Інтернет-видання «Дніпро.Головне»

Україна вироблятиме власні дрони швидше: Кабмін ухвалив рішення

Кабмін спростив імпорт необхідних для фронту військових товарів та комплектуючих. Зокрема, йдеться про БПЛА та їхні деталі. Таким чином виробники дронів стали незалежними від СБУ і більше не будуть змушені втрачати час при ввезенні компелектуючих баз для безпілотників.

Про спрощення повідомили у Мінекономіки. Там зазначили, що, серед іншого, йдеться також про:

“Суттєво збільшуємо можливості для імпорту та розширюємо коло імпортерів товарів подвійного призначення, необхідних для забезпечення обороноздатності нашої держави. Зокрема, розширено перелік товарів подвійного використання, які можуть ввозитись в Україну без процедур експортного контролю”, – йдеться в повідомленні.

При цьому там наголосили: очікується, що це рішення покращить забезпечення сил оборони на фронті. А також виробників – “для виготовлення сучасної потужної зброї”.

Виробники дронів не залежатимуть від СБУ

Зі свого боку, глава Мінцифри Михайло Федоров, коментуючи рішення уряду, наголосив: воно дозволить виробникам дронів стати незалежними від СБУ. Зокрема, не отримувати дозвіл на ввезення компелектуючих баз для безпілотників, на який раніше йшло 15 днів.

“Сама ж експертиза затягувала процес ввезення комплектуючих для дронів. Наприклад, GPS модулів або термальних камер. Спрощення процедури прискорить ввезення, збирання та доставку цих комплектуючих на фронт”, – пояснив міністр.

Запуск виробництва дронів в Україні

Раніше в Україні підняли частку прибутку на іноземні комплектуючі під час виробництва дронів до 25%. Це дасть змогу залучити більше компаній до виробництва БПЛА в Україні, тобто запустити в країні масове виробництво дронів.

Річ у тому, що одна з формул розрахунку закупівельної вартості БПЛА має такий вигляд: витрати на виробництво + відсоток прибутку. Раніше прибуток на іноземні комплектуючі був 1%, на власні товари та послуги – 30%.

Тобто виробник втрачав можливість продавати дрони державі за адекватною ціною, якщо вони були виготовлені з іноземних комплектуючих. “Таке регулювання стримувало розвиток українських виробників, стимулювало їх до переїзду за кордон або маніпуляцій з документами”, – зазначив Федоров.

Тому держава збільшила частку прибутку до 25%. За словами віцепрем’єра, це дозволить виробникам БПЛА активніше розвиватися, масштабуватись, реінвестувати прибуток, конкурувати з іноземними компаніями.