ДП “Київське державне конструкторське бюро “Луч” успішно провело випробувальні пуски керованими ракетами з протитанкового комплексу власного виробництва з гусеничного бронетранспортера М113 у рамках демонстрації зброї неназваному іноземному замовнику, – повідомляє Defence Blog з посиланням на джерело в ДККБ “Луч”, демонстрація проводилась на військовому полігоні в Південній Азії для одного з потенційних покупців українських ПТРК.
За словами представника держкомпанії, випробування бойовою стрільбою проводилися з платформи M113 під кутом у 15 градусів. Час випробувань та ймовірний замовник не називались, але зазначалося, що всі цілі були успішно знищені, а потенційний клієнт був у захваті від точності ракет українського виробництва.
Варто додати, що бронетранспортер M113 є дуже розповсюдженою платформою, яка стоїть на озброєнні понад півсотні країн світу.
Серед потенційних клієнтів, що можуть бути зацікавлені у створенні самохідного ПТРК на базі своїх M113 з комплексами від КБ “Луч” (серед країн Азії та Близького Сходу) можуть бути такі країни як Пакистан, Туреччина, Єгипет, Саудівська Аравія, Ірак, Йорданія та Бахрейн.
На 2022 рік ДП “Державне Київське конструкторське бюро “Луч” не отримало від Міністерства оборони України замовлень на виробництво нових ПТРК.
Про це в інтерв’ю “Донбас. Реалії”. повідомив генеральний конструктор підприємства Олег Коростельов, – інформує “Мілітарний”.
Ідеться про протитанкові ракетні комплекси типу “Корсар” і “Стугна-П”.
Це вперше, коли з 2014 року українське оборонне відомство станом на жовтень не замовило нові комплекси.
“Що стосується замовлення, то, на жаль, на наступний рік ми не маємо нічого”, – сказав Коростельов.