Інтернет-видання «Дніпро.Головне»

Соціологи очікують сюрпризи в другому турі президентських виборів

Опубліковано свіжі результати соцопитувань щодо виборів президента України.
Про це повідомляє Інтернет-видання «ДНІПРО. ГОЛОВНЕ» з посиланням на «Главком».
За даними соцгрупи «Рейтинг», лідирують у президентських перегонах лідер «Батьківщини» Юлія Тимошенко (17,1%) і екс-міністр оборони Анатолій Гриценко (9,7%).
Далі в переліку електоральних переваг українців щільно розташувався ряд політиків і багато несподіванок. Так, наприклад, чинний президент Петро Порошенко (7,8%) знаходиться нижче лідера РПЛ Олега Ляшка (8,1%) і коміка Володимира Зеленського (8,5%). Трохи менше президента набрав музикант Святослав Вакарчук (6,6%). Два лідери партії «За життя» Євген Мураєв і Вадим Рабінович розташувалися поруч, проте Мураєв обігнав Рабіновича (4,2% проти 3,7%).
Цікавими є й показники так званого перетікання голосів. Виборці Анатолія Гриценка в більшості готові голосувати за Тимошенко, а сам Гриценко подобається симпатикам президента. А ось ті, хто вважає своїм кандидатом Зеленського і Вакарчука, не надто схильні віддавати симпатії комусь іншому, що, за словами соціологів, відображає дві тенденції: запит на нові обличчя і високе розчарування у всіх політиках, в першу чергу, серед молоді.
Соціологи відзначають, що якщо глава фракції Опозиційного блоку Юрій Бойко, який має сьогодні третє місце з 8,9%, не піде на вибори, його голоси перетечуть до Мураєва, збільшивши його показники.
«Мова тут може йти про укладання певних домовленостей і дозволяє припустити, як зняття того чи іншого кандидата позначиться на ході виборчої кампанії», – вважає Любомир Мисів, заступник директора соціологічної групи «Рейтинг».
Так, згідно з дослідженням, антирейтинг продовжує очолювати Петро Порошенко: практично половина респондентів не проголосували б за нього ні в якому разі. За Юлію Тимошенко не проголосували б 28,5%, за екс-прем’єр-міністра України Арсенія Яценюка – 26,9%, за Олега Ляшка – 26,2%, за Юрія Бойко – 16,1%, за Вадима Рабіновича – 15, 6%.
Вибірка репрезентативна за віком, статтю, регіонам і типом поселення. Вибіркова сукупність 3200 респондентів. Особисте формалізоване інтерв’ю (face-to-face). Помилка репрезентативності дослідження: не більше 1,7%. Опитування проводилося 22 червня – 5 липня 2018 р. Аудиторія: населення України від 18 років і старше.