албанія, Чорногорія, Хорватія, Іспанія, Греція, Португалія. Традиційно однією з найдешевших була Туреччина – від 35 тис. грн. за путівку на двох «все включено».

Окремо в цьому списку стоїть Албанія – крихітна держава на берегах двох морів – Адріатичного та Іонічного, яка, як ніхто інший, знає, що таке дружба із «СРСР». Наприкінці 1970-х, коли, протестуючи проти радянської інтервенції в Чехословаччину, Албанія вийшла з Варшавського договору, країна жила в режимі постійної готовності до війни: кожна сім’я повинна була спорудити собі бомбосховище. Зараз сотні споруд перетворені на музеї, кафе, піцерії, а сама Албанія вже 13 років перебуває в НАТО.

У туристичному плані ця країна просто знахідка. Довгі піщані пляжі, море з чистою бірюзовою водою, смачна, недорога та звична нам їжа, цікаві екскурсії історичними пам’ятками та природними дивами. Причому вартість відпочинку значно дешевша, ніж на інших морських європейських курортах. Влітку-2022 із комфортом відпочити в Албанії можна було від 25 тис. грн. Окрім того, з України ходять прямі автобуси зі Львова. До речі, багато українських турагентств пропонують бронь турів до Албанії цього літа.
Що стосується напрямів літа-2023, експерт з туризму Вікторія Надєїна каже, що в лідерах знову будуть ті ж Туреччина, Болгарія, Греція, рідше – Хорватія, оскільки дорожча. Ціни ж як на проїзд, так і на путівки поки що залишилися на рівні 2022 року. Якщо є можливість зробити раннє бронювання, то можна пристойно заощадити.

Інші напрями для відпочинку

З менш популярних напрямків можна розглянути варіант відпочинку на Кіпрі. Путівка на двох у готелях «три зірки» зі сніданками коштуватиме близько 30 тис. грн. Вильоти з Катовіце, Гданська та Варшави. Дорога туди, ясна річ, власним коштом.
Якщо фінанси дозволяють, можна розглянути Шрі-Ланку. Вильоти пропонуються із Кракова. Вартість туру на 10 днів – від 80 тис. грн. Це готель “три зірки” у номері “стандарт” для двох зі сніданками. Плюс авіапереліт з пересадкою в Коломбо, трансфер і медстраховка. Відпочинок у Таїланді у готелі 5 зірок, 11 ночей плюс сніданки коштуватиме від 140 тис. грн. для двох дорослих. Виліт із Варшави.


Психологи радять: з подорожами легше чекати нашу перемогу. Адже, що не кажіть, нові враження дають нам ресурс, щоб жити та працювати далі!