Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія прокурорів внесла подання Генеральному прокурору про звільнення прокурора Департаменту міжнародного співробітництва Офісу Генерального прокурора Олександра Люльчука, у якого знайшли російське громадянство. Про це повідомляє 49000.
Люльчук працював на посаді прокурора відділу екстрадиції управління правової допомоги, екстрадиції та міжнародної взаємодії Департаменту міжнародного співробітництва Офісу Генпрокурора.
Кар’єру в прокуратурі він розпочав ще у 2009 році з посади прокурора у прокуратурі Автономної Республіки Крим. Після подій 2014 року він працював на різних прокурорських посадах у прокуратурі Київської області, у Генеральній прокуратурі, а згодом – в Офісі Генпрокурора. Олександр Люльчуквдало пройшов процедуру атестації прокурорів у 2019 році та отримав доступ до державної таємниці.
Підставою для зазначеного рішення КДКП став факт набуття Олександром Люльчуком громадянства РФ 26 листопада 2014 року та відповідного ідентифікаційного номеру платника податків РФ.
Відповідну інформацію щодо прокурора надіслав до Генеральної інспекції Офісу Генпрокурора Департамент захисту національної державності СБУ.
Цікаво, що інформація про наявність у Олександра Люльчукагромадянства РФ вперше надійшла до Офісу Генпрокурора з СБУ ще у березні 2020 року, при цьому було навіть призначене службове розслідування.
Повторно СБУ звернулася з аналогічним повідомленням до Офісу Генпрокурора вже у червні 2024 року.
Відтак, щодо прокурора було застосовано пункт 6 ст. 51 Закону «Про прокуратуру», згідно з яким прокурор може бути звільнений з посади, якщо громадянство України було припинено або прокурор набув громадянство іншої держави.
У підсумку, 21 серпня КДКП направила Генпрокурору подання про звільнення Олександра Люльчука з посади прокурора Офісу Генерального прокурора у зв’язку з набуттям ним громадянства іншої держави.