Інтернет-видання «Дніпро.Головне»

Розслідування корупції на «Енергоатомі» завершено: збитки на 100 мільйонів гривень, НАБУ і САП дійшли до висновків

Національне антикорупційне бюро (НАБУ) і Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) завершили розслідування щодо чотирьох осіб, які підозрюються в завданні майже 100 млн грн збитків ДП «НАЕК «Енергоатом». Про це повідомляє 49000 із посиланням на НАБУ.

За даними слідства, у 2017-2020 роках для потреб «Енергоатому» виконувались роботи з будівництва Централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива. У 2020 році у зв’язку із коригуванням проєкту будівництва виникла необхідність у закупівлі робіт по його завершенню.

У грудні 2020 року між ВП «Атомпроектінжиніринг», який входить у структуру «Енергоатому», та приватною компанією в обхід відкритих торгів уклали договір завершення будівництва сховища.

З метою заволодіння коштами держпідприємства додатковими угодами ціну договору збільшили втричі – з 421 млн грн до 1,497 млрд грн. Зокрема, до договору додали умови постачання обладнання системи радіаційного контролю.

Це обладнання компанія-підрядник закупила за ринковою вартістю, а у 2021 році реалізувала «Енергоатому» втричі дорожче.

У результаті цих дій держпідприємство переплатило майже 100 млн грн.

НАБУ і САП викрили оборудку у жовтні 2023 року. Про підозру повідомили п’ятьом особам, їх дії кваліфікували за ч. 5 ст. 191 КК України (присвоення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем в особливо великих розмірах).

Під час досудового розслідування провадження стосовно однієї з підозрюваних закрили у зв’язку з її смертю.

Наразі у цій справі четверо підозрюваних, а саме:

Триває судовий розгляд справи. НАБУ і САП продовжують розслідувати інші факти можливого заволодіння коштами «Енергоатому» при будівництві сховища відпрацьованого ядерного палива.

За матеріалами 49000.