У Дніпрі та області фіксують збільшення кількості випадків домашнього насильства. Здебільшого, жертвами є молоді дівчата та жінки похилого віку. Лише за минулий тиждень місцеві суди ухвалили три вироки домашнім тиранам. Деталі справ та куди слід звертатися тим, хто опинився в подібній ситуації, докладніше розповість “Дніпро Оперативний“.
Вирок Самарського районного суду
Колишній в’язень протягом тривалого часу чинив психологічне та фізичне насильство над власною матір’ю. Як зазначено в матеріалах справи, протягом кількох місяців він постійно ображав її, погрожував фізичною розправою, принижував і неодноразово вдавався до фізичного насильства — штовхав, завдавав ударів, кидав у неї ножем, їжею та побутовими предметами, що призвело до значних психологічних страждань потерпілої.
Жінка зверталася до правоохоронних органів неодноразово, і кожен випадок фіксувався відповідними протоколами. 12 вересня Самарський районний суд визнав його винним у вчиненні домашнього насильства за ч. 1 ст. 126-1 Кримінального кодексу України та призначив йому покарання у виді 1 року позбавлення волі. Проте відповідно до ст. 75 КК України його було звільнено від відбування покарання, встановивши іспитовий строк на 1 рік.
Вирок Ленінського районного суду
Мешканець Дніпра протягом тривалого часу піддавав свою матір систематичному психологічному та фізичному насильству. Згідно з судовими документами, чоловік регулярно напивався та у стані алкогольного сп`яніння ображав жінку, погрожував фізичною розправою, застосовував силу — хапав за руки та плечі, штовхав, виганяв з власної квартири та тягнув за волосся.
Неодноразово потерпіла зверталася до правоохоронців, які виносили термінові заборонні приписи, проте це не зупинило кривдника. В останнє, в серпні цього року, постраждала вже не витримала та написала заяву до поліції, оскільки перебуваючи в стані алкогольного сп`яніння, її син накинувся на неї, схопив руками, штовхнув, від чого вона впала. Жінка зізнається, що дуже злякалася за своє здоров`я. Вважає що виправлення її сина можливе тільки в умовах ізоляції від суспільства.
13 вересня Ленінський районний суд визнав кривдника винним у вчиненні кримінального правопорушення передбаченого ст. 126-1 КК України та призначив покарання у виді обмеження волі строком на 2 роки. На підставі ст. 71 ч. 1 КК України, за сукупністю вироків, до наново призначеного покарання частково у вигляді 1 року обмеження волі, було приєднано не відбуте покарання за вироком від 9 квітня 2024 року (за аналогічною статтею), та остаточно призначено покарання у виді обмеження волі строком на 3 роки.
Вирок Індустріального районного суду
В цьому випадку, місцевий мешканець упродовж пів року систематично психологічно тиснув на свою дружину на очах у малолітньої дитини. Чоловік регулярно ображав жінку, погрожував їй фізичною розправою та обмежував її свободу. Кривдник вже неодноразово був притягнутий до адміністративної відповідальності, проте це його не зупинило.
12 вересня Індустріальний районний суд визнав правопорушника винним у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ст. 126-1 КК України та призначив йому покарання у вигляді пробаційного нагляду строком на 1 рік.
Інші випадки
- Днями поліція Першотравенська затримала 41-річного місцевого мешканця, який наніс тяжкі тілесні ушкодження власній матері. Чоловік завдав близько 10 ударів літній жінці. Після чого потерпілу було госпіталізовано. Детальніше про цей випадок можна прочитати — за посиланням.
- 14 вересня близько 21:00 у Новокодацькому районі міста чоловік зарізав свою співмешканку на ґрунті ревнощів.
Отже, зростання кількості випадків домашнього насильства в Дніпрі є серйозною проблемою, яка потребує негайного втручання суспільства та правоохоронних органів. Попри ухвалені судові вироки та наявність законодавчих механізмів захисту, такі випадки залишаються частими, а постраждалі — вразливими. Часто агресори не зупиняються навіть після втручання поліції або призначення заборонних приписів, що свідчить про необхідність більш суворого підходу до покарання.
Важливо, щоб жертви домашнього насильства не боялися звертатися за допомогою до правоохоронних органів, соціальних служб та спеціалізованих центрів, де вони можуть отримати правовий та психологічний захист.
Куди звертатися в Дніпрі, якщо ви стали жертвами домашнього насильства:
Мобільна бригада — оцінка ситуації та консультативна допомога або ж вилучення жертви з небезпечного середовища:
- +(38) 056 785 73 60
- +(38) 067 200 40 62
Служба психологічної та правової допомоги «Телефон довіри»:
- +(38) 056 767-18-41
- +(38) 067 200-80-35
Денний центр соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі (з кризовою кімнатою):
- +(38) 066 448-61-54
- + (38) 067 200-25-66
Інші важливі контакти:
- 1547 – Урядова гаряча лінія з питань протидії торгівлі людьми та домашньому насильству;
- 102 – поліція;
- 116123 – Національна гаряча лінія з питань запобігання гендерно зумовленого насильства та торгівлі людьми.