Київська суддя Світлана Колегаєва, яка потрапила у ДТП у стані алкогольного сп’яніння, добровільно мобілізувалася, щоб уникнути покарання. Вона намагалася уникнути дисциплінарного покарання з боку Вищої ради правосуддя, але її знову зловили п’яною у військовій частині. Наразі ВРП поновила розгляд дисциплінарної справи щодо судді Деснянського районного суду Світлани Колегаєвої. Про це повідомляє 49000 з посиланням на Слідство. Інфо.
Суддя Колегаєва влітку 2021 року керувала записаною на матір автівкою Audi, через що не впоралась з керуванням і вилетіла з дороги, знесла стовп і врізалась у дерево. У патрульній поліції Києва тоді повідомили, що Колегаєва відмовилась проходити перевірку кількості алкоголю у її організмі за допомогою драгера, і суддя наполягала на наркологічній експертизі.
Справа про п’яне водіння потрапила до Оболонського районного суду Києва, де Колегаєву визнали винною та присудили їй штраф у розмірі 17000 гривень, а також заборонили керувати авто впродовж року. Жінка не погодилась з рішенням суду та подала апеляцію, але програла її.
У січні 2024 року через цю історію на Колегаєву поскаржились, бо поведінка судді підриває довіру до судової системи та суддів загалом. Вища рада правосуддя погодилась зі скаржником, що у цій історії є ознаки дисциплінарного проступку та відкрила справу.
Поки з лютого по квітень 2024 року ВРП намагалася зрозуміти, чи є якісь підстави, щоб покарати суддю, вона вирішила мобілізуватися до війська, щоб уникнути покарання. ВРП зупинило розгляд дисциплінарної справи.
Але через кілька місяців після рішення ВРП поновила розгляд справи, бо виявила, що Шевченківського районний суд 16 липня 2024 року оштрафував суддю Колегаєву за вживання алкоголю під час несення військової служби. Виявилося, що жінку два дні поспіль ловили п’яною.
“Третя Дисциплінарна палата Вищої ради правосуддя звертає увагу, що вказані вище обставини свідчать про те, що суддя Деснянського районного суду міста Києва Колегаєва, будучи звільненою від виконання обов’язків з відправлення правосуддя у зв’язку з призовом на військову службу, продовжує вчиняти поведінку, яка суперечить вимогам Кодексу суддівської етики, принижує статус судді та військовослужбовця, що негативно впливає на авторитет правосуддя”, – пояснюють у ВРП свою мотивацію поновити розгляд дисциплінарної справи.
Також у ВРП наголошують, що суддя за допомогою служби намагається уникнути дисциплінарного покарання.