Дніпро систематично продовжує надавати оборонцям все необхідне, аби ті ефективно били окупанта на полі бою. Після отримання нещодавньої чергової партії військової допомоги – захисники протестували її в польових умовах. Запустили дрон та посадили його за допомогою РЕБа. Кажуть, усе працює ідеально.
«З початку повномасштабного вторгнення наші підрозділи отримали велику кількість техніки від міста. Це засоби зв’язку, дрони, джерела безперебійного живлення, а також сучасні засоби радіоелектронної боротьби. Ця техніка вже неодноразово доводила свою ефективність на полі бою. І для нас ця співпраця з міськрадою вкрай важлива. Це не лише техніка, а перш за все життя наших бійців», – каже військовослужбовець НГУ Євген.
«Дрони використовуються як для розвідки, так і для інших цілей. Інколи допомагають доставляти припаси, питну воду тощо. Тому вони вкрай потрібні, бо дуже допомагають нам на передку», – додав Максим, військовослужбовець НГУ.
Дніпро від початку повномасштабного вторгнення рф тільки по лінії КП «ІНФО-РАДА-ДНІПРО» передав нашим захисникам техніку на загальну суму 742,44 млн. грн, з них на 139,74 млн. грн. за 2024 рік.
«Ми завжди тестуємо техніку, яку передаємо нашим захисникам та пересвідчуємось в її ефективності. Місто тримає постійний зв’язок із захисниками, плідно співпрацює з підрозділами Нацгвардії, приймає заявки від військових, оголошує тендерні закупівлі та намагається передавати ті засоби, які є найбільш затребуваними. Ця робота триває постійно. З 2022 року потреби військових змінювалися в залежності від ситуації на полі бою. Спочатку була потреба у комп’ютерній техніці, потім почалися блекаути і знадобилися джерела безперебійного живлення, рації та засоби зв’язку. Але завжди важливими залишаються дрони», – зазначила Альона Чуєва, директорка КП «ІНФО-РАДА-ДНІПРО» Дніпровської міськради.
Загалом, з 24 лютого 2022 року по лінії КП «ІНФО-РАДА-ДНІПРО» різним підрозділам Сил Оборони передали:
● 1847 безпілотних літальних апаратів (ударних, розвідувальних, із звичайними та тепловізійними камерами ), з яких 321 одиниця за 2024 рік.
● 163 засоби радіоелектронної боротьби з безпілотними літальними пристроями (РЕБами) та антидроновими рушницями, з яких 128 за 2024 рік.
● 50 пристроїв системи акустичного виявлення літальних об’єктів (проєкт «Звук» для протидії ворожим БПЛА), з яких 30 за 2024 рік.
● близько 1800 од. техніки у сфері радіозв’язку (ретранслятори у комплекті зі спеціальними боксами, фідерами, антенами, джерелами безперебійного живлення, радіостанції, пристрої активації та підсилювачі GSM сигналу тощо), з яких 130 за 2024 рік.
● понад 500 камер відеоспостереження на різних об’єктах та 6130 м оптичних мереж
● 101 комплект автоматичних установок на базі відеокамер для забезпечення ціленаведення в нічний час, з яких 36 за 2024 рік.
● 120 комплектів окулярів нічного бачення «Нічний водій»
● 121 тепловізійний стрілецький прицільний комплекс та тепловізійні монокуляри, з яких 26 за 2024 рік.
● близько 150 од. техніки у сфері забезпечення навігаційним та супутниковим обладнанням
● понад 2180 ноутбуків та моноблоків, з яких 200 за 2024 рік.
● понад 1150 багатофункціональних пристроїв (принтер, сканер, ксерокс – 3 в 1)
● більше 1100 планшетів, з яких 30 за 2024 рік.
● 194 автоматизовані робочі місця
● 565 од. телевізійного та аудіовізуального обладнання, з яких 50 за 2024 рік.
● близько 30 од. проєкційного обладнання
● 5424 од. обладнання у сфері забезпечення енергетичної незалежності (акумулятори, зарядні станції, генератори, зарядні пристрої, у тому числі для коптерів, та інші джерела безперебійного живлення), з яких 956 одиниць за 2024 рік.
● близько 6530 од. мережевого, комутаційного обладнання та витратних матеріалів (комутатори, маршрутизатори, IP-телефони, накопичувачі, телекомунікаційні шафи, електричне обладнання . 7 центрів оперативного управління.