Інтернет-видання «Дніпро.Головне»

Творчий контрнаступ: переможці «Студентської весни» віддали гроші у якості призу на придбання автівки для ЗСУ

У місті Дніпро відбувся конкурс самодіяльної творчості «Студентська весна-2023» серед закладів вищої освіти. Цього року, зважаючи на воєнний стан, формат заходу був трохи змінений. Кожен вищий навчальний заклад самостійно визначив свого представника, який виступав від імені закладу. Конкурс пройшов у один етап. Головною темою цього року була популяризація волонтерського руху серед студентів. У загальній складності в конкурсі взяли участь 9 команд з різних вищих навчальних закладів міста, які виступали на сцені Міського палацу дітей та юнацтва.

«Цьогорічна тема конкурсу, звісно, пов’язана з нашою перемогою — це волонтерський контрнаступ. Вона запропонована самим студенством. На «Студентську весну» чекали два роки. А цього року вона особлива ще й тим, що немає одного переможця, тобто усі команди цього разу перемогли. Неймовірно вдячна студентству, хлопцям та дівчатам, які вийшли з гарною пропозицією, аби всі кошти, отримані за перемогу, скласти і, об’єднавшись, придбати автівку для наших захисників, завдяки яким ми можемо збиратись на такі заходи, та й загалом жити. Велике щастя й шана, що в нас така свідома молодь, яка відчуває потребу підтримувати ЗСУ. Це вкотре доводить, що у Дніпрі потужний волонтерський рух. Сьогодні «Студентська весна» покликана не лише підтримувати студентське самоврядування, творчість, а й свого роду це творчий контрнаступ», — підкреслила директорка департаменту молодіжної політики та національно-патріотичного виховання Дніпровської міської ради Дар’я Біла. 

Загалом усі команди-учасниці отримали грошову винагороду на загальну суму 200 тис. грн. 

Цього року змінився і склад журі, яке оцінювало учасників конкурсу. Але залишилася постійна представниця Ксенія Башибулар, яка розповідає: «Найголовніше — це та атмосфера і відчуття, які проживає кожна команда  під час виступу. Вони неймовірні».

Володимир Борисов, артист, який став новим членом журі і зазначив: «Судити такі формати, то здається, що легко, а насправді – не дуже. Бо ти сам розумієш, як то бути на сцені, і від рішення кожного члена журі залежить доля кожної команди. Сам колись був на місці учасників «Студвесни», тому знаю, як це. Намагався зважено підійти до оцінювання. Загалом це дуже кайфові часи для учасників. Підготовка до такого конкурсу дуже зближує студентів, команди. Емоції, оплески глядачів — приємно згадувати усе це, коли сам брав у ньому участь». 

За словами ще одного члена журі – керівника благодійного фонду «Globa 22» Олексія Савчука: «попри війну,  складні часи важливо продовжувати жити далі. Завдяки такому чудовому конкурсу у студентів Дніпра є гарна можливість реалізувати себе у творчому плані. Приємно було споглядати, з яким натхненням виступили  юнаки і дівчата. Усі молодці!». 

Студенти Дмитро Бондар та Руслана Петрівська представляли на конкурсі Університет митної справи та фінансів. Вони виступили з номер «З Україною в серці». 

«Це було поєднання пісні, танцю та виступу студентського театру. Загалом задоволені своїм виступом. Вважаємо його вдалим. Емоції переповнюють», — додали Дмитро та Руслана. 

Усі команди, як переможці, наприкіні заходу отримали відповідну статуетку, яка відповідає викликам сьогодення. Це боєприпас, привезений з прифронтової території, який тематичо розмальований майстрами закладу позашкільної освіти. 

«Ми всі об’єдналися заради мети — підтримки нашої армії. Тому змінилась і наша статуетка – це туба від британської гаубиці 777. І більш за все радію, що сьогодні ми не маємо переможців, бо переможці — це всі ми! З цим вас і вітаю!», — наголосив заступник директора департаменту молодіжної політики та національно-патріотичного виховання Сергій Луденський.