Нові гойдалки, тренажери та гірка. У Дніпрі по вул. Леоніда Стромцова, 7 завершують ремонт дитячого та спортивного майданчиків.
«Раніше тут була просто земля, не було жодного покриття. Усі елементи були жахливі та небезпечні. Зараз тут рівна поверхня, м’яке покриття, гойдалки, які ми дуже чекали. Усі щасливі та задоволені. Також радіємо, що зробили огорожу, адже поруч є погреби. Тепер стало значно безпечніше», — розповіла місцева мешканка Інна Скорба.
Перевірити хід робіт приїхав директор департаменту з питань місцевого самоврядування, внутрішньої та інформаційної політики Дніпровської міськради Артем Нідєлько. Сьогодні, 13 червня, він черговий по місту.
«Уже вдруге я на цьому майданчику. Вперше був тут на початку лютого і зараз приємно шокований побаченим. Як було і як стало – це просто небо та земля. Тут було все поламане, виглядало жахливо та депресивно. Тоді ми поспілкувалися з батьками і почули їхні побажання, які втілили в життя. Зараз малеча задоволена, а батьки кажуть, що вечорами на майданчик сходяться по 40-50 діточок з прилеглих будинків», — розповідає Артем Нідєлько.
Ремонт на майданчику розпочали у травні. За цей час виконано реконструкцію обладнання. На прохання мешканців додали більше лавок та урн для сміття.
Роботи на майданчику підрядники планують завершити протягом тижня.
«Щоб діти та батьки не йшли до майданчика по багнюці, ми додали тротуарні доріжки. Зараз дві вже є, залишилося улаштувати ще одну. Встановлюємо також правила користування та відпочинку на дитячому майданчику, адже є певні норми, яких батьки та діти мають дотримуватися, аби всі елементи були в гарному стані», — поділився директор КП «Розвиток територій міста» Ігор Нікітін.
З початку 2024 року вже відремонтовано 9 об’єктів, роботи тривають ще на 10. У планах на цей рік оновлення більше ніж 70 дитячих та спортивних майданчиків.
Також черговий по місту відвідав заняття для слухачів УТВ. Людей поважного віку, поміж іншого, навчають азів роботи зі смартфонами. Зокрема, розповідають, як включити телефон, запустити програму, як робити фото. На складнішому рівні вивчають, як сплачувати комуналку, подати покази лічильників, як працювати з геолокацією та прокласти маршрут по карті і багато іншого.
«Заняття зі смартфонами та комп’ютерами у нас мають неабияку популярність, тож запис у групи закривається дуже швидко. У сучасному світі всі повинні розбиратися в технологіях, і ми допомагаємо у цьому людям елегантного віку. Багато хто з них має дітей та онуків, але вони не завжди мають час та знають, як краще пояснити якусь дію у телефоні. Наші викладачі все чітко розказують та показують», — зазначив Артем Нідєлько.
Цей курс відвідує і пані Тамара. Для жінки смартфон — чи не єдиний спосіб спілкуватися із сином, який зараз боронить Україну.
«Коли говорила із сином, то він сказав: «Мама, ти розберешся, я в тебе вірю». І я зрозуміла, що не можу підвести сина. Почала питати в людей, у молоді, а потом дізналася, що у міськраді є такі курси. Записалася і вирішила досконально цей телефон освоїти. Уже спілкувалася із сином по відеозв’язку і радію, що можу його побачити завдяки телефону. Я коли дізналася, що в міськраді є така програма, то була вражена. Адже в стані війни міська влада так багато робить для людей: і програми вивчення англійської мови, і заняття на смартфонах, і купа різних програм. Тому закликаю всіх не сидіти вдома», — розповідає учасниця Університету третього віку Тамара Олефірова.
«Один чоловік бідкався, що не так швидко освоює інформацію, як молодь, яка сиділа поряд з ним. Під «молоддю» він мав на увазі жінок 64-67 років. Йому на той час було 86. Потроху, не дуже швидко, але він все вивчив. Адже головне під час занять – це настрій.
І всі вони приходять сюди з сильним бажанням навчитися і показати, що вік – це не перешкода для чогось нового», — прокоментував викладач УТВ Олександр Мілютін.
Наразі заняття з основ роботи зі смартфонами відвідують 45 учасників Університету третього віку. Понад 4 тисячі людей елегантного віку вже пройшли навчання щодо користування смартфоном. Курс складається з 5 занять. Навчання проходять на 2 локаціях. Також в УТВ тривають заняття з комп’ютерної грамотності. І кожен сам обирає для себе рівень складності, усього їх 3.
Крім цього, УТВ пропонує різноманітні лекційні та практичні заняття з психології, правознавства, здорового способу життя, вивчення української, англійської та німецької мов, багато спортивних напрямів.
Усі заняття для слухачів УТВ є безкоштовними. Щоб стати учасником Університету третього віку, потрібно надати заяву з пред’явленням оригіналів та копії паспорта, пенсійного посвідчення (за наявності), ідентифікаційного номеру та довідки ВПО (для переселенців). Усі документи потрібно принести на вулицю Старокозацьку, 40-Б.
Нині учасниками УТВ є близько 16 тисяч людей поважного віку. З них тисяча — ВПО. Від початку року до університету записалися понад 750 людей.