Інтернет-видання «Дніпро.Головне»

Росія зіткнулася з проблемами перед контрнаступом ЗСУ, показовими є два моменти – CNN

Країна-агресор Росія на тлі неминучості контрнаступу України зіткнулася з проблемами у веденні своєї війни. Кремль продовжує “чистки” в командуванні, перекидаючи одних і тих же генералів на різні посади, водночас російські найманці погрожують залишити позиції, оскільки зазнають втрат, а їм не дають боєприпасів.

На показові моменти в цьому вказали аналітики CNN. За їхніми словами, довгоочікувані атаки ЗСУ здаються неминучими, і те, як кожна сторона поводиться перед ними, красномовно говорить про готовність сил.

“Київська лінія фронту гуде від руху техніки та артилерійських обстрілів, регулярні вибухи вражають життєво важливі російські об’єкти на окупованих територіях. Міністр оборони Олексій Резніков заявив, що підготовка “добігає кінця”, а президент Володимир Зеленський запевнив, що контрнаступ “відбудеться”, але заперечив проти будь-якої точної дати початку”, – йдеться у матеріалі.

Аналітики припустили, що контрнаступ українських Сил оборони міг уже й розпочатися, або ж він стартує через кілька тижнів. Проте вони наголосили, що цей факт невідомості є переконливим показником успіху України.

Москву ж у публікації порівняли з компанією “в стадії бійки у барі” перед закриттям її війни. Експерти зазначили, що після “втрати” Харкова й Херсона російські війська мали щонайменше сім місяців, щоб “підготувати наступну ймовірну ціль української атаки – Запоріжжя”.

Окупанти справді накопали на тимчасово захоплених територіях регіону великі мережі траншейної оборони, які можна побачити з космосу. Але визнання масштабів цих окопів не є компліментом армії РФ в 2023 році.

“Так, вони великі, але кожен може переглянути їх у Google. Це не дуже добре в епоху точних ракет і стрімкого розвитку бронетехніки. Але саме останні 72 години, можливо, найбільше видали недостатню готовність Росії”, – наголосили аналітики.

Вони вказали на очевидне звільнення заступника міністра оборони РФ з тилу Михайла Мізінцева в останні дні квітня. Цей “маріупольський м’ясник” безумовно мав достатньо недоліків у згубній для Росії війні, щоб заслужити відставку, але питання полягає в тому, чому вона відбулася саме зараз. Експерти припускають, що звільняючи ключових воєначальників за кілька митей до того, як її армія зіткнеться з контрнаступом України, Москва посилає сигнал про своє сум’яття.

На цьому тлі новий виток критики військової стратегії Кремля надійшов від ватажка ПВК “Вагнер” Євгена Пригожина. Він дав чергове довге інтерв’ю, оголивши масштаби проблем, з якими зіштовхуються на українському фронті його найманці.

За словами “кухаря Путіна”, у “вагнерівців” так мало боєприпасів, що їм, можливо, доведеться піти з Бахмута – стратегічно неважного міста, у спробі захопити яке вони витратили тисячі життів.

“Пригожин – не найнадійніше джерело, і він надає мало доказів того, що говорить. Але Москва не заохочувала б подібні публічні сварки в цей делікатний момент”, – зауважили аналітики.

Вони додали, що про виснаження запасів боєприпасів в армії РФ було відомо давно, але передбачати неминучий провал безпосередньо перед контрнаступом – це спроба окупантів перекласти провину.

“Кількість годин до того, як Сили оборони України перемістяться на фронті, скорочується. Те, що ми знаємо про їхній (окупантів. – Ред.) емоційний стан чи мету, майже дорівнює нулю. А масштаби внутрішньої нерішучості, суперництва та роз’єднаності Москви лише зростають”, – підсумували експерти.