В Австралії в печерах регіону Голдфілдс вчені знайшли багатоніжку з найбільшою кількістю кінцівок серед живих істот, – повідомляє The Guardian.
Група біологів нарахувала у знайденого виду 1 306 ніг. Вид отримав назву Eumillipes persephone — на честь давньогрецької богині родючості та царства мертвих Персефони.
Знайдена багатоніжка має тіло завдовжки 9,5 сантиметра і завширшки 1 міліметр. Тіло членистоногого складається з 330 сегментів з кінцівками та конусоподібної сліпої голови, оскільки цей вид живе в абсолютній темряві. Велика кількість ніг дозволяє членистоногому швидко пересуватися та проникати у важкодоступні місця.
Eumillipes persephone живуть у вулканічних породах та харчуються грибками. За даними вчених, тривалість їхнього життя від 5 до 10 років — вони живуть довше за інші подібні види.
Загалом команда знайшла вісім багатоніжок персефони Eumillipes у трьох свердловинах на глибині від 15 до 60 метрів.
Було дивно виявити новий вид так глибоко під землею. У той час як деякі багатоніжки живуть у печерах, багато з них є поверхневими мешканцями і розщеплюють органічні речовини, такі як листя.
На сьогодні вченим відомі понад 13 тисяч видів багатоніжок, але ще тисячі не відкриті. Багато з них живуть в екстремальних умовах, і їх дуже складно вивчити. Досі рекордсменом за кількістю ніг залишався вид Illacme plenipes — має 750 кінцівок.