Інтернет-видання «Дніпро.Головне»

Соціальна пенсія у 2024 році: хто має право на її отримання та яка її сума

Українці, які досягли пенсійного віку, але не мають права на пенсію через відсутність страхового стажу, можуть отримувати соціальну пенсію. Українці, які досягли пенсійного віку, але не накопичили необхідний страховий стаж для пенсії, можуть отримувати тимчасову допомогу (так звану соціальну пенсію). Про це повідомляють на офіційному веб-порталі Мінсоцполітики, повідомляє Дніпровська порадниця

Кому призначають соціальну пенсію

З 1 січня 2024 року для того, щоб вийти на пенсію в 60 років, потрібно мати щонайменше 31 рік страхового стажу. Ті, у кого в 60 років немає достатнього стажу, матимуть право на пенсію в 63 роки – за наявності стажу не менше ніж 21 рік.

Після досягнення 65 років право на призначення пенсії за віком мають особи за наявності страхового стажу від 15 до 21 року. Якщо ж у людини менше 15 років стажу, у віці 65 років вона матиме право на отримання державної соціальної допомоги замість пенсійних виплат (так звана соціальна пенсія за віком).

У рамках останніх змін тривалість страхового стажу, що дає право на вихід на пенсію в 60 років, з кожним роком зростатиме – аж до 2028 року. Тобто, щоб цього року вийти на пенсію в 60 років, у 2028 році потрібно буде не менше 35 років стажу.

Який розмір соціальної пенсії у 2024 році

Розмір такої виплати 2024 року становить різницю між прожитковим мінімумом для осіб, які втратили працездатність (2361 грн), і середньомісячним сукупним доходом сім’ї з розрахунку на одну особу за попередні шість місяців, але не більше 100% прожиткового мінімуму для працездатних осіб (3028 грн).

Соціальна пенсія за віком без трудового стажу перераховується кожні півроку з урахуванням майнових змін і середньомісячного сукупного доходу.

За матеріалами Дніпровська Порадниця.