Інтернет-видання «Дніпро.Головне»

У Дніпрі відкрилися рекрутингові центри: для чого вони потрібні і як працюють

Повномасштабна війна з агресором вимагає великої кількості людей. Військові не приховують, що ЗСУ зазнає кадрового голоду. Гостру потребу армія має не тільки в мінометниках, саперах і розвідниках, а й у медиках, кухарах, айтівцях. Потрібні і чоловіки, і жінки. Фізично та морально здорові у віці від 18 до 60 років. Аби задовольнити потреби військових з підбору кваліфікованих кадрів у листопаді в Україні відкрилися рекрутингові центри ЗСУ. З роботою рекрутерів 108-ї окремої  бригади Сил ТрО познайомились журналісти «Наше місто».

Рекрутингові центри – своєрідні двері до війська

У пересічного громадянина постає питання: навіщо взагалі потрібні такі центри, якщо є територіальні центри комплектування (військкомати), які займаються мобілізацією? У чому сенс рекрутингу?

Як кажуть військові, рекрутинг жодною мірою не дублює роботу ТЦК СП. Він займається підбором кадрів. Центри пропонують майбутнім захисникам вибрати собі ту чи іншу вакансію у військовій частині.

Як і в цивільному житті, у військовій сфері рекрутинг має на меті залучення та відбір фахівців або людей без фаху, які б у майбутньому після проходження відповідної підготовки, могли ефективно виконувати службові обов’язки, — пояснює Валерій Василевський, офіцер 108-ї окремої бригади Сил ТрО. — Це, з одного боку. З іншого, рекрутингові центри — своєрідні двері до війська. У таких центрах люди зустрічають військових фахівців та інструкторів, які докладно пояснюють, як потрапити на службу, які її особливості, які спеціальності потрібні війську, пояснюють процедури підписання контракту та які документи необхідно оформити.

Тобто, рекрутери втілюють індивідуальний підхід до людини,  враховуючи її вікові та психологічні особливості, освіту, професійні навички тощо.

Без підготовки на фронт не відправлять

Кажуть, що  іноді   хлопців без військового досвіду  мобілізують і через три дні без підготовки відправляють до піхоти. Так може бути?

—  Рекрутингові центри роблять військо зрозумілим для кожного, хто до них звертається, сприяють, аби людина знайшла саме своє місце в армії, — підкреслює Валерій Василевський. — У будь-якому разі професійний досвід та освіта тільки вітаються. Окрім цього, від цих факторів залежить на які посади будуть призначені ті чи інші претенденти. Ось, наприклад, у медичній сфері: претенденти, які мають вищу освіту, в армії можуть посісти офіцерську посаду та стати лікарем, ті, хто закінчив технікум – фельдшером, санітаром-інструктором, медичною сестрою, після курсів тактичної медицини – бойовим медиком, стрільцем-санітаром.

Військовий зазначив, що хлопцям, які мають добру фізичну підготовку, спортсменам, можуть бути запропоновані такі спеціальності як снайпер або розвідник. Тобто, освіта та фах дуже важливі. Водночас люди, які їх не мають, можуть здобути професію вже у війську, де створена й діє система підготовки за різноманітними спеціальностями.

І, зрозуміло, що спочатку майбутнього бійця направлять в учебку, де його навчать азам військовою служби протягом 35–40 днів і тільки потім — до бойової частини. До речі, група військовослужбовців, які нещодавно були відібрані рекрутерами 108-ї бригади, були призвані по мобілізації і направлені до навчального підрозділу, зараз перебувають на навчанні за кордоном, де проходять 30-денний базовий курс загальновійськової підготовки. Після цього вони повернуться до України, де продовжать навчання уже згідно зі спеціалізацією. У даному випадку групу розділять на тих, хто стане операторами дронів та мінометниками. Хлопці пройдуть грунтовну спеціалізовану підготовку, отримають сертифікати, і лише після цього поповнять відповідний підрозділ.

Детальніше на сайті “Наше Місто“.