Украина вошла в Топ-5 экспортеров агропродукции в ЕС

11.01.2019 13:30

Украина вошла в пятерку лидеров среди стран, из которых в ЕС поступает импорт сельскохозяйственной продукции.

Об этом сообщает Интернет-издание "ДНЕПР. ГЛАВНОЕ" со ссылкой на "Экономическую правду".

Соответствующие данные обнародованы сегодня Еврокомиссией в исследовании о состоянии торговли сельскохозяйственной продукцией по состоянию на октябрь 2018 года.

"Сельскохозяйственный импорт из третьих стран за период 12 месяцев с ноября 2017 по октябрь 2018 зарегистрировано на уровне 115,2 млрд евро... Наиболее важными направлениями, откуда в ЕС поступает сельскохозяйственный импорт, за прошедшие 12 месяцев остаются Бразилия (12,0) и США (11,5), за которыми следуют Китай, Аргентина, Украина, Швейцария, Турция и Индонезия - на каждую из этих стран приходится от 4,4 до 5,5 млрд евро", - говорится в документе.

При этом объем украинского импорта в ЕС в период с ноября 2017 по октябрь 2018 несколько снизился по сравнению с аналогичным периодом 2016-2017 годов - с 5,39 млрд евро к 5,12 млрд евро, с абсолютным показателем уменьшения объемов сельскохозяйственных поставок в ЕС на сумму в 226 миллиона евро (-4,9%).

В то же время Украина заняла первое место по темпам роста сельскохозяйственного импорта из стран ЕС.

"Самый большой прирост в годовом измерении (в миллионах евро) был достигнут в сельскохозяйственном экспорте в Украину (+272 или почти 16%), Японии (+269 или 4%), Сингапура (+227, 10%) и Алжира (+142, + 6%). Крупнейшим рынком для европейской сельскохозяйственной продукции оставались США, хотя за последние 12 месяцев объем экспорта несколько снизился (116, -0,5%)", - сообщает Еврокомиссия.

При этом Украина занимает 16 место среди 20 важнейших направлений европейского экспорта сельскохозяйственной продукции с показателем в 2,022 млрд евро, что на 15,6 процентов больше чем в соответствующий период 2016-2017 годов.

Комментарии
Последние записи в блогах

Асоціація міст України виступила категорично проти перекладання на місцеві бюджети фінансування витрат через знижнення граничних тарифів на тепло і водопостачання. Це призведе до додаткового навантаження на місцеві бюджети, яке вони просто не витримають.

Подробнее

За п’ять місяців поточного року ГУ ДФС у Дніпропетровській області видано 5796 ліцензій на право роздрібної торгівлі алкогольними та тютюновими виробами. Загалом, станом на 1 червня в області діє 14432 ліцензії по 4816 суб’єктах господарювання.

Крім того, ведеться систематичний контроль за своєчасністю щоквартальної сплати суб’єктами господарювання за ліцензії на право роздрібної торгівлі. В результаті, з початку року призупинено дію 1136 ліцензій за несвоєчасну сплату чергового платежу.

«Слід зазначити, що з початку поточного року, за порушення законодавства в частині продажу алкогольних та тютюнових виробів було анульовано 969 ліцензій, у тому числі 39 ліцензій за порушення законодавства в частині продажу зазначених товарів особам, які не досягли 18 років», - повідомив начальник управління контролю за обігом та оподаткуванням підакцизних товарів ГУ ДФС у Дніпропетровській області Денис Дегтярьов.

 

Подробнее

Протягом січня – травня 2019 року до місцевих бюджетів Дніпропетровської області надійшло 902,5 млн грн єдиного податку від суб’єктів господарювання - фізичних осіб, що на 196,2 млн грн, або на 27,2 % більше, ніж у відповідному періоді минулого року. Про це повідомив начальник управління податків і зборів з фізичних осіб ГУ ДФС у Дніпропетровській області Владислав Воінов.

На початок червня поточного року спрощену систему оподаткування у своїй діяльності застосовують понад 96 тисяч підприємців.

Найбільш чисельною серед «спрощенців» є друга група, яка складає майже 43 тисячі підприємців. У третій групі перебуває більше 41 тисячі платників єдиного податку, у першій – понад 12 тисяч.

За І квартал 2019 року підприємцями - платниками єдиного податку третьої групи задекларовано валового доходу на загальну суму майже 7 млрд грн, що на 1,7 млрд грн більше, ніж за відповідний період  минулого року. Сума єдиного податку до сплати складає 337,3 млн грн, що на 79,7 млн грн більше, ніж за аналогічний період 2018 року.

Подробнее

Асоціація міст України категорично проти ініціативи щодо податкових пільг для земель залізниці. У зв’язку з цим надіслала до Комітету Верховної Ради України з питань податкової та митної політики свої зауваження до законопроєкту «Про внесення зміни до Податкового кодексу України щодо оподаткування земельних ділянок залізничного транспорту», яким пропонується встановлення податкових пільг для земель залізниці.

Подробнее
Голосование
Сможет ли Владимир Зеленский быть самостоятельным президентом?
Нет, не сможет
Да, сможет