В Україні з 2023 року почнуть упроваджувати соціальні пакети з накопичувальними пенсіями. Першими їх випробують на вчителях, соціальних працівниках і військових, – повідомляє Суспільне.
Про це заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль на засіданні робочої групи щодо обов’язкового накопичувального пенсійного забезпечення 3 серпня.
«Завдання для робочої групи — це впровадження на базі чинного законодавства за рішенням уряду з 2023 року соціальних пакетів із накопичувальними пенсіями. Фактично це можуть бути ключові бюджетники, де ми можемо це випробувати без зміни законодавства», — сказав він.
Водночас глава уряду запевнив, що кінцевою метою є впровадження накопичувальної пенсії в Україні загалом.
«Поширення досвіду запровадження соціальних пакетів із накопичувальними пенсіями на соціальних працівників, вчителів, військових — це такий важливий елемент до накопичувальної пенсійної системи. Накопичувальна пенсійна система діє в усіх розвинених країнах світу. Це важливо не лише для людей як накопичення на майбутню пенсію, але це і можливість для економіки отримати додатковий фінансовий інвестиційний ресурс», — додав він.
Головне питання, а чи не втратять люди ці гроші, які будуть вилучатися з їхньої платні, чи не лататимуть діри в пенсійному фонді, або деінде, а до пенсії людей їх з’їсть інфляція чи курс валюти.
Міністр соцполітики Марина Лазебна запевняла, що накопичувальна система носить в собі стимулюючий принцип для отримання населенням гідних зарплат і їх легалізації. Чим більше внески, тим більше накопичення. Ці кошти є власністю людини і підлягають спадкоємству членами родини.
Окремо Шмигаль розповів, що ініціативу вже підтримали Світовий банк, верховний комісар ООН із прав людини, Міжнародна організація праці.
«Доопрацьовуємо з народними депутатами їхні ініціативи щодо запровадження обов’язкових накопичень», — зазначив прем’єр.
У листопаді 2020 року Кабінет міністрів на засіданні ухвалив законопроєкт про накопичувальну професійну пенсійну систему і закликав Верховну Раду проголосувати за нього.
У червні Кабмін скасував переведення пенсій і соцдопомоги на картки, тож поштарі «Укрпошти» продовжать носити гроші до 2023 року.
У Раді зареєстрували законопроєкт про підвищення пенсійного віку до 61 року. Документ вже отримав профільний комітет для ознайомлення.
Раніше в Міністерстві соціальної політики анонсували зростання пенсій в Україні майже вдвічі — до 7 тисяч гривень.
У 2021 році середня пенсія жінок в Україні становить 3031,32 гривні, що на 30% менше, ніж середня пенсія у чоловіків, яка складає 4242,53 гривні.
18 лютого Кабінет міністрів затвердив бюджет Пенсійного фонду на 2021 рік, в якому загальна сума доходів становить 495,5 млрд грн. Загальний обсяг видаткової частини бюджету ПФУ на 2021 рік передбачено на рівні 495,502 млрд грн. Станом на квітень дефіцит досяг 7,5 млрд.
З 2019-го року обговорюється проєкт “Закону про загальнообов’язкове накопичувальне пенсійне забезпечення”, але Рада наразі не поспішає його схвалювати: у квітні 2021-го закон був відправлений на доопрацювання.