Цього тижня у Києві в тестовому режимі запрацювала ізраїльська система раннього попередження про ракетну атаку ворога. Вона ідентифікує ракети та проєктує, куди вони впадуть, чим зменшує площу потенційної поразки, де мешканці перебувають у небезпеці.
Також система оцінює, скільки часу люди мають на те, щоб сховатися. Подробиці розповів посол України в Ізраїлі Євген Корнійчук, повідомляє The Jerusalem Post.
Зазначається, що Україна попросила в Ізраїлю систему попередження про ракетний напад після повномасштабного вторгнення Росії у 2022 році. Попередній ізраїльський уряд обіцяв її Києву, але посол відзначив особисту участь прем’єр-міністра Беньямін Нетаньягу в забезпеченні швидкого завершення проєкту.
“Сподіваюся, вони швидко доопрацюють систему оповіщення, і ми зможемо скопіювати і вставити її у всі великі міста. Український уряд контролює шість міст із населенням понад мільйон людей, і ми обов’язково використовуватимемо ізраїльські технології”, – заявив Корнійчук.
Відомо, що вказана система ідентифікує ракети всіх видів та проєкти, куди вони впадуть, у такий спосіб зменшуючи площу, на якій мешканці можуть бути в небезпеці. Також вона підраховує, скільки часу люди у небезпечних зонах можуть шукати укриття.
“Це дуже важливо для нашої цивільної та військової інфраструктури. Це обладнання, яке дозволить нам рятувати життя”, – наголосив посол.
Крім того, Ізраїль допомагає Україні у розмінуванні. Корнійчук зазначив, що за останні пів року Сили оборони звільнили територію вдвічі більшу, ніж Ізраїль, яка усіяна мінами. Водночас у країні періодично продовжують траплятися нещасні випадки через підрив фермерів і простих мешканців на мінах біля доріг, у лісах і на полях.
Посол зазначив, що провідні українські фахівці з розмінування у минулому працювали з ізраїльтянами в Африці, тому у них не бракує знань. Але територія настільки велика, що їм потрібно більше обладнання, особливо роботів, для виконання роботи.
Корнійчук сказав, що на всіх своїх зустрічах із ізраїльськими офіційними особами він наголошує, що Київ і Єрусалим також мають “спільний ворог” у світлі продажу Іраном зброї Росії. За його словами, дрони-камікадзе іранського виробництва атакують Україну щодня, і хоча 90% їх успішно збивають сили ППО, решта 10% завдають значних збитків.
“Нам потрібно робити більше разом… щоб вплинути на європейських лідерів, щоб вони зупинили іранську ядерну програму… і наклали більше санкцій на Іран”, – закликав Корнійчук.