Суд дозволив «Дніпропетровськгазу» нарахувати споживачам борги за кілька років

13.12.2018 09:00

Українці отримали квитанції від облгазів із донарахуваннями за 2,5 роки. Відповідний дозвіл надав Верховний Суд України. Колегія суддів рішенням від 27 листопада скасувала дію норм споживання газу для клієнтів без лічильника, які уряд встановив у 2016 році.

Про це пише «UA.NEWS», повідомляє Інтернет-видання «ДНІПРО. ГОЛОВНЕ».

Про зміну норм споживання та розрахунків з урахуванням рішення Верховного суду заявили і в облгаззбутах (ПАТ «Дніпропетровськгаз», ПАТ «Миколаївгаз», ПАТ «Криворіжгаз»).

Таким чином облгазсбути включили у платіжки за газ заборгованість, яка накопичилася за ці 30 місяців. У соцмережах пишуть, що донараховані суми сягають 12,5 тис. грн.

У лютому 2016 року Кабмін встановив норми споживання на рівні 4,4 куб на людину, а пізніше кабінет Гройсмана знизив їх до 3,3 кубів. У зв’язку з рішенням суду, почала діяти попередня постанова і норми піднялися до рівня 6 кубометрів на одну людину в місяць.

Причина визнання згаданих норм недійсними полягає в порушенні регламенту Кабінету міністрів під час їх затвердження. Йдеться про недотримання принципів регуляторної політики (передбачуваність, плановість, обгрунтованість), відсутність аналізу регуляторного впливу акта, порушення вимог щодо оприлюднення акту і документа, що містить аналіз його регуляторного впливу, а також неузгодженість акту з регуляторною службою України.

Комментарии
Последние записи в блогах

Діяльність Українського товариства історії та культури Рівненської області сконцентрована не тільки на Волинському регіоні та Україні.

Вона сягає інших країн Європи, зокрема Естонії, де налагоджені тісні стосунки з українськими патріотами, такими як Тетяна Івушкіна, членом Рівненського Товариства, яка створила в Естонії унікальний український музей.

Подробнее

Платники податків мають право зареєструвати другий примірник акцизної накладної на розподіл пального

 

Лівобережне управління ГУ ДПС у Дніпропетровській області інформує, що ДПС України на офіційному вебпорталі за посиланням https://tax.gov.ua/nove-pro-podatki--novini-/396944.html повідомила, що з 28.10.2019 розпочато реєстрацію другого примірника акцизної накладної, складеної у порядку, передбаченому   п. 23 Перехідних положень Податкового кодексу України (далі – ПКУ), за умови, що перший примірник такої акцизної накладної зареєстрований в Єдиному реєстрі акцизних накладних (далі – ЄРАН) згідно з п. 23 підрозділу 5 розділу ХХ «Перехідних положень» ПКУ.

Подробнее

Право на податкову соціальну пільгу визначено ПКУ

 

Лівобережне управління ГУ ДПС у Дніпропетровській області нагадує, що будь-який платник податку на доходи фізичних осіб (далі – ПДФО) має право на зменшення суми загального місячного оподатковуваного доходу, отримуваного від одного роботодавця у вигляді заробітної плати, на суму податкової соціальної пільги (далі – ПСП) у розмірі, що дорівнює 50 відсотків розміру прожиткового мінімуму для працездатної особи (у розрахунку на місяць), встановленому законом на 1 січня звітного податкового року.

Подробнее

Про право на податкову знижку за навчання в інтернатурі вищих медичних та фармацевтичних навчальних закладах

Лівобережне управління ГУ ДПС у Дніпропетровській області нагадує, що податкова знижка для фізичних осіб, які не є суб’єктами господарювання, – документально підтверджена сума (вартість) витрат платника податку на доходи фізичних осіб (далі – ПДФО) – резидента у зв’язку з придбанням товарів (робіт, послуг) у резидентів – фізичних або юридичних осіб протягом звітного року, на яку дозволяється зменшення його загального річного оподатковуваного доходу, одержаного за наслідками такого звітного року у вигляді заробітної плати, у випадках, визначених Податковим кодексом України (далі – ПКУ).

Норми встановлені п.п. 14.1.170 п. 14.1 ст. 14 ПКУ.

Подробнее
Голосование
Поддерживаете ли вы продажу украинской земли?
Да
Нет
Не знаю