Кабінет Міністрів України вніс зміни до порядку призначення житлових субсидій населенню. Так, якщо у неопалювальний сезон субсидія домогосподарства дорівнювала нулю, то на опалювальний сезон вона розраховується без додаткового звернення.
Про це повідомляє Інтернет-видання “ДНІПРО. ГОЛОВНЕ” з посиланням на прес-службу Дніпровської міськради.
Відтепер, щоб претендувати на субсидію, необхідно мати дохід не менше мінімальної заробітної плати (щоб сплачувався єдиний соціальний внесок – 819,06 грн). Про це під час прямої телефонної лінії 31 жовтня повідомила заступник начальника управління соціального захисту департаменту соціальної політики Дніпровської міської ради Ірина Максименко.
«Якщо, наприклад, людина не мала доходу, але хоче отримувати житлову субсидію, вона повинна сплатити єдиний соціальний внесок за останні два місяці перед зверненням по субсидію і продовжувати його сплачувати, поки отримує державну допомогу. Така норма не є автоматичною – це питання вирішує комісія з призначення субсидії», – сказала заступник начальник управління соцзахисту.
Іще одна зміна – субсидію на понаднормову площу житла можуть отримати також громадяни, які одержують пенсію у зв’язку із втратою годувальника, досягли пенсійного віку й отримують пенсію за вислугою років чи є одержувачами державної соціальної допомоги людям з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю.
За новим порядком, особи, у яких є заборгованість зі сплати аліментів, не матимуть субсидії. Сплачені ж аліменти не зараховуватимуть до доходів, а грошові перекази, отримані з-за кордону, – так.
У разі призначення субсидії студентам, які зареєстровані у гуртожитку за місцем навчання, при визначенні розміру допомоги не враховуватимуть доходи батьків.
Загальна площа житлового приміщення, на яку призначається субсидія, замінюється на опалювальну площу. Це означає, що право на допомогу від уряду мають ті родини, опалювальна, а не загальна площа житла яких не перевищує 120 кв. метрів для квартири та 200 кв. метрів для індивідуального будинку. Це не стосується дитячих будинків сімейного типу, прийомних, багатодітних сімей, а також родин, у яких на початок місяця, з якого призначається субсидія, проживають троє і більше дітей – з урахуванням тих, над якими встановлено опіку чи піклування.