У Дніпрі відзначили 80-ті роковини масових розстрілів в урвищі Бабин Яр. У Музеї «Пам’ять єврейського народу та Голокост в Україні» провели церемонію вшанування, – повідомляє ДніпроОДА.
«Кажуть, час лікує. За 80 років змінилося не одне покоління. Але наша основна державницька задача берегти цю пам’ять. Робити так, щоб діти знали історію. Розуміли, що таке толерантність, людяність, мир», – зазначила заступниця голови Дніпропетровської облдержадміністрації Ольга Горб.
Згадували трагічну дату – 29-30 вересня 1941 року.
Тоді нацисти знищили майже 34 тис єврейського населення Києва. Розстріли назвали «велика акція». Вона стала найжорстокішою каральною операцією Другої світової війни.
«Бабин Яр став символом Голокосту, бо там був встановлений страшний світовий рекорд. За два дні розстріляли майже 34 тис євреїв. При цьому вбивства відбувалися до і після цього. Знищували всіх, хто був занесений до списку «ворогів Рейху», – розповів директор Музею «Пам’ять єврейського народу та Голокост в Україні» Ігор Щупак. Жертв Бабиного Яру вшанували хвилиною мовчання.
На території України розстріляли понад 1,5 млн євреїв.
«Історія – це не збірка казок. Вона дає уроки. Найголовніший ми засвоїли назавжди: жодна держава не може бути щасливою та будувати свою незалежність на крові», – вважає перший секретар Посольства Держави Ізраїль в Україні Марк Довев.
Він додав, що кожне українське місто має свій «яр». Зокрема й Дніпро. Тут нацистські поліцаї розстріляли майже 100 родичів Марка Довева.
В Україні відомі імена 2763 Праведників. На їхню честь на Січеславщині названо 13 вулиць.