Інтернет-видання «Дніпро.Головне»

Самобуди Каснерів: Дніпро продовжує через суд повертати незаконно захоплені земельні ділянки

Дніпро продовжує через суд повертати незаконно захоплені земельні ділянки. Наразі міська рада намагається відсудити та демонтувати близько 50 будівель, які незаконно звели славнозвісні брати Каснери. Наразі по цих об’єктах тривають судові баталії. 

«Ось, наприклад, ця земельна ділянка, що за адресою: просп. Олександра Поля, 33. На ній брати Каснери звели дві незаконні будівлі. У 2016 році міська рада звернулась із позовом до суду, аби ми могли повернути земельну ділянку у власність міста та демонтувати ці дві будівлі. У 2021 році суд апеляційної інстанції ухвалив рішення щодо повернення нам (територіальній громаді м. Дніпро – ред.) земельної ділянки, а також це рішення дозволило нам демонтувати незаконно зведені будівлі. Але Каснери на цьому не зупинились і подали касаційну скаргу. Проте Верховний суд країни все ж став на бік територіальної громади Дніпра та підтвердив, що демонтаж був виконаний згідно із законом та відхилив касаційну скаргу власникам цих будівель», – зазначила заступниця директора департаменту правового забезпечення Наталія Дика. 

Подібна ситуація була і за адресою: вул. Князя Володимира Великого, 13-Б. Тут брати Каснери незаконно звели будівлю у 13 поверхів, яку у народі прозвали «каракатиця».  Дніпровська міська рада подала позов до суду, аби зведену будівлю також повернути у власність міста. Але брати Каснери ці рішення оскаржували і судові баталії тривали ще довгий час. Проте у серпні 2021 року суд апеляційної інстанції виніс рішення, яким було визнано право власності на земельну ділянку за територіальною громадою м. Дніпра на даний об?єкт. Наразі справа ще перебуває на розгляді у Верховному суді, адже Каснери знову ж таки не згодні з рішенням апеляційного суду. 

«Загалом ми подали позови по всіх відомих будівлях, які звели незаконно брати Каснери, і судовий розгляд цих справ триває. Тим паче з початком повномасштабного вторгнення російських терористів судові процеси ускладнюються. А також затягують судовий процес і самі відповідачі, які подають купу позовів з тим, що вони не згодні з рішенням суду. Але ми докладаємо всіх зусиль, аби всі незаконно зведені будівлі демонтувати, а земельні ділянки повернути у власність громади», – додала Наталія Дика.