Сполучені Штати мають намір протистояти спробам Москви підірвати колективну безпеку трансатлантичної спільноти, зокрема, за допомогою проєкту газопроводу “Північний потік-2”, – повідомляє Deutsche Welle.
Про це заявив держсекретар США Ентоні Блінкен у телефонній розмові з главою МЗС Німеччини Гайко Маасом.
“Секретар Блінкен підкреслив прагнення США працювати з членами Альянсу та партнерами для протидії російським зусиллям, спрямованим на підрив нашої колективної безпеки, і в цьому ключі наголосив на протидії США трубопроводу “Північний потік-2”, – йдеться у заяві Держдепу.
Блінкен та Маас також обговорили важливість трансатлантичного співробітництва для вирішення викликів, спричинених Китаєм та Росією, зусиль для сприяння деескалації напруженості на Близькому Сході та забезпечення упорядкованого військового виведення з Афганістану.
Раніше ЗМІ повідомили, що Держдепартамент США у звіті до Конгресу включить клопотання про відмову від санкцій, спрямованих проти компанії-оператора Nord Stream 2 AG і її глави Маттіаса Варніга.
Адміністрація Байдена, яка раніше висловила намір не допустити добудови газопроводу, замість цього запроваджує санкції проти кількох російських кораблів, які беруть участь у будівництві російського газопроводу “Північний потік-2”, і чотирьох пов’язаних з ними компаній.
Будівництво суперечливого газопроводу “Північний потік-2”, який транспортуватиме газ з Росії по дну Балтійського моря до Німеччини, в основному завершено. У водах Німеччини все ще треба спорудити 13,9 км однієї лінії і 16,8 км іншої лінії.
Трубопровід упродовж багатьох років є одним із головних каменів спотикання у німецько-американських відносинах.