У Дніпрі будинки ОСББ/ЖБК поступово облаштовують елементами «розумного дому», тобто з технологічними інфраструктурними об’єктами як ззовні, так і всередині. Серед іншого, це встановлення датчиків освітлення з детекторами руху та фотоелементами для фіксації день/ніч, камер відеоспостереження, датчиків, які фіксують затоплення в підвалах чи уловлювання диму на технічних поверхах, сигналізації на ліфтах тощо.
«Впровадження таких технологій у будинках дозволяє передусім вчасно реагувати на ті чи інші процеси, що відбуваються, обмежити доступ мешканців до того місця, де щось трапилось. Словом, це комфорт та безпека усіх співвласників будинку. Радимо усім об’єднанням впроваджувати такі технологічні процеси у себе в будинках поетапно, починаючи з елементів енергоощадного освітлення. Нині в Дніпрі 1 534 будинків, де організовані ОСББ чи ЖБК, у більшості з них є сигналізація на ліфтах, у 200-х вже встановлено відеоспостереження, у понад десяти – фотоелементи для зовнішнього освітлення, тобто, коли на світильнику стоїть сонячна батарея, яка накопичує електроенергію, а це значить – економить кошти мешканців», – розповів під час виїзної пресконференції 31 липня спеціаліст по роботі з ОСББ і ЖБК департаменту з питань місцевого самоврядування, внутрішньої та інформаційної політики Владислав Макарець.
Він також додав: «Незабаром плануємо запускати черговий цикл семінарів для голів об’єднань, де серед іншого також розповідаємо і радимо, як правильно облаштувати згадані технологічні процеси у себе в будинках. Співвласники можуть це робити власним коштом або брати участь у різних муніципальних проєктах, які ініціював міський голова Борис Філатов, як наприклад, «Бюджет участі», програма підтримки будинків ОСББ та ЖБК на умовах співфінансування. Тобто, самі мешканці вирішують, яким чином провести ті чи інші роботи в своєму будинку».
Один із яскравих прикладів облаштування елементами “Розумного дому” – ОСББ «Зоряний» (бульвар Зоряний, 1). У багатоповерхівці на 187 квартир з-поміж іншого встановлено камери відеоспостереження, зроблено освітлення з датчиками руху, система доступу до під’їзду та ліфтів.
«Тобто, одним ключем можна відкрити двері під’їзду, прикласти його у ліфті, щоб піднятися, а також щоб відчинити двері на поверсі. Це досить таки зручно. Наприклад, без такого ключа людина не зможе скористатися ліфтом, тобто це контролює мешканців вчасно платити за цю послугу, а раніше були боржники. Загалом час диктує застосовувати інновації, які дозволяють організовувати безпеку в будинку, а також економити кошти на оплаті енергоресурів», – підкреслив голова правління ОСББ «Зоряний» Андрій Гавриленко.
За його словами, ОСББ постійно бере участь у різних програмах співфінансування. Таким чином, у будинку встановили вікна, відремонтували покрівлю, замінили систему опалення на технічному поверсі, систему холодного водопостачання, утеплили частину фасаду. А цього року в планах – ремонт вантажного ліфта. Окрім того, власними силами співвласники також планують облаштувати біля будинку сортувальну станцію для сміття.
Мешканка будинку Валентина Олександрівна задоволена всіма технологічними процесами. «Не порівняти з тим, як у нас було раніше, і як зараз – гарно, чисто, безпечно та енергоощадно з точки зору економії коштів. Ми, мешканці, дуже задоволені роботою нашого голови. І, в першу чергу, завдячуємо саме йому, що все так добре продумує та організовує», – наголосила жінка.
Валентина Петрівна мешкає в згаданому будинку п’ять років: «За сімейними обставинами переїхала жити до дочки. З тим будинком, де раніше жила, не порівняти. Тут все продумано до дрібниць. У нинішні часи так і має бути!».